Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 лютого, 03:14:29

Робота прокуратури спрямована на попередження правопорушень серед дітей

28.10.2015   08:05Агенцiя

Органами прокуратури Чернігівщини вжито низку системних заходів щодо підвищення ефективності діяльності у сфері захисту прав і свобод дітей.

Проблема злочинності неповнолітніх завжди актуальна, адже від того, як вона вирішується, залежить не лише стан криміногенної ситуації, а й моральний клімат у суспільстві.

Злочинність неповнолітніх має ті самі соціальні причини, що і злочинність дорослих: поширення безробіття, загальне зниження матеріального рівня населення, відсутність нормальних побутових умов.

Завдяки вжитим заходам за 9 місяців поточного року досягнуто зменшення кількості злочинів, вчинених неповнолітніми або за їх участю, на 17,6 % (з 193 до 159), по державі – збільшення на 1,8 %. Кількість дітей, які їх вчинили, зменшилася на 32,7 % (з 113 осіб до 76), по державі – ріст на 1,9 %.

Не допущено збільшення злочинів, вчинених повторно неповнолітніми,  які звільнені від відбування покарання з випробуванням.

У Варвинському, Коропському, Куликівському та Талалаївському районах підлітки злочинів взагалі не вчиняли.

Прокурорами перевірено додержання законодавства під час здійснення профілактичних заходів кримінальною міліцією у справах дітей та кримінально-виконавчою інспекцією, на усунення виявлених порушень  внесено 24 акти реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 17 службових осіб.

Найбільш поширеними злочинами серед неповнолітніх є крадіжки майна. Найчастіше викрадають побутову техніку, мобільні телефони, ювелірні вироби, велосипеди, продукти харчування, одяг. Останнім часом «популярністю» користуються набагато дорожчі речі – транспортні засоби (автомобілі, мопеди). При цьому правопорушники часто використовують силу: вступають у бійку, заподіюють тілесні ушкодження.

До прикладу, двоє братів з смт Березна Менського району, один з яких неповнолітній, двічі пограбували дачний будинок у сусідньому селі. Як з’ясовано, хлопці з «неблагополучної» сім’ї, в якій ніхто не працює, мати вживає алкогольні напої, батько – у місцях позбавлення волі. Неповнолітній вже судимий за викрадення мотоцикла та майна на суму понад 5 тис грн. Його засуджено до 3 років 6 місяців позбавлення волі та звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік 6 місяців.

Недостатня взаємодія правоохоронних органів та органів виконавчої влади не дозволила спрямувати зусилля на усунення причин і умов дитячої злочинності, тому стан додержання законодавства, спрямованого на попередження правопорушень серед дітей, розглянуто на міжвідомчій нараді у прокуратурі області.

Діяльність правоохоронних органів області у сфері протидії злочинності, у т.ч. підліткової, стала предметом розгляду на координаційній нараді. За їх результатами розроблено додаткові узгоджені заходи щодо удосконалення профілактики злочинності серед неповнолітніх.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.