Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 05:43:47

Що думає громада Чернігова про діяльність місцевої поліції?

23.02.2017   13:58Агенцiя

Наскільки довіряють містяни своїм правоохоронцям? Чи почуваються у безпеці? Чи готові співпрацювати для забезпечення громадського порядку?

З’ясувати ці суспільно важливі питання взялися представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. Впродовж грудня 2016 – січня 2017 рр. вони опитали 1100 мешканців Чернігова за спеціальною анкетою.

20 лютого у прес-центрі «Чиста політика» відбулася презентація звіту «Оцінка думки громади міста Чернігова щодо діяльності місцевої поліції».

Довіра

Довіряють місцевій поліції повністю або переважно довіряють загалом 45% опитаних. Недовіру висловили 44%, а 11% не визначилися з відповіддю. Серед факторів, що впливають на рівень недовіри, чернігівці вказали низьку поінформованість громадян про діяльність поліції, зокрема, про розкриті злочини або успіхи у їх попередженні. 20% опитаних висловили впевненість, що у разі потреби їм допоможуть.

Відчуття безпеки

У безпеці відчувають себе більшість опитаних містян – 54%. Водночас високий показник і з протилежного боку – 37%. Респонденти відзначали, що небезпечніше стає у темну пору доби. Окремі райони міста, на думку громадян, потребують більшої уваги поліції та посиленого патрулювання, зокрема, у мікрорайоні Шерстянка. Небезпечними визнані покинуті будівлі та споруди, пішохідні переходи, парки та сквери.

Загальна оцінка

41% опитаних чернігівців переважно задоволені роботою місцевої поліції, а 9% - задоволені повністю. Респонденти відзначили, що позитивні зрушення настали після початку роботи патрульної поліції. Громадяни засвідчили такий важливий фактор, як співпраця поліції з громадою та громадськими організаціями у проведенні різноманітних просвітницьких заходів та проектів, що позитивно впливає на рівень взаємної довіри та на бажання співпраці.

Пріоритети діяльності для поліції – думка громадян

Опитування засвідчило пріоритети, яким надають першочергового значення чернігівці щодо поліпшення діяльності місцевої поліції. Це, насамперед: підвищення розкриття злочинів (31% опитаних); посилення патрулювання (20%); проведення профілактичних заходів (21%); залучення громади до співпраці (14%).

Готовність до співпраці


Більшість респондентів (64%)  переконані, що громада має допомагати поліцейським у забезпеченні громадського порядку в місті. Серед можливих форм такої співпраці чернігівці обрали спільне патрулювання (27%), спільне проведення просвітницьких заходів (28%), зустрічі з громадянами за місцем проживання (15%). Водночас велика частка опитаних містян (36%) вважають, що поліція має самостійно справлятися зі своїми обов’язками.

Підсумовуючи, Катерина Данькова, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, зауважила, що таке опитування здійснюється не лише задля моніторингу динаміки та напрямків змін, які можуть стати основою для запровадження ефективних моделей Community Policing (Діяльності поліції, орієнтованої на громаду).  Але  також для підвищення рівня довіри громадян до поліції, залучення  до співпраці і  розуміння, що вони також  мають діяти задля поліпшення безпекової ситуації у своїй громаді. На це спрямовані не тільки опитування, а й різні інші заходи, які проводить  Чернігівський громадський комітет захисту прав людини. «Громадяни мають усвідомлювати, що від них також залежить рівень безпеки у місті та громаді, де вони живуть», - наголосила Катерина Данькова.

Аналогічне опитування було проведено і серед працівників Головного управління національної поліції в Чернігівській області та Управління патрульної поліції в місті Чернігові. Всього було опитано 200 поліцейських. Як повідомила Катерина Данькова, відповіді правоохоронців в цілому не дуже відрізняються від висловлених думок  громадян.

Як оцінює дослідження її діяльності сама поліція?


Принаймні, начальник сектору комунікації ГУ Національної поліції в Чернігівській області Сергій Бриль в цілому оцінив як позитивні результати нещодавнього опитування. Він наголосив, що у відповідності до законодавства, дослідження думки громадян мають право здійснювати лише спеціально визначені інституції.

«Результати опитування, проведені громадською організацією можна обговорювати і дискутувати щодо об’активності чи суб’єктивності думок. Але є цифри, і вони позитивні», - зауважив він.

За словами очільника сектору комунікації ГУ Національної поліції в області, найважливішим критерієм ефективності роботи поліції є рівень довіри до неї громадян: «Так сказано і записано в Законі України «Про Національну поліцію», стаття 11, що одним із основних принципів діяльності поліції є взаємодія з населенням на засадах партнерства».

На переконання Сергія Бриля, рівень довіри у 45% опитаних чернігівців – достатньо високий показник.  Як і 54% респондентів, що почувають себе в безпеці. Особливо радує велика частка респондентів – 74%,  які відповіли, що  бачать реальні зміни в діяльності поліції міста.  А  64% висловили бажання допомагати поліції щодо забезпечення охорони громадського порядку та інших заходів. Сергій Бриль підтвердив результати опитування статистичним даними, що засвідчили реальні  зміни безпекової ситуації у Чернігові.

Так у порівнянні з 2015 роком, в 2016 році скоєно на 962 злочини менше, тобто на 18,5%;  поменшало таких видів злочинів як вбивства – на 50%; тяжких тілесних ушкоджень – на 52,9%; пограбувань та розбійних нападів стало менше на 35% та 37% відповідно. Він також висловив побажання, щоб подібне  дослідження було здійснене і в області, щоб бачити повну картину, наскільки довіряє громада всієї області своїй поліції.


Довідково: 
Опитування «Оцінка думки громади міста Чернігова щодо діяльності місцевої поліції» було здійснене Чернігівським громадським комітетом захисту  прав людини в рамках реалізації проекту «Безпечне місто – поліція Чернігова, орієнтована на громаду» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження». В опитуванні, яке проводилося впродовж грудня 2016 – січня 2017 рр., взяли участь 1100 мешканців Чернігова. Окрім того, було здійснено анкетування і працівників поліції, участь у якому взяли 200 поліцейських.Віра Лобановська

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою 20:06

Співробітники Чернігівського райуправління поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю викрили 34-річного мешканця Чернігова, який розповсюджував наркотики шляхом «закладок».

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення 19:59

Господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокуратури, заявлений в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу 19:48

Все більше клієнтів команди постачальників ТВІЙ ГАЗЗБУТ, до якої входить ТОВ «Чернігівгаз Збут», користується можливістю сплачувати за електричну енергію та її розподіл через постачальника.

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні 19:44

Нова пошта розпочинає проєкт реновації відділень по всій Україні, як поштових, так і вантажних, щоб надати можливість українському бізнесу працювати під час війни та підвищити комфорт для своїх клієнтів.

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців...

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців... 19:40

Ще 361 особу залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 653 -скеровано на професійне навчання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини