Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 04:53:22

Благодійні внески в лікарнях Чернігівської області: чи стануть вони прозорими?

09.11.2016   08:11Агенцiя

В минулому році благодійні внески в чернігівських міських лікувальних закладах почали збирати за новими правилами: більше прозорості у звітуванні про їх витрати та дія договорів про співпрацю з благодійними фондами, що працюють на території лікувально-профілактичних закладів.

В цьому ж році експерти Інституту аналітики та адвокації перевірили минулорічну роботу і виявили, що лікувально-профілактичні заклади міста дійсно в більшій мірі звітуються і працюють згідно договору. А також виявили, що система збору та витрачання благодійних внесків стала більш зрозуміла, що в результаті збільшує довіру пацієнтів до медицини вцілому.

Маючи позитивну практику на рівні міста, було б логічно поширити її й на область. За отриманими даними від Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної держаної адміністрації, лише кілька лікувальних закладів мають договорипро співпрацю з благодійними фондами. Деякі з них працюють з кількома благодійними фондами, які час від часу змінюються. А ось чітких та зрозумілих умов співпраці між ними не існує.

Відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»пацієнти мають повне право надавати грошову чи іншу допомогу лікарням добровільно для закупівлі необхідних медикаментів, ремонту приміщень чи обладнання. В свою чергу благодійний фонд здійснює роль посередника у фінансових стосунках між громадянами та лікувальним закладом. Фонд може використовувати не більше 20% від річного доходу на адміністративні витрати. Решту коштів та ресурсів мусить передавати на баланс закладів медичної допомоги.

Інститут аналітики та адвокації в свою чергу пропонує заключити типовий договір про співробітництво із благодійними організаціями, що діють на території лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області. Угоди містять пункти про порядок звітування за отримані доходи та витрати як благодійного фонду, так і медичного закладу.

Також згідно договору усі медичні заклади обласного підпорядкування зобов’язуються публічно оприлюднювати звіти про надходження та витрачання благодійних внесків на стендах та офіційних веб-сайтах за нявності.

Це є важливим кроком для побудови якісної та підзвітної людям медицини. А також це необхідно, аби мешканці Чернігівщини бачили, як витрачають їхні благодійні пожертви.


Довідка:
Програму «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» реалізує громадська організація «Інституту аналітики та адвокації» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тетяна Романова

 

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою 20:06

Співробітники Чернігівського райуправління поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю викрили 34-річного мешканця Чернігова, який розповсюджував наркотики шляхом «закладок».

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення 19:59

Господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокуратури, заявлений в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу 19:48

Все більше клієнтів команди постачальників ТВІЙ ГАЗЗБУТ, до якої входить ТОВ «Чернігівгаз Збут», користується можливістю сплачувати за електричну енергію та її розподіл через постачальника.

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні 19:44

Нова пошта розпочинає проєкт реновації відділень по всій Україні, як поштових, так і вантажних, щоб надати можливість українському бізнесу працювати під час війни та підвищити комфорт для своїх клієнтів.

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців...

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців... 19:40

Ще 361 особу залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 653 -скеровано на професійне навчання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини