Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 02:37:10

Депутатів міськради поменшає аж до двадцяти

07.04.2015   09:00Агенцiя

До Верховної Ради внесено проект змін до виборчого законодавства, в якому йдеться про скорочення кількісного складу депутатів місцевих рад.

Документ поданий за участі великої кількості представників парламентської коаліції і, скоріш за все, у найближчий час буде прийнятий за основу і в цілому.

Законопроектом пропонується визначити граничну кількість депутатів залежно від чисельності мешканців населених пунктів.

Зараз число депутатів визначає сама рада напередодні виборів до місцевих рад і оформлює їх у якості звернення до обласної ради. У Ніжині кількість народних обранців 50, хоча, в роботі сесій міської ради в середньому беруть участь 37! На офіційному сайті міської ради вже опублікований проект рішення, яким передбачається зменшення кількості депутатів до 36, як це було до 2005 року.

На думку багатьох, зменшення кількості депутатів принесе громаді тільки позитивний результат. Також унеможливить імовірності потрапляння в міську раду випадкових людей або ж різного роду «мафіозно-партійних» кланів, які протягом тривалого часу формувалися в місті.

Відповідно до поданого законопроекту, кількість депутатів для міськрад визначається залежно від населення міст за їх станом на січень того року, коли відбудуться вибори.

Наприклад, для Ніжина з населенням понад 60 тисяч, до міськради будуть обиратися 20 депутатів, від 200 тис. до 500 тис. – 30 обранців, а в містах-мільйонниках – 50.

Зараз у містах з населенням понад 1 млн. до міськради можуть обиратися до 150 депутатів, склад Київради – 120.

За оцінками ініціаторів законопроекту, у разі його реалізації кількість депутатів місцевих рад в Україні скоротиться в три рази – з нинішніх 240 тис. до 80 тис.

Планується, що після скорочення кількості депутатів буде змінена і виборча система. Зараз у коаліції готують законопроект про перехід на пропорційну систему для міських, районних та обласних рад. Мажоритарна система збережеться тільки для виборів депутатів сільських і селищних рад.

Щодо самих місцевих виборів, то дійсно, голосувати будемо по-новому. Вибори мають пройти за відкритими партійними списками. Розробкою закону займається робоча група у Верховній Раді, створена за розпорядженням Гройсмана.

Нове законодавство депутати повинні прийняти до кінця травня, а в червні-липні — призначити дату виборів.

Зараз у ВР немає єдиної думки про систему проведення місцевих виборів. Більшість наполягає, щоб у законі не було мажоритарки. Тобто, самовисуванці не зможуть балотуватися у містах, а люди будуть вибирати кандидатів з партійних списків.

За словами політтехнолога Тараса Березовця, зараз, при закритих списках, партії конкурують один з одним:

«Після ухвалення нового закону кандидати одного партійного списку повинні» мочити «один одного, щоб опинитися вище у списку».

На останніх місцевих виборах у місті, аби стати депутатом на мажоритарному окрузі в середньому, варто було набрати всього 180 голосів.

Планують змінити і систему виборів мерів міст. «Хочемо зробити систему в два тури, щоб не було, як свого часу з Леонідом Черновецьким. І тільки у випадку, коли кандидат не набирає 50% + 1 голос, то проходить 2-й тур виборів», — підсумував нардеп від «Народного Фронту» Леонід Ємець.

Цілком імовірно, що після місцевих виборів запрацює і політична децентралізація після внесення поправок до Конституції. Це, в першу чергу, стосується обласних та районних рад, то обрані на місцевих виборах депутати повинні сформувати виконкоми, які за своїми функціями замінять адміністрації, котрі в подальшому ліквідуються.

Враховуючи це, відмінним результатом для будь-якої партії, учасника виборчого процесу, буде гарним результатом отримати 3-4 депутатських мандати у наступній Ніжинській міській раді сьомого скликання.

Очевидно одне, на всіх бажаючих отримати депутатське крісло місць не вистачить. Тож у найближчий час у місті варто очікувати загострення політичної конкуренції не тільки між представниками політичних партій, а між однопартійцями.

Явище подібного роду буде дуже видовищним та цікавим. Тож всі на вибори!


Максим Білоусенко

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини