Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 12 травня, 13:24:41

ВИБОРИ 2014: ВИБОРЧА КАМПАНІЯ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ: НА СЬОГОДНІ ГОЛОВНЕ ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ, НАПРАВЛЕНІ НА ПРОВЕДЕННЯ ВИБОРІВ

17.03.2014   09:59

Кримська криза поставила проведення президентської виборчої кампанії під загрозу. Особливо, якщо говорилося про можливість введення військового стану.

Але актуальність переформатування влади, шляхом застосування легітимних механізмів, насамперед виборів, також є одним з реальних механізмів подолання політичної кризи.

Виконуючий обов'язків президента України Олександр Турчинов наголосив, що жодних підстав для перенесення президентських виборів на грудень немає. Він наголосив, що Україні потрібен президент, який має всю повноту повноважень.

Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2014 року". Згідно із проектом документа Верховна Рада України, зокрема, постановила: Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо припинення перевірок відповідними службами органів виконавчої влади і державними установами засобів масової інформації на період проведення передвиборної кампанії з виборів Президента України.

Народні депутати підтримали у другому читанні законопроект № 3224-д "Про внесення змін до закону України "Про вибори Президента України" щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу". За відповідне рішення проголосувало 226 народних депутатів. У законі зазначається, що "особа вважається такою, що проживає на території в межах державного кордону України, якщо її місце проживання зареєстроване в Україні відповідно до закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання". Дана поправка була внесена до законопроекту після першого читання і дає змогу лідеру партії "Удар" Віталію Кличку балотуватися на пост Президента України 25 травня 2014 р. Також закон передбачає, що склад ЦВК змінюється 2/3 голосів нардепів, а не простою більшістю голосів. За словами секретаря комітету ВР з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Руслана Князевича, дана поправка дасть змогу забезпечити більшу незалежність членів ЦВК. Закон також передбачає, що фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців, в тому числі - особисто виборцем в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування, забороняється і є порушенням таємниці голосування. Членам виборчих комісій, іншим особам пропонується заборонити вчиняти будь-які дії чи розголошувати відомості, які дають можливість встановити зміст волевиявлення конкретного виборця.

Центральна виборча комісія вже прийняла ряд постанов:
1. Постанова №29 від 04.03.2014
Про відмову Бурнашовій О.М. у реєстрації кандидатом на пост Президента України
2. Постанова №30 від 04.03.2014
Про Порядок реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на виборах Президента України
3. Постанова №31 від 04.03.2014
Про вимоги до приміщень окружних і дільничних виборчих комісій з виборів Президента України та приміщень для голосування, норми забезпечення виборчих комісій з виборів Президента України транспортними засобами, засобами зв’язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями, види послуг, які виборчі комісії можуть закуповувати за рахунок коштів Державного бюджету України
4. Постанова №32 від 04.03.2014
Про затвердження Кошторису Центральної виборчої комісії за бюджетною програмою 6731040 "Проведення виборів Президента України" на 2014 рік
5. Постанова №38 від 10.03.2014
Про відмову Кучерявенку О.В. у реєстрації кандидатом на пост Президента України
6. Постанова №39 від 10.03.2014
Про відмову Чопею В.В. у реєстрації кандидатом на пост Президента України
7. Постанова №43 від 13.03.2014
Про реєстрацію офіційних спостерігачів від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року.


На цьому етапі проведення виборчої кампанії актуальним є підготовка місцевих органів влади до організації виборчого процесу на підконтрольних територіях.

Так, в Чернігівський міській раді вже відбулась нарада з питань підготовки і проведення позачергових виборів Президента України у м. Чернігові. За словами заступника міського голови С. Віхрова, місто Чернігів буде входити до одного виборчого округу. До 14 квітня необхідно підготувати та обладнати приміщення для розміщення окружної виборчої комісії, а до 21 квітня – для дільничних виборчих комісій. Центральна виборча комісія утворила на території міста на постійній основі 126 виборчих дільниць: в Деснянському районі – 78 дільниць, у Новозаводському – 48 дільниць. На нараді також були підняті питання щодо формування списків виборців, забезпечення громадського порядку на час виборчої кампанії, дотримання вимог до приміщень окружної й дільничних виборчих комісій, норм забезпечення їх транспортними засобами, засобами зв’язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями.

Інформації про те, як до організації виборчого процесу у інших містах та районах Чернігівщини немає. Скоріше за все відповідні наради, у зв’язку з кадровими змінами ще не проводилися.


© Інформаційно-аналітичний журнал “Чернігівський монітор”
 

 

До теми: ВИБОРЧА КАМПАНІЯ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ: ПЕРШІ ДЕСЯТЬ ДНІВ

Останні новини Чернігівщини

Сергій Шкарлет: Підготовка у профтехах має проходити за новими освітніми стандартами, тож треба прискорити їх оновлення

Сергій Шкарлет: Підготовка у профтехах має проходити за новими освітніми стандартами, тож треба прискорити їх оновлення 12:56

12 травня перебуваючи у складі делегації в межах робочої поїздки Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до м. Чернігів, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування та ознайомився з роботою закладу.

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 10 пожеж, під час яких одну людину врятовано

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 10 пожеж, під час яких одну людину врятовано 12:35

Упродовж минулої доби підрозділи Головного управління ДСНС України у Чернігівській області 10 разів залучалися до ліквідації пожеж, з яких 3 в житловому секторі та 7 в природних екологічних системах.

5,5 тисяч працевлаштованих за 4 місяці

5,5 тисяч працевлаштованих за 4 місяці 11:48

Протягом січня-квітня поточного року в області за сприяння служби зайнятості забезпечено роботою близько 5,5 тис. громадян, з них 22,3 % оперативно, до набуття статусу безробітного.

Викрито схему ухилення від сплати податку на додану вартість на суму 5,5 млн гривень

Викрито схему ухилення від сплати податку на додану вартість на суму 5,5 млн гривень 11:15

Працівниками Головного управління ДПС у Чернігівській області виявлено підприємство з ознаками «фіктивності», яке імітувало здійснення сільськогосподарської діяльності.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:11

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.