Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 05:22:24

Пенітенціарії зробили висновок, що вцілому молодь займає правильну законослухняну позицію

13.05.2016   12:34Агенцiя

50% опитаних випускників не вважають крадіжку велосипеда злочином, а 57% анкетованих готові «покарати кривдників» самостійно й не звертатись до дорослих та правоохоронців.

Співробітники Сосницького районного сектору кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області проанкетували групу учнів-випускників професійно-аграрного ліцею та районної гімназії ім.О.П.Довженка.
    
Тема анкетування - «Молодь і протиправна поведінка». Вік опитуваних 16 – 18 років.
Учасникам анонімного опитування запропонували вісім завдань, для виконання яких треба було дати відповіді на питання, проаналізувати ситуації, визначити своє ставлення до конкретних подій та виявити знання, які учні отримали, вивчаючи суспільні дисципліни.
        
Проаналізувавши відповіді, пенітенціарії зробили висновок, що вцілому молодь займає правильну законослухняну позицію. Але часом брак знань і досвіду приводить до скоєння вчинків, що можуть потягти за собою певні покарання. Серед причин, що спонукають до скоєння протиправних дій учні ліцею на перше місце винесли вплив алкоголю, необхідність добути гроші та низький рівень доходів сім’ї. На думку випускників гімназії, впливає також відсутність інформації щодо кримінальних покарань за скоєний злочин.
Переважна більшість опитуваних вважають, що їх друзі негативно ставляться до крадіжок (79%), незаконного придбання та зберігання зброї (82%), вживання спиртних напоїв (хоч 38% допускають їх вживання в окремих випадках).  Всі, без вийнятку, виступили проти вживання наркотичних речовин та проституції (100%).
     
Про факт насильства серед однолітків майже половина гімназистів (43%) вважає необхідним повідомити старших, обираючи при цьому батьків, вчителів та правоохоронні органи. Ліцеїсти думають, що краще самому з’ясувати причину, покарати винуватця самостійно або взагалі приховати інформацію.
     
Цікаво, що аналізуючи конкретні запропоновані ситуації, краще справились з їх оцінкою учні ліцею. Демонструючи «знання життя», вони більш точно виявили проступки, які призведуть до настання кримінальної відповідальності, тоді як значна частина випускників гімназії не вважає злочином крадіжку велосипеда, оціненого в 500 грн (50% опитаних учнів), мобільного телефону вартістю 900 грн (22%) або зберігання (36%) чи виготовлення наркотичних речовин для власних цілей (29%). Враховуючи, що 10 – 15 % проанкетованих учнів обох навчальних закладів зазначили, що їм важко відповісти на ці питання, співробітники Сосницької КВІ зробили висновок, що молодим людям справді не вистачає інформації щодо кримінальних покарань за скоєні злочини.
      
Старшокласникам також було запропоновано визначити дії, які призведуть до зниження кількості правопорушень і злочинів, що скоюються неповнолітніми. Найбільш дієвим назвали надання інформації про юридичні наслідки скоєння злочинів школярам та студентам (61,5%), введення просвітницького курсу для молодших школярів «Поведінка і закон» (53,8%), а також регулярне відвідування представниками кримінально-виконавчої інспекції навчальних закладів (53%). А ще – посилення відповідальності дорослих, які втягнули неповнолітнього у кримінальну діяльність та посилення відповідальності батьків за виховання дітей. І, несподівано, 24% ліцеїстів запропонували збільшити кількість в’язниць для неповнолітніх.
       
За результатами анкетування з викладачами та майстрами Сосницького професійно-аграрного ліцею було проведено круглий стіл, на якому обговорили результати анкетування, визначили основні проблеми та шляхи їх вирішення, намітили план спільних дій.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 577 нових випадків COVID-19

Виявлено 577 нових випадків COVID-19 18:31

За даними управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 10 квітня в області зафіксовано 577 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини