Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 січня, 11:49:13

Аналіз активності потенційних кандидатів на Чернігівщині

10.05.2012   12:55Агенцiя

Довгоочікуваною подією для політичного життя не тільки Чернігівщини, а й всієї України стало визначення ЦВК меж одномандатних виборчих округів. Це стало точкою відліку для роботи багатьох потенційних кандидатів на участь у парламентських перегонах, оскільки географічний аспект є основоположним чинником при визначенні стратегії передвиборчої діяльності кандидатів-мажоритарників.

205 Даний округ є найважче прогнозованим щодо повного переліку кандидатів на участь у парламентських виборах по мажоритарній системі. На даний момент найактивнішими політиками – прогнозованими кандидатами по даному округу – є Валерій Дубіль, Сергій Андрос, Олександр Шкурат, Сергій Аверченко.

Їх активність найчастіше проявляється у розміщенні інформаційних матеріалів у міських та обласних ЗМІ та участі у публічних заходах.

Найбільш системно в даному окрузі діє Валерій Дубіль, який періодично реалізовує публічно-благодійні заходи, активно проводить медійну кампанію у друкованих та Інтернет-ЗМІ і на телебаченні, має власне друковане видання (“Депутатський вісник Валерія Дубіля”). А наприкінці квітня громадяни міста мали змогу бачити вітальні сіті-лайти із його підписом.

Діючий мер міста Олександр Соколов протягом досліджуваного періоду жодних офіційних заяв щодо намірів балотуватися до Верховної Ради по мажоритарному округу №205 не робив. Проте, жодного спростування цього також не було. Останнім часом є високою активність мера у міських медіа, спостерігається застосування зовнішніх рекламних носіїв для формування позитивного іміджу серед мешканців міста.

206 Цей округ, з огляду на ситуацію, можна назвати “округом несподіванок”. За досліджуваний період на території Ріпкинського та Чернігівського районів почали виявляти суспільно-політичну активність троє нових кандидатів, при цьому ці два райони вже тривалий час знаходяться у полі зору Михайла Чечетова та Віталія Коржа.

Потенційними конкурентами на мандат по 206-му округу є Володимир Поліщук, Владислав Атрошенко, Станіслав Прокопенко. Якщо пан Поліщук і раніше виявляв певну активність по Чернігівському та Ріпкинському районах, то двоє останніх потенційних кандидатів почали активно себе позиціонувати з квітня 2012 року. Більше того, у чернігівських експертних колах культивується думка, що пан Прокопенко та пан Атрошенко є майбутніми висуванцями від влади і наразі вирішується їх політична доля.

Усі перелічені особи за останні два місяці проводили активну суспільно-політичну діяльність по даному округу.

Про своє бажання балотуватися по 206 виборчому окрузі заявив голова Чернігівської міської організації партії “УДАР” Юрій Тарасовець, відповідаючи на запитання журналістів під час прес-конференції 4 травня в прес-клубі “Чиста політика”.

207 Згідно з результатами дослідження, відображеними на картах суспільно-політичної активності, найактивнішим у роботі по даному округу є Ігор Рибаков. Географія його діяльності майже повністю співпадає з межами округу. Найпоширенішими методами його діяльності є розміщення публікацій у ЗМІ, благодійна діяльність, зустрічі із мешканцями районів та участь у публічних заходах, а також встановлення біл-бордів агітаційного характеру.

Протягом березня-квітня 2012 року жоден з потенційних кандидатів на участь у виборах по мажоритарних округах не склав конкуренції Ігорю Рибакову у інформаційно-публічній діяльності по округу № 207.

Слід відмітити відсутність на території округу інформаційної активності Едуарда Прутніка, який до кінця 2011 року помітно діяв на території Городнянського, Щорського, Корюківського, Семенівського і Новгород-Сіверського районів. Інший можливий претендент на участь у виборах по 207 округу Григорій Маньковський протягом березня-квітня провадить суспільно політичну активність, яка географічно не співпадає із жодним зі сформованих округів. Цілком ймовірно, що пан Прутнік та пан Маньковський прийматимуть участь у виборчих перегонах по спискам Партії регіонів.

За припущенням політичних оглядачів Чернігівщини, одним з кандидатів на депутатське крісло по північно-східному мажоритарному округу може стати Леонід Кучма. Діяльність Фонду Л.Д. Кучми “Україна” відмічено у Новгород-Сіверському районі на початку березня 2012 року. Проте, на даний час іншої активності, пов’язаної з Леонідом Кучмою, не зафіксовано.

208 Донедавна найбільш ймовірним кандидатом на участь у парламентських виборах по мажоритарній системі по даному округу був Олег Ляшко. Це підтверджувалося географією його активності, яка протягом тривалого часу охоплювала, крім інших, Менський, Борзнянський, Бахмацький, Ічнянський і Талалаївський райони. Проте, у другій половині квітня народний депутат зробив публічну заяву про відмову від персональної участі у виборчій кампанії.

Це пояснює різке зниження його суспільно-політичної активності протягом квітня, порівняно з березнем. Якщо на початку весни 2012 року Олег Ляшко займався благодійництвом та приймав участь у публічних заходах, то у квітні він обмежився медійною активністю у районних та обласних ЗМІ.

