Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 03:58:54

Депутатів міськради поменшає аж до двадцяти

07.04.2015   09:00Агенцiя

До Верховної Ради внесено проект змін до виборчого законодавства, в якому йдеться про скорочення кількісного складу депутатів місцевих рад.

Документ поданий за участі великої кількості представників парламентської коаліції і, скоріш за все, у найближчий час буде прийнятий за основу і в цілому.

Законопроектом пропонується визначити граничну кількість депутатів залежно від чисельності мешканців населених пунктів.

Зараз число депутатів визначає сама рада напередодні виборів до місцевих рад і оформлює їх у якості звернення до обласної ради. У Ніжині кількість народних обранців 50, хоча, в роботі сесій міської ради в середньому беруть участь 37! На офіційному сайті міської ради вже опублікований проект рішення, яким передбачається зменшення кількості депутатів до 36, як це було до 2005 року.

На думку багатьох, зменшення кількості депутатів принесе громаді тільки позитивний результат. Також унеможливить імовірності потрапляння в міську раду випадкових людей або ж різного роду «мафіозно-партійних» кланів, які протягом тривалого часу формувалися в місті.

Відповідно до поданого законопроекту, кількість депутатів для міськрад визначається залежно від населення міст за їх станом на січень того року, коли відбудуться вибори.

Наприклад, для Ніжина з населенням понад 60 тисяч, до міськради будуть обиратися 20 депутатів, від 200 тис. до 500 тис. – 30 обранців, а в містах-мільйонниках – 50.

Зараз у містах з населенням понад 1 млн. до міськради можуть обиратися до 150 депутатів, склад Київради – 120.

За оцінками ініціаторів законопроекту, у разі його реалізації кількість депутатів місцевих рад в Україні скоротиться в три рази – з нинішніх 240 тис. до 80 тис.

Планується, що після скорочення кількості депутатів буде змінена і виборча система. Зараз у коаліції готують законопроект про перехід на пропорційну систему для міських, районних та обласних рад. Мажоритарна система збережеться тільки для виборів депутатів сільських і селищних рад.

Щодо самих місцевих виборів, то дійсно, голосувати будемо по-новому. Вибори мають пройти за відкритими партійними списками. Розробкою закону займається робоча група у Верховній Раді, створена за розпорядженням Гройсмана.

Нове законодавство депутати повинні прийняти до кінця травня, а в червні-липні — призначити дату виборів.

Зараз у ВР немає єдиної думки про систему проведення місцевих виборів. Більшість наполягає, щоб у законі не було мажоритарки. Тобто, самовисуванці не зможуть балотуватися у містах, а люди будуть вибирати кандидатів з партійних списків.

За словами політтехнолога Тараса Березовця, зараз, при закритих списках, партії конкурують один з одним:

«Після ухвалення нового закону кандидати одного партійного списку повинні» мочити «один одного, щоб опинитися вище у списку».

На останніх місцевих виборах у місті, аби стати депутатом на мажоритарному окрузі в середньому, варто було набрати всього 180 голосів.

Планують змінити і систему виборів мерів міст. «Хочемо зробити систему в два тури, щоб не було, як свого часу з Леонідом Черновецьким. І тільки у випадку, коли кандидат не набирає 50% + 1 голос, то проходить 2-й тур виборів», — підсумував нардеп від «Народного Фронту» Леонід Ємець.

Цілком імовірно, що після місцевих виборів запрацює і політична децентралізація після внесення поправок до Конституції. Це, в першу чергу, стосується обласних та районних рад, то обрані на місцевих виборах депутати повинні сформувати виконкоми, які за своїми функціями замінять адміністрації, котрі в подальшому ліквідуються.

Враховуючи це, відмінним результатом для будь-якої партії, учасника виборчого процесу, буде гарним результатом отримати 3-4 депутатських мандати у наступній Ніжинській міській раді сьомого скликання.

Очевидно одне, на всіх бажаючих отримати депутатське крісло місць не вистачить. Тож у найближчий час у місті варто очікувати загострення політичної конкуренції не тільки між представниками політичних партій, а між однопартійцями.

Явище подібного роду буде дуже видовищним та цікавим. Тож всі на вибори!


Максим Білоусенко

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.