Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:41:44

Результати громадського дослідження якості роботи Апеляційного суду

15.05.2015   08:28Агенцiя

Відбулася презентація результатів опитування громадян-відвідувачів Апеляційного суду Чернігівської області щодо доступності, ефективності та неупередженості його роботи.

Участь у презентації взяли керівництво та судді Апеляційного суду Чернігівської області, представники Головного управління юстиції, обласної прокуратури, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники адвокатської та правозахисної спільноти регіону, Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

Опитування проводив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини в рамках проекту «Створення позитивного іміджу суду через виявлення та усунення типових проблем в діяльності судів», що реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» в 4-х пілотних регіонах України. Загалом з використанням методології карток громадянського звітування було опитано 110 відвідувачів Апеляційного суді Чернігівської області.

«Апеляційний суд Чернігівської області вперше взяв участь в програмі опитування громадян, що має на меті дослідження реальної картини ставлення громадськості до судів, - зазначила під час презентації Наталія Піддубна, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. - Протягом листопада-грудня 2014 року відвідувачі суду мали змогу оцінити його діяльність за такими параметрами: доступність суду, зручність та комфортність перебування у суді, доступність, повнота та ясність судової інформації, якість роботи працівників апарату суду, дотримання термінів судового розгляду, якість роботи суддів, якість написання та обґрунтування судового рішення, а також надати свої рекомендації щодо покращення зазначених параметрів».

Загалом за 5-ти бальною шкалою роботу суду відвідувачі оцінили досить високо. Зокрема, близько 70% опитуваних оцінили якість роботи цього суду, поставивши оцінку у 4 та 5 балів, а майже три чверті опитаних респондентів сприймають роботу судді на 4 та 5 балів. Понад 80% відсотків визначили своє враження від візиту до суду як таке, що відповідає їхнім очікуванням, або ж є кращим, ніж вони очікували.

В той же час, майже 67% респондентів не змогли оцінити ефективність роботи свого представника (юриста або адвоката) в суді. Щодо оцінки роботи в суді таких новацій, як запровадження СМС-інформування та електронний документообіг, то мешканці оцінили їх на тверді 4,3 бали.

В умовах сьогодення респондентам було запропоновано і питання щодо впливу акцій протесту під будівлями суду на кінцеве рішення суду. На дане питання 33% респондентів відповіли, що дійсно вважають, що акції протесту впливають на винесення справедливого рішення в суді.

«Потреба провести подібне опитування виникла через те, що часто пересічні громадяни формують свою точку зору стосовно суддів та судів заочно, саме тому результати опитування реальних відвідувачів суду є важливим. Однак, в будь-якому випадку, це оцінка саме адміністрування суду та його роботи, тобто респонденти в анкетах не давали свої оцінки безпосередньо щодо рішень суддів», - пояснила Марина Руденко, представник Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

Як зазначив Садіг Тагієв, голова Апеляційного суду Чернігівської області, оскільки в цьому суді таке опитування проводилося вперше, представників суду дійсно цікавила незалежна оцінка реального відношення громадян до діяльності суду.
Пан Тагієв повідомив присутнім, що дошки брайля з інформацією для незрячих громадян в Апеляційному суді Чернігівської області були зроблені першими в Україні і тільки після цього їх почали рекомендувати іншим судам.

Голова Апеляційного суду Чернігівської області наголосив, що побажання громадян уже впроваджуються в дію. «Наш апеляційний суд готовий до критичних зауважень та має бажання змінюватись, якщо це зможе підняти рівень довіри до судової влади, - запевняє Садіг Тагієв. - Суд зробить все можливе для впровадження змін для покращення роботи суду з урахуванням зауважень та побажань громадян, навіть без наявного бюджетного фінансування».

Олеся Пирковська, представник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області, зазначила, що постійний моніторинг якості надання послуг адвокатами в системі безоплатної правової допомоги, аналіз результатів спостереження за роботою адвокатів в суді, постійне анкетування клієнтів, усне спілкування з ними, проведення круглих столів з залученням представників судів, прокуратури та правоохоронних органів дозволяє знайти шляхи вирішення виникаючих проблем та удосконалювати роботу юристів в сфері безоплатної правової допомоги.
«В судовому провадженні завжди є задоволена і незадоволена сторона і така висока оцінка роботі суду вказує на неупередженості експертного середовища при опитуванні», - підкреслив Юрій Власенко, начальник Головного управління юстиції в Чернігівській області. Для нього «справедливість» синонім «неупередженості» і результати проведеного моніторингу роботи судів дають надію на високу довіру населення до даних інстанцій.
Алла Лепеха, регіональний координатор Уповноваженого ВР з прав людини в Чернігівській області, резюмуючи результати проведеного моніторингу та підводячи підсумки обговорення, зробила акцент на успішності даного проекту, адже завдяки йому в організації роботи судів відбуваються позитивні зрушення, що полегшують громадянам доступ до судової інформації та роблять їх перебування в приміщенні суду більш комфортним. «Якщо після проекту є позитивний результат, то проект є успішним», - констатувала Алла Лепеха.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.