Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 вересня, 10:56:46

ВИБОРИ 2014: ВИБОРЧА КАМПАНІЯ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ: НА СЬОГОДНІ ГОЛОВНЕ ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ, НАПРАВЛЕНІ НА ПРОВЕДЕННЯ ВИБОРІВ

17.03.2014   09:59

Кримська криза поставила проведення президентської виборчої кампанії під загрозу. Особливо, якщо говорилося про можливість введення військового стану.

Але актуальність переформатування влади, шляхом застосування легітимних механізмів, насамперед виборів, також є одним з реальних механізмів подолання політичної кризи.

Виконуючий обов'язків президента України Олександр Турчинов наголосив, що жодних підстав для перенесення президентських виборів на грудень немає. Він наголосив, що Україні потрібен президент, який має всю повноту повноважень.

Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2014 року". Згідно із проектом документа Верховна Рада України, зокрема, постановила: Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо припинення перевірок відповідними службами органів виконавчої влади і державними установами засобів масової інформації на період проведення передвиборної кампанії з виборів Президента України.

Народні депутати підтримали у другому читанні законопроект № 3224-д "Про внесення змін до закону України "Про вибори Президента України" щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу". За відповідне рішення проголосувало 226 народних депутатів. У законі зазначається, що "особа вважається такою, що проживає на території в межах державного кордону України, якщо її місце проживання зареєстроване в Україні відповідно до закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання". Дана поправка була внесена до законопроекту після першого читання і дає змогу лідеру партії "Удар" Віталію Кличку балотуватися на пост Президента України 25 травня 2014 р. Також закон передбачає, що склад ЦВК змінюється 2/3 голосів нардепів, а не простою більшістю голосів. За словами секретаря комітету ВР з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Руслана Князевича, дана поправка дасть змогу забезпечити більшу незалежність членів ЦВК. Закон також передбачає, що фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців, в тому числі - особисто виборцем в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування, забороняється і є порушенням таємниці голосування. Членам виборчих комісій, іншим особам пропонується заборонити вчиняти будь-які дії чи розголошувати відомості, які дають можливість встановити зміст волевиявлення конкретного виборця.

Центральна виборча комісія вже прийняла ряд постанов:
1. Постанова №29 від 04.03.2014
Про відмову Бурнашовій О.М. у реєстрації кандидатом на пост Президента України
2. Постанова №30 від 04.03.2014
Про Порядок реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на виборах Президента України
3. Постанова №31 від 04.03.2014
Про вимоги до приміщень окружних і дільничних виборчих комісій з виборів Президента України та приміщень для голосування, норми забезпечення виборчих комісій з виборів Президента України транспортними засобами, засобами зв’язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями, види послуг, які виборчі комісії можуть закуповувати за рахунок коштів Державного бюджету України
4. Постанова №32 від 04.03.2014
Про затвердження Кошторису Центральної виборчої комісії за бюджетною програмою 6731040 "Проведення виборів Президента України" на 2014 рік
5. Постанова №38 від 10.03.2014
Про відмову Кучерявенку О.В. у реєстрації кандидатом на пост Президента України
6. Постанова №39 від 10.03.2014
Про відмову Чопею В.В. у реєстрації кандидатом на пост Президента України
7. Постанова №43 від 13.03.2014
Про реєстрацію офіційних спостерігачів від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року.


На цьому етапі проведення виборчої кампанії актуальним є підготовка місцевих органів влади до організації виборчого процесу на підконтрольних територіях.

Так, в Чернігівський міській раді вже відбулась нарада з питань підготовки і проведення позачергових виборів Президента України у м. Чернігові. За словами заступника міського голови С. Віхрова, місто Чернігів буде входити до одного виборчого округу. До 14 квітня необхідно підготувати та обладнати приміщення для розміщення окружної виборчої комісії, а до 21 квітня – для дільничних виборчих комісій. Центральна виборча комісія утворила на території міста на постійній основі 126 виборчих дільниць: в Деснянському районі – 78 дільниць, у Новозаводському – 48 дільниць. На нараді також були підняті питання щодо формування списків виборців, забезпечення громадського порядку на час виборчої кампанії, дотримання вимог до приміщень окружної й дільничних виборчих комісій, норм забезпечення їх транспортними засобами, засобами зв’язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями.

Інформації про те, як до організації виборчого процесу у інших містах та районах Чернігівщини немає. Скоріше за все відповідні наради, у зв’язку з кадровими змінами ще не проводилися.


© Інформаційно-аналітичний журнал “Чернігівський монітор”
 

 

До теми: ВИБОРЧА КАМПАНІЯ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ: ПЕРШІ ДЕСЯТЬ ДНІВ

Останні новини Чернігівщини

У «Березовому гаю» завершили будівництво майданчика для вигулу і тренування собак 10:27

Огороджений парканом майданчик для вигулу і тренування собак, площею 366 м2, збудували у «Березовому гаю».

На Чернігівщині поліцейські вилучили наркотиків на понад мільйон гривень 10:21

Під час обшуку в будинку та на присадибній ділянці дачного товариства Новобілоуської територіальної громади поліцейські виявили вісім кілограмів марихуани.

Представники Апарату РНБО пройшли вогневу підготовку на полігоні в Десні 10:12

На базі 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України «Десна» імені князя Ярослава Мудрого відбулися показові та практичні заняття з військовозобов’язаними Апарату Ради національної безпеки та оборони.

Міграційники Чернігівщини у співпраці з правоохоронними органами продовжують здійснювати перевірки в рамках операції «Мігрант» 10:11

21.09.2021 працівниками УДМС у Чернігівській області спільно із співробітниками УСР ГУНП у Чернігівській області та співробітниками 105 прикордонного загону, в рамках операції «Мігрант» перевірено документи робітників, які здійснюють ремонт траси міжнародного значення М-01 сполученням Київ-Чернігів-Нові Яриловичі в Чернігівській області.

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері 10:08

У середу 22 вересня року, під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів регіону.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини