Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 13:21:43

Чернігівщина у рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів

17.12.2015   20:03Агенцiя

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України представило рейтингову оцінку соціально-економічного розвитку регіонів за січень-вересень поточного року.

Фахівці проаналізували шість напрямів життєдіяльності суспільства.
Відтак, Чернігівщина отримала 14-те місце у рейтингу фінансової самодостатності.

При оцінюванні враховувався темп зростання/зменшення податкового боргу підприємств, що перебувають у процедурах банкрутства. А також рівень доходів до місцевих бюджетів.

До слова, обласна скарбниця цьогоріч збагатилася на понад 42%. Середній показник по країні — майже 40%.

На щабель вище область знаходиться у рейтингу інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічної співпраці.

Такий результат Чернігівщина отримала за підсумками зміни індексу капітальних інвестицій та сумою прямих іноземних вкладень. Останній показник цьогоріч знизився не лише у регіоні, а й у державі загалом. Пояснення цьому зрозуміле — антитерористична операція на сході країни не мотивує іноземних інвесторів.

18-ту позицію область посіла у рейтингу відновлювальної енергетики та енергоефективності. Сюди враховували показник оснащеності будинків побутовими приладами обліку теплової енергії, сумарну потужність котелень на альтернативних видах палива.

Оцінювали і частку домогосподарств та бюджетних установ, які уклали кредитні договори в рамках підтримки заходів з енергоефективності за рахунок державного бюджету (у тому числі співфінансування з місцевих бюджетів).

Економічна ефективність та ефективність ринку праці області отримали 19 позначку.

У першому до уваги брали індекс виробництва промислової та сільгосппродукції, а також обсяги її реалізації у розрахунку на одну особу.

Звернули увагу і на обсяги будівельних робіт та індекс споживчих цін.

Щодо ринку праці: розглядали рівень безробіття та зайнятості населення, індекс реальної заробітної плати та суму її заборгованості. Зауважили і про темпи зменшення заборгованості населення за послуги ЖКГ. У порівнянні з минулим роком сума боргу в області зменшилася на 20 %.

За рівнем розвитку інфраструктури Чернігівщина отримала 20-те місце.
Тут розглядали обсяг вантажообороту автомобільного та залізничного транспорту. Врахували і кількість прийнятого в експлуатацію житла. Останній показник в області зріс на понад 15%, порівняно з минулим роком.

Варто зазначити, що у поточному році в області здійснююється чимало масштабних реконструкцій бюджетних установ та інших об'єктів. Роботи виконуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів.

Останні новини Чернігівщини

Міст через річку Тетева на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка в процесі ремонту буде розширено

Міст через річку Тетева на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка в процесі ремонту буде розширено 13:17

Капітально оновлюємо передаварійний міст через річку Тетева на дорозі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка поблизу села Гасичівка Городнянської ОТГ. Роботи на штучній споруді були розпочаті наприкінці 2021 року, проводилось забивання паль.

Робота є: вакансіі на ПСП «Пісківське»

Робота є: вакансіі на ПСП «Пісківське» 13:08

Приватне сільськогосподарське підприємство «Пісківське», що на Бахмаччині, співпрацює зі службою зайнятості з початку своєї діяльності, а це понад 20 років. Результат налагодженої роками взаємодії – оперативне задоволення потреб роботодавця в робочій силі та забезпечення безробітних гідною роботою.

«Політична шахівниця» № 16: спільна заява Кличка та Атрошенка, роздуми про кандидата від «ЄС», тінь перевиборів у Прилуках

«Політична шахівниця» № 16: спільна заява Кличка та Атрошенка, роздуми про кандидата від «ЄС», тінь перевиборів у Прилуках 09:37

Представляємо увазі наших читачів новий випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини.

Чернігівські лучники стали чемпіонами України

Чернігівські лучники стали чемпіонами України 09:13

Чемпіонат України зі стрільби з лука в приміщенні серед дорослих та юніорів відбувся у м.Суми, 10-13 січня 2022 року.

Турнір з міні-футболу пам’яті Мирослава Мандрика

Турнір з міні-футболу пам’яті Мирослава Мандрика 09:09

У спортивній залі Чернігівської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» 14 січня відбувся щорічний традиційний турнір з міні-футболу пам’яті Заслуженого тренера України Мирослава Даниловича Мандрика, який більше 30 років пропрацював тренером у школі «Юність».