Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 23:20:21

Чи дійсно рівень забезпечення прав дітей на Україні достатньо високий?

22.11.2013   10:04Агенцiя

За коментарем ми звернулися до першого заступника голови Громадської ради при ОДА, керівника комітету з питань захисту прав дітей, сімей та жінок Громадської ради при ОДА Наталії Проскуріної.

"На мою думку, неможливо однозначно визначити рівеньзахищеності прав дітей.Це питання постійно є першочерговим у відповідних структурах органів виконавчої влади та громадськості,  але є і певні проблеми. Наприклад, діти - сироти та діти  позбавленні батьківського піклування, соціальні сироти, - всі вони мають право на житло, але не всім є змога його надати. Всі діти мають бути оздоровлені, але з ряду причин стовідсотково це зробити неможливо.

Проте є й позитивні моменти - є бажання та досвід у людей допомагати цим категоріям дітей, існують відповідні структури, які займаються цими питаннями. Щодо органів виконавчої влади, я вважаю, що вони працюють на високому рівні. Ми, громадська рада при ОДА, тісно співпрацюємо зі службою у справах дітей облдержадміністрації та з департаментом з питань сім’ї, молоді та спорту.», - сказала Наталія Проскуріна.
 
Чи змінилася ситуація щодо захищеності дітей за останні роки?
„Якщо порівняти з тим, що було кілька років тому - підвищення рівня захищеності дітей однозначно відбулося. Під час зустрічі із Юкіе Мокуо Уповноважений Президента Юрій Павленко сказав, що дитяча смертність зменшилася на 27%. Дітей стали частіше забирати сім’ї – ось результат роботи державної політики. Вона направлена не лише на вдосконалення і переоснащення медичних закладів, а й на те, щоб усі діти мали сім’ї. Зараз стрімко розповсюджується і збільшується мережа сімей, які усиновлюють дітей, також зросла кількість будинків сімейного типу. Це і є головне завдання органів виконавчої влади.

Ми, як представники громадськості,  є партнерами та волонтерами  обласного та міського Центрів соціальної служби для молоді. Саме при обласному ЦССМ створений Чернігівський обласний центр «Батьки і дитина разом», де надають практичну допомогу молодим матерям в виборі правильного рішення стосовно новонародженого малюка.
В Центрі їм надають притулок, юридичну, медичну і соціальну допомогу. Це вагомо впливає на зменшення кількості відмов від дітей при народженні.»
 
Дослідження показують, що 96% дітей знають про Конвенцію ООН про права дитини, але далеко не всі діти і дорослі розуміють цей документ. Далеко не всі знають права дитини і вміють їх відстоювати. Що ви на це скажете?

„Дорослі і діти знають лише про те, що їх цікавить. Можливо, сам текст  Конвенції ООН про права дитини - діти і не бачили, але його зміст майже всім  відомий.

Взагалі, дітей скрізь інформують про їх права. У школах викладають правознавство, по телевізору часто показують соціальні реклами, навіть мультфільми показують, де говориться про те, що дитина має права і які саме.

Щоб права дитини підтверджувались Державою і це було продуктивно, в першу чергу батьки мають розуміти і усвідомлювати всю відповідальність і сприяти тому, щоб їх діти знали свої права і були захищені.

Звичайно, ми повинні не лише пам»ятали про свої права, а ще й виконували свої обов»язки перед своїми рідними і перед своєю державою.”
 

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