Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 01:31:55

Український виборець повен песимізму та критично оцінює “гречку”

11.04.2012   15:39Агенцiя

Виборці чітко ідентифікують роздачу продуктових наборів, ліків та подарунків, як підкуп і лише 4,2 % готові голосувати за того кандидата, від якого отримали “презент”. Прямий підкуп (гроші) вплинуть на волевиявлення 9,9 % громадян, хоч для 8,2 відсотків важливою є пристойна ціна.

Такі дані було оприлюднено за результатами репрезентативного опитування, проведеного 30 березня – 4 квітня Соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи”. Цифри, порівняно з 2010 роком, коли ОПОРА замовляла схоже опитування, більш ніж оптимістичні. Тоді, нагадаю, майже кожен 5 громадянин готовий був проголосувати за “чорта лисого”, якщо кандидат розщедриться на живі гроші. В той же час, виборці таки вбачають в своїй активній участі у голосуванні метод протидії фальсифікаціям.

Вражає інше, від виборів до виборів українці не вірять в чесну кампанію та її результати. І не грає ролі те, хто при владі. Сьогодні та у 2007 році більше 60% громадян скептично ставляться до перспектив демократичності інституції виборів в Україні. Якщо американець чи європеєць починає з 100% довіри і втрачає її за об’єктивних обставин, то українець починає з 0 і додає лише, якщо на те є конкретні причини. Таке щеплення проти романтизму щодо виборів зроблена не сьогодні. Кожен з попередніх Президентів доклався до підвищення больового порогу громадян, а хтось не зробив нічого, щоб закріпити позитивні тенденції. Тож, через дії або бездіяльність наших Гарантів, українці перетворилися на прагматичних циніків. І це, напевно, добре. Адже, обдурити громадян досить важко, а от забезпечити справді конкурентну кампанію, яка буде здійснена в правовому полі та з дотриманням міжнародних стандартів, не намагався ніхто.

Радує ж те, що довіра до українських громадських спостерігачів підвищується. І зараз ми маємо 35,2 % респондентів, які переконані в нашій корисності. Тож, довіра до окремих інституцій все ж.

http://www.opora.org.ua/blogs/1357-ukrajinskyj-vyborec-poven-pesymizmu-ta-krytychno-ocinjuje-grechku

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.