Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 липня, 19:19:51

ВИБОРИ 2014: ВИБОРЧА КАМПАНІЯ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ: ПЕРШІ ДЕСЯТЬ ДНІВ

05.03.2014   18:44

Активними гравцями виявилися лише Олег Ляшко та комуністи.

22 лютого Верховна Рада прийняла постанову “Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень”. Цією постановою позачергові вибори Президента призначено на 25 травня 2014 року.

Виборча кампанія з дострокових президентських виборів в Україні стартувала 25 лютого.

На сьогодні головним питанням є: хто буде головними учасниками президентської кампанії. Про свою участь вже заявили Віталій Кличко та Олег Ляшко. Про свій намір балотуватися на виборах заявив і екс-губернатор Харківщини Михайло Добкін.

Соціологи та політологи серед потенційних претендентів називають також Юлію Тимошенко, Сергія Тігіпка, Петра Порошенка, Олега Тягнибока та Петра Симоненка.

Якщо невелика, але жорстко централізована структура Радикальної партії вже давно розпочала активну передвиборчу кампанію на Чернігівщині і лише скорегувала терміни та процедури, то представники “Удару” провели тиждень в очікуванні кадрових змін. Але, коли зрозуміли, що не можуть впливати на події і не отримали жодної ключової посади в області (голів облради та облдержадміністрації) знову повернулися до жорсткої боротьби за внутрішньопартійний вплив.

Олегу Ляшко також не вдалося взяти під свій контроль Чернігівську область. На сьогодні для нього участь у Президентський кампанії скоріше данина минулим обіцянкам та необхідність консолідувати власні партійні структури напередодні майбутніх парламентських та місцевих виборів.

5 березня у Києві на Алеї з танками біля входу до Музею Великої Вітчізняної війни відбувся V з’їзд Радикальноі партії, який висунув свого лідера кандидатом у Президенти.

Правляча на сьогодні в області політична сила ВО “Батьківщина” зосереджувала всі реальні кроки на отримання керівних посад в області: Микола Звєрєв очолив обласну раду, а Володимир Івашко був призначений головою облдержадміністрації. Та і заступник голови обласної організації партії Олександр Кодола став першим заступником у Миколи Звєрєва.
Цікаво, що перші кроки у їх діяльності, перші спільні заходи та заяви показують, що вони не є на сьогодні єдиною командою.

Після “ленінопаду” на Чернігівщині більшість неупередженних експертів вважає, що КПУ та її лідер покращили власний рейтинг в області, особливо у сільської місцевості. Але те, що керівництво обкому, райкомів та міськомів не змогли організувати опір цім процесам значно знизило їх особистий рейтинг. Але компартія встигла до загострення політичної ситуації провести звітно-виборчі конференції майже в усіх районах Чернігівської області.

Першого березня відбулося розширене засідання бюро Чернігівського обкому комуністичної партії. На засіданні бюро поряд з внутрішньопартійними питаннями, були також розглянуті питання про політичну ситуацію та першочергові завдання партійних комітетів і організацій області. По завершенню засідання бюро відбувся Пленум обкому КПУ, на якому були обрані делегати від Чернігівського обласного комітету на позачерговий 47 З’їзд Комуністичної партії України.

Місцевий осередок Партії регіонів скоротився чисельно та залишився без свого керівника. Заяву про звільнення з посади та про вихід із Партії регіонів написав голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко. Склав своїх повноваження і голова обласної ради Анатолій Мельник. Фракція Партії регіонів у Чернігівській облраді заявила про саморозпуск. Саморозпустилися всі фракції у місцевих радах. Пресинг членів партії на початку виборчої кампанії значно підвищівся. Офіси розгромлені. У першу декаду ніякої політичної діяльності не помічено.

25 лютого у Прилуках призначили нового секретаря – голову депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Дмитра Барнаша. Саме Прилуки і будуть скоріше за все центром по проведенню виборчої кампанії ВО “Свобода” на Чернігівщині.

Про діяльність партії “Солідарність” на Чернігівщині у період, що досліджується, нічого не відомо.


На початок березня у Чернігівської області, згідно Державного реєстру – 877 тисяч виборців.


СОЦІОЛОГІЯ:
Центр “Соціс” та Київський міжнародний інститут соціології ( КМІС) опублікували 5 березня результати спільного дослідження щодо рейтингу політичних партій.
Якби вибори у парламент відбулись сьогодні, то результат був би таким: “регіонали” б отримали 29,2% голосів, УДАР обрали б 23,4% виборців, за “Батьківщину” проголосували б 21,4%. Згідно з опитуванням четверте місце посіла б партія “Солідарність” Петра Порошенка, яка набрала б 9,8%голосів. Ця партія була б представлена у Раді вперше. А от комуністи та “свободівці” свій рейтинг втратили – вони набрали б 5,8% та 5,6% відповідно.
Всі інші політичні партії не подолають 5%-вий бар’єр.
Однак, варто додати, що 25,9% українців зі своїм вибором не визначились. Загалом на вибори прийшли б 80% українців.


© Інформаційно-аналітичний журнал “Чернігівський монітор”

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини