Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 00:43:32

“Батьківщина” та КПУ наввипередки за голосами чернігівців

01.12.2011   10:38Агенцiя

До виборів 2012 року залишилось менше одного року. А якщо врахувати передноворічний грудень та святковий січень – залишається і то менше, а саме 9 місяців. Час для здобуття прихильності серед виборців ще є, але зволікати не варто.

Вочевидь, схожу логіку взяли на озброєння представники двох політичних сил – і в останній день осені, вирішили трохи помітингувати.

Це стосується чернігівських комуністів та представників партії “Батьківщина”.

Питання, яке взяли на озброєння, насправді, дуже важливе і актуальне для громади міста – територія Ялівщини і можлива передача частини її земель приватним особам. А головне це безпрограшне питання, так само як і “проти підвищення тарифів”, “за чисту воду” і т.д.
Ще до початку сесії перед стінами міської ради вишукувались близько 50 людей, частина з яких тримали прапори Батьківщини, частина КПУ. Вимога у всіх одна – “ні дерибану Ялівщини”! Підтримували мітингувальників В’ячеслав Лебідь та Михайло Петрущенков. На сесії фракції, які вони представляють, навіть, внесли проект рішення, який передбачає введення мораторію на передачу у власність, оренду чи зміну цільового призначення земель “Ялівщини”. І 29 депутатів погодились на їх пропозицію. Щоправда, вже під час розгляду цього питання в залі не знайшлось 26 депутатів для його розгляду. Пояснити цей факт складно. Чи то інші справи з’явились у депутатів-захисників чи людей вже не було під стінами ради, чи в залі вже не було об’єктивів камер та фотоапаратів? Але факт залишається фактом – коли справа дійшла до питання, якому був присвячений мітинг, в залі залишилось лише 22 народних обранця.

Але, якщо детальніше розглянути ситуацію навколо мітингу і бажань “захистити Ялівщину”, то факт того, що це лише PR-акція стає більш очевидним. Ще 28 листопада з’явилась інформація серед депутатів, що ініціатори питання з приватизації землі по вул. Жуковського хочуть його ж самі і зняти з розгляду. Цей факт підтвердився 29 числа, тобто за день до сесії, коли у міській раді з’явились відповідні заяви. Тоді ж навіщо влаштовувати мітинг? Відповідь, як на мене очевидна – політичні дивіденди та інші роялті у вигляді масової появи інформації про захід. Цей пункт виконаний на чотири з мінусом. Інформація з’явилась на Інтернет-сторінках, читацька аудиторія яких не більше 1%, можливо її поява також на ТВ (приватному ТВ). Комунальні ЗМІ навряд подадуть її таким чином, що це додасть якісь відсотки до рейтингів Батьківщини та КПУ. Але друга частина завдання – провалена. Рішення про мораторій не прийнято! А зняті питання про приватизацію – заслуга не політичних партій, а громадськості.

Хоча і тут політичні партії лукавлять. Накладання мораторію – не компетенція депутатів міської ради. Стаття 26 Закону України “Про місцеве самоврядування” на який посилаються народні обранці містить лише норму “про право вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин”. Але цей же закон дає вичерпний перелік дій щодо землі, які вправі здійснювати на місцевому рівні. І нічогісінько там про право на мораторій не має. Та і частина депутатів визнає, що рішення про мораторій носило б у разі прийняття більше політичний характер аніж законно-правовий. І знову ми, нажаль, стикаємось з політикою.

Отже, все те, що відбулось в останній день осені під стінами міської ради не більше ніж політична акція, заради рейтингів, а не заради безпеки існування унікальної зеленої зони “Ялівщина”.

Олексій Дем’яненко

http://pik.cn.ua/novini-chernigova-novosti-chernigova/5984-lbatkivshchynar-ta-kpu-navvyperedky-za-golosamy-chernigivciv
 

Останні новини Чернігівщини

РФ

РФ "анонсувала" нові удари по Бахмуту, Чернігову та інших містах: куди може "прилетіти" 21:59

Міноборони країни-агресора заявляє, що на території лікарень в українських містах нібито розміщені "вогневі позиції".

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами 21:43

Поліцейські Новгород-Сіверського району із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили в лісі схрон військових рф.

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру»

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру» 21:33

Куратор проекту «Спортсмени для України» Маркус Кехт розповів про допомогу біатлонному центру в Чернігові.

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти 21:25

Для направлення до суду передано кримінальну справу стосовно трьох «рейкових партизанів» зі Світлогорська (Гомельська область, Білорусь).

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло 21:11

750 порцій гарячих обідів щодня. У Чернігові ресторатори годують людей, які втратили своє житло або воно постраждало після обстрілів російськими військами.