Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:41:06

Найвпливовіші на Чернігівщині

07.02.2012   18:15Агенцiя

Починаючи з 2005 року, “Поліський фонд” щорічно проводить експертне опитування, за результатами якого визначають найвпливовіші органи влади, засоби масової інформації, громадські організації та політичні партії в регіоні.

Варто зауважити, що переважна більшість експертів мешкає і працює в Чернігові (можливо, це дещо “викривлює” відображення ситуації в області) і їхня кількість постійно зростає. У цьогорічному дослідженні взяли участь близько 90 експертів, серед яких були й представники органів влади, регіональних засобів масової інформації, громадських організацій та політичних партій.

Як не дивно, але опитування показало дуже цікаві результати й майже одностайну оцінку експертного середовища на деякі речі. До речі, дуже часто під час оголошення результатів вимовлялося слово “вперше”.

“Серце-дзеркальце, скажи…”

За словами представника “Поліського фонду” Євгена Романенка, експерти вирішили, що найбільший вплив на суспільну думку чернігівців (який збільшився у порівнянні з попередніми роками) мали центральні органи влади та засоби масової інформації. На жаль, вплив місцевих органів влади та ЗМІ з кожним роком зменшується.
Уперше, на думку експертів, майже зовсім невпливовими стали лідери обласних осередків політичних партій. Що ж тоді гомоніти щодо “значної” впливовості органів місцевого самоврядування, громадських організацій чи бізнесу…
Експерти відзначили, що загальна економічна ситуація в області дещо погіршилася, але відбуваються й позитивні зрушення в деяких сферах економіки. Вперше лідером (за позитивом) став аграрний сектор Чернігівщини, що справді повинно всіх нас дещо втішити.

На думку експертного середовища, погіршилася (хоча далеко не скрізь) ситуація з прозорістю прийняття рішень. Особливо це стосується міської ради Чернігова. Швидше за все, саме тому рівень довіри до обласної ради та облдержадміністрації доволі сталий, а от до міськради Чернігова вперше впав до такого рівня, який в народі називають “нижче плінтусу”.

Експерти назвали найцікавіші (що справді запам’ятались) заходи, які проводилися владою: святкування Дня Незалежності; хитромудре “просування” міською радою Чернігова проекту забудови Ялівщини; проведення Міжнародного інвестиційного Форуму та святкування Дня міста у Чернігові. А також заходи громадських організацій: “боротьба” з підвищенням ціни на проїзд у громадському транспорті обласного центру; альтернатива щодо Ялівщини; “пристрасті” навколо притулку для бездомних тварин; постановка рок-опери “Юнона” і “Авось”.
Що цікаво: минулого року впливовими назвав партії лише кожний шостий експерт, а зовсім не впливовими – кожен четвертий. До речі, така низька оцінка впливу політичних сил отримана також уперше.

“Ім’я, сестро, ім’я…”

Хочу ще раз нагадати: переважна більшість експертів – мешканці обласного центру. Можливо, саме тому вималювалися такі цікаві результати.

Отже, найбільш впливовий місцевий орган влади на рівні області – управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації (очолює Андрій Подорван). А на рівні міста – відділ у справах сім’ї та молоді Чернігівської міської ради (очолює В’ячеслав Голуб).

Найбільш впливовий державний службовець чи службовець місцевого самоврядування – голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко. Варто зауважити, що здивування було від дуже низького результату впливовості міського голови Чернігова Олександра Соколова.

Найбільш авторитетний засіб масової інформації та найбільш ефективний журналіст або редактор ЗМІ у висвітленні суспільно-політичної проблематики – газета “Семь Дней” та її журналіст Ігор Грищенко.
До речі, наше видання “Деснянська правда” та журналісти потрапили до числа кращих.

Найбільш впливовою громадською організацією назвали ГО “Демократичний Альянс”, політичною силою – Партію регіонів. Цікаво, “регіонали” набрали 80% голосів експертів, а найближчі “переслідувачі” – “Батьківщина” та “УДАР” – 6,5%.

Не було визначено переможців у двох номінаціях – “найбільш впливовий місцевий політик чи лідер осередку політичної партії” та “найбільш впливовий громадський діяч чи лідер громадської організації”.
Зрозуміло, що минулий рік був дещо аполітичним, але реформаторським. Тому людей більше цікавила економіка, реформи та впровадження нових законів і кодексів. А от цієї осені – вибори. Тому, швидше за все, наступне опитування відбудеться ще із цікавішими результатами.

Олександр Шило

http://www.hvilya.com/blog/najvplivovishi_na_chernigivshhini/2012-02-07-196

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.