Робота прокуратури спрямована на попередження правопорушень серед дітей
Органами прокуратури Чернігівщини вжито низку системних заходів щодо підвищення ефективності діяльності у сфері захисту прав і свобод дітей.

Проблема злочинності неповнолітніх завжди актуальна, адже від того, як вона вирішується, залежить не лише стан криміногенної ситуації, а й моральний клімат у суспільстві.
Злочинність неповнолітніх має ті самі соціальні причини, що і злочинність дорослих: поширення безробіття, загальне зниження матеріального рівня населення, відсутність нормальних побутових умов.
Завдяки вжитим заходам за 9 місяців поточного року досягнуто зменшення кількості злочинів, вчинених неповнолітніми або за їх участю, на 17,6 % (з 193 до 159), по державі – збільшення на 1,8 %. Кількість дітей, які їх вчинили, зменшилася на 32,7 % (з 113 осіб до 76), по державі – ріст на 1,9 %.
Не допущено збільшення злочинів, вчинених повторно неповнолітніми, які звільнені від відбування покарання з випробуванням.
У Варвинському, Коропському, Куликівському та Талалаївському районах підлітки злочинів взагалі не вчиняли.
Прокурорами перевірено додержання законодавства під час здійснення профілактичних заходів кримінальною міліцією у справах дітей та кримінально-виконавчою інспекцією, на усунення виявлених порушень внесено 24 акти реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 17 службових осіб.
Найбільш поширеними злочинами серед неповнолітніх є крадіжки майна. Найчастіше викрадають побутову техніку, мобільні телефони, ювелірні вироби, велосипеди, продукти харчування, одяг. Останнім часом «популярністю» користуються набагато дорожчі речі – транспортні засоби (автомобілі, мопеди). При цьому правопорушники часто використовують силу: вступають у бійку, заподіюють тілесні ушкодження.
До прикладу, двоє братів з смт Березна Менського району, один з яких неповнолітній, двічі пограбували дачний будинок у сусідньому селі. Як з’ясовано, хлопці з «неблагополучної» сім’ї, в якій ніхто не працює, мати вживає алкогольні напої, батько – у місцях позбавлення волі. Неповнолітній вже судимий за викрадення мотоцикла та майна на суму понад 5 тис грн. Його засуджено до 3 років 6 місяців позбавлення волі та звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік 6 місяців.
Недостатня взаємодія правоохоронних органів та органів виконавчої влади не дозволила спрямувати зусилля на усунення причин і умов дитячої злочинності, тому стан додержання законодавства, спрямованого на попередження правопорушень серед дітей, розглянуто на міжвідомчій нараді у прокуратурі області.
Діяльність правоохоронних органів області у сфері протидії злочинності, у т.ч. підліткової, стала предметом розгляду на координаційній нараді. За їх результатами розроблено додаткові узгоджені заходи щодо удосконалення профілактики злочинності серед неповнолітніх.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.