Санепідепідситуація на Чернігівщині за 11 місяців 2016 року
За 11 місяців 2016 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося близько 192,1 тис. осіб, що на 3,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Зростання відбулося за рахунок збільшення кількості захворілих на грип та ГРВІ.
За поточний час не реєструвалися випадки захворювання черевним тифом, паратифами, дифтерією, правцем, кором, туляремією та ін.
Без урахування хворих на грип та ГРВІ від інфекційних хвороб постраждало 4132 особи, що на 15,9% менше аналогічного періоду 2015 року.
В цілому по області відмічено зменшення кількості захворілих на кишкові інфекції на 20,2%: з 2537 до 2025 випадків.
За поточний період відмічено зменшення захворюваності сальмонельозом на 36,7% з 305 вип. до 193 вип. та шигельозом на 2 вип. з 15 вип. до 13 вип.
За 11 місяців зареєстровано 73 випадки захворювання на вірусний гепатит А, за аналогічний період минулого року - 18.
Фахівцями ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться комплекс протиепідемічних заходів по попередженню ускладнень епідситуації з захворюваності на ГРВІ та грип.
Серед керованих інфекцій має місце зростання кількості захворілих на епідемічний паротит з 6 до 9 випадків, в той же час відмічено зменшення хворих на краснуху з 8 до 6 випадків, кашлюк з 39 до 12 випадків.
За звітний період захворіли на грип та ГРВІ 188 тис. осіб (11 міс. 2015 року - 181 тис.осіб).
Зросла захворюваність лептоспірозом на 1 випадок: 26 випадки, за 11 міс. 2015 р. - 25, в т.ч. 3 дітей. 1 смертельний випадок серед дорослого населення.
Зареєстровано 111 випадків захворювання на хворобу Лайма, за 11 місяців 2015 році - 84 вип.
За 11 місяців 2016 року зареєстровано 572 випадки захворювання на туберкульоз, що на 1,7% менше кількості аналогічного періоду 2016 року. Серед дитячого населення на туберкульоз захворіло 17 дітей, а за 11 місяців 2015 році - 15.
Паразитарна захворюваність зросла на 6,2 % та становить 195,8 на 100 тисяч населення. 84,2 % усіх уражених паразитами - це діти та підлітки до 17 років. 56,6% випадків інвазій припадає на ентеробіоз та 32,4%- на лямбліоз.
З рідкісних інвазій зареєстровані 6 випадків опісторхозу, 5 випадків захворювання на стронгілоїдоз, 3-дирофіляріоз, 1 хворий на токсокароз, 2-малярія.
Епідситуація в області керована і знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України».
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 13:31
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Чотири маршрути можуть припинити роботу: місто звернулося до МВА 10:39
10 лютого 2026 року перевізник ТОВ «Епітранс» офіційно повідомив управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради про намір з 1 березня 2026 року припинити обслуговування автобусів на маршрутах №20, 22, 29 та 31.
Поліція документує наслідки ударів росіян на Чернігівщині: поранено людину 10:07
Вчора та сьогодні вранці ворог вкотре атакував Чернігівщину безпілотниками: під ударами росіян були Новгород-Сіверський та Корюківський райони.
Блокування накладних скоротилось до 0,1%: результати реформування системи моніторингу ДПС 10:04
Станом на сьогодні частка податкових накладних реєстрацію яких зупинено, становить лише 0,1%. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух.
В області шукають помічників ветеранів: як долучитися до команди фахівців 09:57
Учора, 16 лютого, через платформу «е-Ветеран» розпочався конкурсний відбір на посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.