Аналіз політичної ситуації в Чернігові станом на 20 січня
Після прийняття Закону України про вибори народних депутатів 17 листопада рівень політичної активності в Чернігові та області підвищився. В ЗМІ та публічних заходах можна побачити як вже відомих політичних гравців, так і нові обличчя. Активно почали використовуватись соціальні мережі, де політики розповідають про свої успіхи, презентують свої переконання.

Очевидно, що для того, щоб пройти в парламент потрібно буде домовлятися з Партією Регіонів.
Наразі головним питанням залишаються межі майбутніх округів. Ймовірно, що Чернігів буде поділений на чисто Чернігівський округ та частина Чернігова + Чернігівський і Ріпкинський райони.
Для чернігівського електорату характерні тенденції залежності від всеукраїнських подій, наростання невдоволення владою.
Політичні партії
За даними соціологічного опитування Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень:
Підтримка політичних партій в Чернігові:
Батьківщина – 17.2%
Партія Регіонів – 14.5%
КПУ – 7.5%
Фронт Змін – 6.2%
Удар – 4.4%
Сильна Україна – 2.6%
Громадянська позиція – 2.2%
Радикальна партія – 1.9%
Свобода – 1.8%
На політичні погляди чернігівців щодо політичних партій впливають загальноукраїнські події та тенденції. Місцеві осередки партій малоактивні. Змішана система призвела до того, що наразі політичні діячі намагаються в першу чергу дбати про свій імідж, а не партії.
Партія Регіонів наразі будує свій піар за рахунок адмінресурсу: на базі державних проектів і успіхах поточної роботи. Система у ПР виглядає доволі злагоджено, чого не можна сказати про Батьківщину. Діяльність політичного осередку Батьківщини малопомітна. Очевидно, що всередині осередку нема згоди. Існує група Дубіля, яка взагалі зараз віддалилася від партії, група Лебідь-Кухар та э підстави говорити про групу Кодоли.
Повний хаос відбувається у таборі Фронту Змін. Депутати міської ради від ФЗ були виключені з партії і діють наразі самі по собі. Про діяльність осередку на міському рівні нічого не чутно. Обласний осередок хоч і очолює Ігор Романенко, його ресурсів, авторитету і домовленостей не вистачає, для того, щоб згуртувати навколо себе людей і проводити ефективну політичну діяльність.
Удар також не має єдності. Всі три депутати міської ради від Удару: Аверченко, Іванов і Тарасовець намагаються побудувати власний імідж, використовуючи бренд партії.
Мажоритарка:
За даними соціологічного опитування Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень підтримка ймовірних мажоритарників в Чернігові:
Соколов Олександр – 19.26%
Дубіль Валерій – 13.6%
Лещенко Володимир – 4.6%
Тарасовець Юрій – 3.3%
Андрос Сергій – 2.7%
Атрошенко Владислав – 1.6%
Мельник Олександр – 1.4%
Оксана Тунік-Фриз – 1.4%
Олександр Соколов вже довгий час є лідером електоральних вподобань і якщо піде на парламентські вибори – перемогти його буде майже не можливо, але сам Соколов неодноразово заявляв, що на вибори 2012 не піде. Проте виключати його з рахунків не варто, тому, що крім Соколова у ПР наразі немає кандидатів, які б могли виграти по Чернігову.
Валерій Дубіль має досить серйозну підтримку в Чернігові, напрацьовану за роки піару. Після невеликої перерви Дубіль з*явився з привітаннями з новорічними святами на сторінках ЗМІ та розповсюдження свого депутатського вісника “в кожну скриньку”. Проте вірогідно, що на цього політичного гравця будуть тиснути + наразі у Дубіля незрозумілі відносини як з всеукраїнською, так і з місцевою Батьківщиною. Можливий варіант, коли Дубіль не буде брати участі у виборах і натомість отримає гарантії щодо збереження свого бізнесу та інтересів.
Володимир Лещенко – є просто фігурою КПУ. Стабільний електорат, але замалий для того, щоб мати шанс виграти мажоритарку.
Як вже було зазначено Всі три депутати міської ради від Удару: Аверченко, Іванов і Тарасовець намагаються побудувати власний імідж, використовуючи бренд партії. Тарасовець веде медійну та політичну активність ще з початку 2011 року, все більшою стає активність Сергія Аверченка, який бере участь у різних заходах та з’являється в медіа.
Активно діє народний депутат від Партії Регіонів Сергій Андрос, який постійно з’являється в медіа, працює у громадській приймальні, бере участь у публічних заходах. За умови, якщо Соколов і Дубіль не будуть брати участь у виборах 2012 – Сергій Андрос має всі шанси перемогти. Активно піаряться також й інші масцеві регіонали: Олександр Шкурат та Ігор Москаленко.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.