Результативність російської пропаганди в Чернігівський області середня
Українцям ставили питання про Майдан, США, Крим і АТО. Харківська та Одеська області залишаються схильними до пропаганди.

Значна кількість жителів Харківської області та Одеської області в тій чи іншій мірі схильні довіряти російській пропаганді і схильні тим тезам, які лунають від ЗМІ Росії.
До такого висновку прийшли соціологи Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), опитавши 2013 респондентів, що мешкають в 108 населених пунктах усіх областей України (не включаючи АР Крим).
За його результатами був виведений індекс результативність російської пропаганди (РРП). "Індекс досягає максимального значення 100, якщо людина повністю згодна з усіма п'ятьма твердженнями російської пропаганди і дорівнює мінімальному значенню 0, якщо він не згоден ні з одним.
Індекс для тієї чи іншої групи опитаних дорівнює максимальному значенню 100, якщо всі респонденти згодні з усіма п'ятьма судженнями, і індекс дорівнює мінімальному значенню 0, якщо жоден з опитаних не згоден ні з одним з суджень", - пояснили, як розраховували показник в інституті соціології.
Згідно з результатами соцопитування, середнє значення індексу результативності російської пропаганди (РРП) по Україні дорівнює 26. Найбільш низький рівень схильності російській пропаганді в Західному регіоні (індекс РРП =12) і в Центральному регіоні (РРП =19). Набагато вище значення індексу в Південному регіоні (32).
У Східному регіоні значення індексу в 4 рази вище, ніж у Західному та становить 48 пунктів. При цьому, рівень схильності до закордонної пропаганди в Харківській і Одеській областях турбує соціологів. "Крім Луганської та Донецької (індекс 50) областей, які очевидно є проблемними, найбільше занепокоєння викликають Харківська (індекс 50) і Одеська (індекс 42) області.
Як нам видається, дуже серйозна контрпропагандистська робота повинна бути зосереджена на Харківській та Одеській областях", - попереджають в київському інституті соціології. Харківська та Одеська області залишаються схильними до пропаганди DT.UA "Ядром пропаганди є квазілогічний ланцюжок - Майдан був організований американцями разом з націоналістами, в результаті майдану до влади прийшли націоналісти, що загрожують російськомовному населенню України, Крим та Схід України були в небезпеці, Крим вдалося захистити, включивши його до складу Росії, а Схід повстав і хоче незавимости і гарантій безпеки, націоналісти, що незаконно прийшли до влади, почали війну зі своїм народом", - наголошується в дослідженні.
Соціологи нагадали, що в січні-лютому російським "Левада-центром" було проведено опитування серед росіян за даними ключових питань, і він показали, що близько 80% населення згодні з твердженнями, наведеними вище. Аналогічні питання були задані українцям. "Істотних відмінностей за статтю і віком немає, жінки (РРП=28) трохи більше схильні до впливу російської пропаганди, ніж чоловіки (РРП=25), люди старше 70 років (РРП=29) дещо більше схильні до впливу ніж у середньому по Україні (РРП-26). Освіта тут теж не має суттєвого впливу - особи з вищою освітою (РРП-24) лише трохи менше зазнають впливу пропаганди, ніж в середньому по Україні", - уточнили в КМІС.
Останні новини Чернігівщини
Поліція Чернігівщини перекрила канал збуту вибухонебезпечних боєприпасів 09:10
Поліцейські відділення №1 (с-ще Короп) Новгород-Сіверського райвідділу затримали 37-річну жительку одного з сіл Коропської громади, яка налагодила збут ручних гранат.
Призначено нового керівника Чернігівської окружної прокуратури 08:39
Керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Дейнека представив колективу Чернігівської окружної прокуратури нового керівника – Дениса Тетеніча.
Зловживання, привласнення бюджетних коштів, порубки та безпідставні бронювання –прокурори Чернігівщини викрили чергові фактипротиправної діяльності. Понад 107 млнгрн збитків 17:35
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у взаємодії зіншими правоохоронними органами області повідомили про підозру29особам, серед яких очільник міста, депутат місцевої ради, начальники управлінь міських рад, керівниця освітнього закладу, майстер лісу,колишні працівники виправної колонії, директори товариств та підприємці. Загальна сума завданих збитків становить понад 107 млн грн.
До уваги пасажирів "Укрзалізниці" — зміни руху поїздів на Ніжинському напрямку 16:59
АТ «Українська залізниця» повідомляє, що через ворожі обстріли рух поїздів на Ніжинському напрямку обмежено. Поїзди курсують із затримкою: