Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 03:35:35

Результати моніторингу стану довкілля в області за 4 квартал 2015 року

29.01.2016   12:28Агенцiя

Фахівцями Держсанепідслужби Чернігівської області проводиться моніторинг стану об`єктів навколишнього середовища за показниками якості: води питної централізованого та децентралізованого водопостачання; води відкритих водойм, атмосферного повітря, ґрунту.

Результати проведених лабораторних досліджень за жовтень-грудень 2015року свідчать, що стан забруднення навколишнього середовища залишається стабільним.

Питна вода централізованого та децентралізованого водопостачання.

Для господарсько-питного водопостачання Чернігівської області використовуються виключно підземні води, які продовжують залишатися надійним джерелом централізованого водопостачання, особливо в сільській місцевості.

Якість питної води, що надходить до споживачів залежить від цілого ряду факторів, основними з яких є стан джерел водоспоживання, виконання технологічного режиму на станціях водопідготовки, санітарно-технічний стан централізованих систем водопідготовки та мереж водопостачання, рівень лабораторного контролю за якістю води на всіх етапах її підготовки та подачі населенню.

Оцінка результатів досліджень проб води питної проведена відповідно до ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною».

За результатами моніторингових спостережень виявлено перевищення рівнів хімічних речовин у воді централізованого водопостачання:

- заліза - у воді окремих сільських водопроводів Прилуцького, Чернігівського районів; відомчих водопроводів Носівського, Ніжинського, Ріпкинського, Чернігівського районів та комунальних водопроводів Козелецького, Прилуцького, Ріпкинського, Чернігівського, районів;

- фторидів - комунальних водопроводів Прилуцького районів та м.Прилуки.

-марганцю - деяких комунальних та відомчих водопроводах Ріпкинського району; сільського водопроводу Чернігівського району.

Підвищений вміст заліза та марганцю погіршує органолептичні властивості води. При концентрації фтору більше ніж 2 мг/дм3 збільшується ураженість населення флюорозом.

Вміст нітратів та нітритів у водопровідній воді знаходиться в межах нормативів.

Основною проблемою залишається нітратне забруднення ґрунтових вод - джерел децентралізованого водопостачання. Вміст нітратів в воді колодязній перевищував норматив в окремих населених пунктах Бахмацького, Борзнянського, Козелецького, Коропського, Ніжинського, Н-Сіверського, Носівського, Прилуцького, Ріпкинського, Семенівського, Талалаївського, Чернігівського, Щорського районів, що свідчить про давнє органічне забруднення.

За вмістом заліза вода з джерел децентралізованого водопостачання не відповідала нормативу в окремих населених пунктах Бахмацького, Прилуцького районів.

За мікробіологічними показниками не відповідала нормативу колодязна вода в деяких населених пунктів Бахмацького, Городянського, Менського, Прилуцького, Ріпкинського, Семенівського районів.

Спалахів інфекційних захворювань, пов'язаних з водним фактором передачі, в області не зареєстровано.

Отже, якість води централізованого водопостачання населення області залишається стабільною. В основному вода не відповідає нормативу за рівнем хімічних речовин, що в більшості випадків обумовлене надлишковим їх вмістом у водоносних горизонтах, де формуються підземні води. Викликає занепокоєння незадовільна якість води колодязної за вмістом нітратів, що може сприяти виникненню водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей молодшої вікової категорії.

Вода відкритих водойм. Упродовж 4 кварталу поточного року проведені дослідження води відкритих водойм з 55 контрольних створів на відповідність вимогам СанПиНу 4630-88 «Санитарные правила и нормы охраны поверхностных вод от загрязнения».

За санітарно-хімічними показниками (залізо, марганець) не відповідали нормативу проби води річок Десна, Снов, Дніпро (Чернігівський р-н), В`юниця (Ніжинський р-н), Удай (Прилуцький р-н та м. Прилуки), Остер (м. Ніжин). За бактеріологічним показником (індекс ЛКП) не відповідали нормативу зразки води річок Десна, Стрижень, Білоус (м. Чернігів) та Борзенка (Борзнянський р-н).

Забрудненню води поверхневих водойм сприяють скиди неочищених, недостатньо очищених господарсько-побутових стічних вод та зливових вод.

Ґрунт. За звітний період в області проведені моніторингові дослідження ґрунту в 10 контрольних точках в межах житлової забудови (прибудинкова територія, дитячі майданчики, дошкільні дитячі заклади), 3 - впливу промпідприємств, 7 - впливу автомагістралей, 1 - полігонів твердих побутових відходів (ТПВ), в зоні пляжів.

За результатами досліджень незначне бактеріальне забруднення виявлено в ґрунті житлової зони на території м. Бахмач та забруднення яйцями токсокар ґрунту в контрольній точці м. Семенівка. Інші показники знаходилися в межах норми.

Атмосферне повітря. Лабораторні дослідження атмосферного повітря в 4 кварталі проведені на 1 підфакельному та 2 маршрутних постах. Всі досліджені зразки відповідали «Гранично допустимим концентраціям хімічних і біологічних чинників в атмосферному повітрі населених місць», затверджених т.в.о. ГДСЛ України 3 березня 2015 р.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини