Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 13:52:07

Не піару заради: рейтинг службових авто голів ОДА

25.09.2013   10:24Агенцiя

У Нідерландах чи Швейцарії міністр, який їде на роботу на велосипеді, – цілком звична картина. А от в Україні високопосадовець, який жваво крутить педалі на шляху до власного кабінету, щонайменше викличе здивування, а то й «ступор» у простих українців.

Найчастіше депутати та чиновники згадують про ровери лише заради піару.

От чомусь не звик наш брат бачити можновладців, скажімо, у громадському транспорті, а не в дорогих іномарках. Колоритно з приводу службового автомобіля висловився голова Житомирської ОДА Сергій Рижук, який користується у робочих цілях «Тойотою Кемрі» 2009-го року випуску.

«Я не буду, хоч хочу, їхати по Житомиру на велосипеді. В електричці, якщо зумію – то з задоволенням проїду. І буду їхати не з задоволенням, і часто у Київ, на своєму службовому автомобілі, тому що цей службовий автомобіль привіз до Житомира 126 мільйонів гривень за рік. У вісім разів більше, ніж торік. Так що не буду я вашою-нашою електричкою їздити», – цитує Рижука місцевий портал «Житомир Експрес».

IA ZIK вирішила з’ясувати, а яким службовим транспортом пересуваються голови обласних держадміністрацій та їхні заступники. Отож відповідні запити на інформацію було скеровано до всіх 24 ОДА та Ради міністрів Криму. Насамперед запитувалася інформація про службовий транспорт керівництва: марка та модель машини, рік випуску, об’єм двигуна та балансова вартість. Жодної відповіді не надійшло від Радміну Кримської автономії, Кіровоградської, Миколаївської та Черкаської облдержадміністрацій. Ще в чотирьох ОДА – Дніпропетровській, Луганській, Сумській та Тернопільській – відмовилися надати відомості про службовий транспорт начальства.Ринкова вартість авто голів ОДА
Слід підкреслити, що реальна ринкова вартість службових автомобілів може часом суттєво відрізняється від балансової.

Наприклад, в Одеській ОДА балансову вартість Toyota Camry (2008 р.в.), Mitsubishi Carizma (2001 р.в.) та Nissan Maxima (2002 р.в.) оцінили аж у неповних 38 тисяч гривень.

IA ZIK проаналізувала, скільки коштують автомобілі, аналогічні службовим машинам губернаторів, на популярних сайтах купівлі-продажу автотранспорту – АвтоРІА та RST.ua. Адже таким чином можна з’ясувати, якою ж хоча б приблизно є ринкова вартість службових авто українських губернаторів.

Картина вийшла такою:

1. Голова Чернігівської ОДА Володимир Хоменко – Тойота Лендкрузер ($42500)
2. Голова Вінницької ОДА Іван Мовчан – Тойота Прадо 4.0 ($36500)
3. Голова Львівської ОДА Віктор Шемчук – Merсedes-Benz S500L ($27600)
4-5. Голова Рівненської ОДА Василь Берташ – Toyota Avalon ($26000),  Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк – Toyota Avalon ($26000)
6. Голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв – Лексус LX 470 ($25000)
7 Голова Запорізької ОДА Олександр Пеклушенко – Фольксваген Фаетон ($24700)
8. Голова Волинської ОДА Борис Клімчук – Toyota Lexus ($24050)
9. Голова Житомирської ОДА Сергій Рижук – Toyota Camry ($22700)
10. Голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко – Volkswagen Touareg ($21500)
11. Голова Одеської ОДА Едуард Матвійчук – Toyota Camry ($20450)
12-14. Голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида – Volkswagen Touareg ($20000),. Голова Херсонської ОДА Микола Костяк – Volkswagen Touareg ($20000), Голова Хмельницької ОДА Василь Ядуха – Volkswagen Touareg ($20000)
15. Голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк – Тойота Лендкрузер ($19900)
16. Голова Харківської ОДА Михайло Добкін – Skoda SuperB Ambition ($18900)
17. Голова Донецької ОДА Андрій Шишацький – Хюндай Соната ($16000)

За інформацією IA ZIK

 

Голова Чернігівської ОДА Володимир Хоменко вважає, що нічого ховати інформацію від засобів масової інформації.

«Ми звикли до запитів. На ті запити, які нам дають незалежно чи то ЗМІ, чи то інші якісь органи - ми даємо відкриту та правдиву інформацію. Автомобіль не є власністю ОДА, але ми його використовуємо. Якщо б ми подали не правдиву інформацію, що я користуюсь іншим автомобілем – це було б не щиро, не правдиво по відношенню до всіє громади» - сказав Володимир Хоменко під час прес-конференції.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).