Натомість про намір балотуватися по округу, до якого входить Борзнянський район публічно заявив Михайло Голиця. Протягом досліджуваного періоду його суспільно-політична активність поширювалася на Борзнянський та Бахмацький райони и проявлялася переважно у вигляді спонсорської діяльності.

209 Найбільш ймовірним (і поки що, виходячи з публічної суспільно-політичної активності, єдиним) кандидатом-мажоритарником по даному округу є Іван Куровський. Його діяльність протягом березня квітня 2012 року було помічено у майже всіх районах даного округу, крім Варвинського.

У частині районів округу інформаційно-публічну діяльність здійснював Сергій Гайдай, проте деякі чернігівські політичні оглядачі пов’язують це з діяльність СТОВ “Дружба-Нова”.

210 Цей округ буде насичений політичними амбіціями потужних кандидатів-мажоритарників з різним “політичним забарвленням”, що вже протягом тривалого часу витрачають значні обсяги фінансових та матеріальних ресурсів для завоювання прихильності електорату. До таких, в першу чергу, відносяться Микола Рудьковський та Анатолій Мирошниченко. Їх активність протягом березня-квітень включала проведення публічних заходів, здійснення особистого прийому громадян, меценатську та благодійну діяльність і “потужну” медійну кампанію.

Микола Рудьковський і надалі здійснює публічну активність через діяльність

Благодійного фонду Миколи Рудьковського, а на додачу (за інформацією чернігівських ЗМІ) – придбав Партію Соціал-Демократичний Союз, яку раніше контролював Павло Лазаренко. В свою чергу Анатолій Мирошниченко розпочав випуск власної обласної газети “Відомості Чернігівщини”.

Протягом останніх двох місяців за схожою із межами округу географією почав діяти депутат Чернігівської обласної ради від ВО “Батьківщина” Олег Авер’янов, але його активність мала переважно медійний характер.

Існують припущення щодо участі у виборчій кампанії по мажоритарній системі бобровицького земельного магната, генерального директора ТОВ “Земля і воля” Леоніда Яковишина, який, до речі, також на початку 2012 року придбав газету “Чернігівщина”.

Помітну активність у Прилуцькому районі виявляв ще один з потенційних мажоритарників 210 округу голова обласної організації ВО “Свобода” Костянтин Лубенцов.

Висновки. Первинний аналіз новостворених одномандатних округів дозволяє зробити низку попередніх висновків:

Округи значним чином відрізняються від тих, що існували під час парламентських виборів 2002 року.

Кількість виборців у даних округах є більш-менш збалансованою та виключає можливість виходів за максимальні межі, встановлені законодавством.

Публічна та інформаційна активність кандидатів не дає змогу стверджувати, що при створенні округів розробниками враховувалися конкретні інтереси потенціальних кандидатів на Чернігівщині. Цікавим виключенням може бути округ 210, де вже тривалий період розгортають свою діяльність Микола Рудьковський та Анатолій Мирошниченко.

Дещо інша ситуація із 206-м округом, чітко у межах якого виявляють активність Станіслав Прокопенко та Владислав Атрошенко. В даному випадку відсутня стала історія інформаційно-політичної активності, що не дозволяє говорити про врахування їх інтересів.

Низька конкуренція на округах кандидатів від провладної партії, що проявляється у наявності лише одного домінантного кандидата, може свідчити про можливість “узгодження” найбільш впливового чи ресурсно-забезпеченого кандидата на рівні керівництва партії. Те ж саме можна говорити про ті округи, де наразі немає кандидатів від Партії Регіонів, але є інші “незалежні” політики.

Зважаючи на процес об’єднання зусиль представниками опозиційних сил (ВО “Батьківщина” та ПП “Фронт Змін”), на даний час в межах запропонованих округів не відмічається активності узгоджених кандидатів.

Що стосується альтернативних опозиційних проектів (у т. ч. ПП “Удар” Віталія Кличка”), то на сьогодні найбільшу активність проявляє лише Сергій Аверченко у місті Чернігові.

На даний час, виходячи з інформаційної активності, важко вказати округ Віктора Лазара, який, можливо, буде балотуватися від ПП “Удар” Віталія Кличка”, оскільки його було помічено на останньому партійному з’їзді згаданої партії.

В той же час, в межах округів Чернігівської області відсутня активність потенційних кандидатів, які можуть позиціонувати себе як дійсно незалежні від нині існуючих опозиційних та провладних політичних проектів.

З визначенням меж округів передбачається коригування інформаційно-політичної активності кандидатів, які раніше діяли “всліпу” в межах потенційних округів.

Поява чіткої електоральної географії в межах України в цілому і Чернігівської області зокрема може стати стартом для виборчих компаній інших потенціальних кандидатів, не пов’язаних попередньо із жодним з будь-яких округів.

Дана інформація підготовлена на основі випуску електронного бюлетеню “Поліського тижня”, який готує громадська організація “Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень.

Останні новини Чернігівщини

17 січня - Всесвітній день снігу

17 січня - Всесвітній день снігу 08:26

Ідея створення Всесвітнього дня снігу напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня.

Виявлено 134 нових випадків COVID-19

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини