Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 жовтня, 03:31:51

Чернігівці платять за "безкоштовну" медицину до 5 тисяч на рік

23.06.2015   17:11Агенцiя

"Інститут аналітики та адвокації" дослідив ставлення мешканців Чернігова до охорони здоров’я в Україні та у Чернігові зокрема.

На «безкоштовне» лікування чернігівці витрачають від 1000 до 3000 гривень, а часом і до 5 тисяч на рік.

Дослідження відбулось у формі соціологічного опитування, головним питанням якого було: «Чи погодитеся ви, що медицина у нашій країні безкоштовна?»
Виявилося, що 10% опитаних сумніваються у цьому, а 85% вважають, що медицина у місті безкоштовна лише на словах. Тобто, лише 5% згодні з тим, що медицина в Україні насправді є безкоштовною.

Щодо суми, яку чернігівці витрачають на своє лікування, експерти отримали такі цифри: 78% мешканців платять за лікування від 1000 до 3000 гривень, а часом суми доходять і до 5 тисяч на рік, але при цьому лише 36% задоволені послугами у державних лікарнях. Отже, виходить, що сума, яку ми платимо за лікування, ніяк не впливає на якість.
Через це виникає сумна тенденція: жителі прагнуть уникати походів у заклади охорони здоров’я і відвідують лікаря лише при необхідності. Тільки 55% опитаних час від часу з’являються у лікарнях, рідше, ніж раз на квартал. Зазвичай хворі лікуються самостійно.

Варто нагадати, що все світове товариство, у тому числі й українське, визнало життя і здоров’я найбільшою цінністю людства. Це говорить про те, що медицина є однією з головних галузей нашої країни. Але неналежне ставлення до медицини з боку управлінців в Україні породжує корупцію у цій сфері.
Одним із способів вирішення цієї проблеми є перехід на страхову медицину. Так, більшість — 74% — чернігівців підтримують ідею страхової медицини, 16% — проти переходу, а 10% взагалі байдуже це питання.

Тож чому б не перейти на страхову медицину? Адже за «безкоштовне» лікування населенню все одно доводиться платити, і у такий спосіб можна знищити корупцію в охороні здоров’я України.

Під час дослідження було опитано 800 респондентів методом особистого поквартирного інтерв’ю відповідно до квотної вибірки за демографічним показником Чернігова.


Наталя Гостило, «Інститут аналітики та адвокації»
 

Останні новини Чернігівщини

Сприяв ворогу у здійсненні збройної агресії проти України 22:18

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури 30.09.2022 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця с. Буянки Чернігівського району за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та незаконного зберігання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України).

Трофейна російська техніка тепер захищатиме чернігівську землю 22:13

Вісімнадцять одиниць ворожої техніки стали трофеями військовослужбовців оперативного командування «Північ» під час активної фази оборони обласного центру.

Нарубали лісу на 3 мільйони 22:01

Завдали державі збитків на понад 3 мільйони гривень: поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо незаконної порубки лісу організованою злочинною групою

Чернігівські атлети вибороли дві бронзові медалі на командному чемпіонаті України з легкої атлетики 21:46

Чернігівські атлети вибороли дві бронзові медалі на командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед дорослих та найближчих вікових груп, що проходив у Львові з 24 по 26 вересня 2022 року

У Ніжинській громаді стартує проєкт з розвитку мобільності 21:41

Ніжинська громада зустрічала гостей - експертів з питань планування, проєктування та організації велосипедної інфраструктури від Bike City consulting.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини