Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 00:03:55

Європейські ціни, але не європейська якість в чернігівських "маршрутках"

14.02.2012   11:36Агенцiя

Багато українців мріють мати рівень життя тотожний європейському. Зарплати, умови побуту, економічна стабільність. Не відстає в своїх мріях і наш місцевий транспортний бізнес, що хотів би возити нас по європейським цінам в 10 гривень.

Та якщо проаналізувати вартість проїзду та середню заробітню плату  в країнах Євросоюзу і  порівняти їх у відсотковому відношенні з українськими цінами в маршрутках та середньою заробітною платою у нас, то виходить ми вже давненько їздимо по європейським цінам.

Візьмемо нашого сусіда, країну ЄС   - Угорщину. Середня заробітня плата там складає 1213 євро за місяць. В перерахунку за один з 30 днів угорець заробляє 40,43 євро.  Вартість одного квитка на проїзд у міському транспорті Будапешта складає 320 форинтів, це десь 1,02 Євро.   Шляхом нескладного математичного підрахунку вираховуємо, що пересічний угорець за один проїзд у міському пасажирському  транспорті витрачає 2,5% від свого денного доходу. А враховуючи, що там діє система групових квитків та добових карток і того менше. 

Тепер зробимо аналогічний підрахунок для нашого Чернігівського регіону. За статистичними даними середня заробітня плата в нашій області складає 2211 гривень. Відповідно добовий дохід пересічного чернігівця дорівнює 73,7 грн. Вартість проїзду в "маршрутних таксі" в Чернігові складає 2,50 грн. Це  вже дорівнює 3,4 % від денного доходу пересічного жителя Чернігівської області.  Тобто в відсотковому відношенні до своїх доходів чернігівці вже платять за проїзд більше за європейців.  А яку ж послугу отримують за ці гроші?

Тепер щодо якості перевезень пасажирів. Якщо в угорському транспорті ми можемо побачити чисту підлогу, цілі та охайні сидіння, гарно вдягненого водія та в транспорті майже ніхто не стоїть.

То в нашому все  навпаки, бруднюща з якимись папірцями підлога, брудні та порвані сидіння, неохайного інколи з сигаретою водія та скручені навмисно в маршрутках сидіння, щоб більше помістити стоячих пасажирів. Це, вибачте, більше нагадує машини для перевезення худоби. А подеколи ми натикаємось і на хамську поведінку водіїв та кондукторів.   

От і ставимо ми панам перевізникам резоні питання: "Коли чернігівці будуть їздити як нормальні люди?" та "Скільки можна говорити про підвищення вартості проїзду?" Якщо вже навіть водії маршруток заявляють  , що 2,50 забагато! Напрошується один логічно правильний висновок - чернігівським перевізникам терміново необхідно думати над покращенням якості обслуговування пасажирів.  А міська рада має спонукати міських перевізників до покращення цих послуг.

 Саме з метою покращення якості пасажирських перевезень Чернігівська команда Демократичного Альянсу надала Чернігівській міській раді конкретні пропозиції:
1)щодо запровадження механізму технічного аудиту за якістю перевезень;
2) зміни в договори з перевізниками, що чіткіше дадуть змогу контролювати та впливати на тих хто обслуговує міські маршрути;
3) запровадити механізм формування конкурсного комітету з визначення перевізників так щоб до нього могли потрапити якомога більше бажаючих представників громадськості.
 
Розраховуємо, що Чернігівська міська рада підтримає ці очевидно позитивні для транспортної мережі Чернігова нововведення, розгляне і затвердить їх на черговому засіданні виконавчого комітету. 

Ігор Андрійченко
 

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).