Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 02:26:08

Де і скільки можна заробити влітку

30.04.2013   11:49Агенцiя

З настанням тепла в українських студентів з’являється чимало можливостей заробити. Сезонний персонал стає настільки затребуваним, що до його підбору вже починають залучати великі рекрутингові агентства.

Рекрутери вже в активному пошуку сезонного персоналу. Кадрові агентства пропонують претендентам різні види діяльності в регіонах України (частіше в південних: Миколаївській, Херсонській, Одеській областях та в Криму), а також за її межами.


Хто потрібен

Найбільш затребувані зараз співробітники для сфери обслуговування. Додаткового персоналу потребують бари, ресторани, готелі, магазини, які шукають хостес, кухарів, покоївок, мангальщиків, касирів. У південних регіонах знадобляться також продавці напоїв, непродовольчих товарів, екскурсійних програм та туристичних послуг (на цій позиції можна працювати віддалено, особливо, якщо є власна клієнтська база).

Платити обслуговуючому персоналу обіцяють від 3 до 5 тис. грн на місяць. Для більшості вакансій передбачено проживання, рідше – харчування.

У списку основних літніх роботодавців також аграрні компанії. Примітно, що їхні потреби настільки зросли, що вони вже звертаються за допомогою до рекрутерів. “Минулого року до нас звернулося аграрне господарство зі Східної України з проханням надати їм на літо кілька сотень людей для збору полуниці. Довелося везти людей із західних областей. Зарплата становила близько 5 тис. гривень на місяць, що можна порівняти з рівнем окладів на фермерських господарствах Польщі”, – розповіла Delo.UA Тетяна Микитович, директор рекрутингової компанії Smart Solutions.

У дефіциті будуть дорожники і кваліфіковані будівельники. За попередніми оцінками Київавтодору, тільки на ремонт столичних доріг необхідно 20 млрд грн і кілька тисяч робітників.


Робота за кордоном

Українці, які не можуть знайти собі застосування на батьківщині, або хочуть поєднати приємне з корисним (заробити, подивитися світ, підучити іноземну мову, отримати унікальний досвід роботи у великій міжнародній компанії і т.д.) вирушають на літо за кордон.

Найчастіше мігранти їдуть за грошима в Росію, Чехію, Польщу, Італію, Португалію, де влітку так само, як і у нас, затребувані будівельники, збирачі врожаю, різноробочі та офіціанти. Наприклад, жителі Західної України масово прямують у найближчі Східноєвропейські країни на сільгоспроботи. Там платять 800-1300 євро на місяць – це в 3-4 більше, ніж можна отримати за аналогічну діяльність в Україні.

У країнах, які влітку активно відвідують російськомовні гості, теж чекають на персонал для готелів, ресторанів і ритейлу. Наприклад, одне з київських рекрутингових агентств зараз шукає співробітника на рецепцію в готель Анталії (Туреччина). Він має бути комунікабельним, мати приємну зовнішність, грамотно говорити російською та англійською мовами (знання турецької та німецької вітається). Оклад – $575 на місяць.

За словами менеджера зі зв’язків з громадськістю порталу rabota.ua Ольги Климової, ближче до червня помітно зростає попит на студентів. Їм пропонують не тільки сезонну роботу, а й стажування. Найчастіше імениті компанії таким чином плекають для себе перспективні кадри.

Експерт запевняє, що іноземні роботодавці, з якими доводилося співпрацювати rabota.ua, виконують всі свої обіцянки щодо оплати праці, проживання, можливості кар’єрного росту та ін. “Нещодавно ми підбирали персонал для Dubai Duty Free, потім спеціально зв’язувалися з людьми, щоб з’ясувати, як їм живеться і працюється. Всі підтвердили, що компанія виконує зобов’язання”, – розповідає пані Климова.

Тим, хто шукає тимчасову роботу, особливо за межами країни, експерти радять бути дуже уважними, щоб не потрапити в пастку до шахраїв, яких на ринку зараз досить багато.

Ольга Климова попереджає, що здобувача під час спілкування з рекрутерами повинні насторожити такі моменти: прохання передзвонити роботодавцю для призначення співбесіди по платному номеру або з переадресацією на такий; вислати копії документів, гроші, заплатити за навчання перед прийняттям на роботу, купити нібито необхідні матеріали або обладнання, список компаній-роботодавців. Також тривожним сигналом є обіцянки занадто високої для ринку зарплати за відсутності особливих вимог.

Інформацію, отриману на співбесіді, необхідно перевіряти через Інтернет, у спілкуванні з колишніми і нинішніми співробітниками компанії, в Єдиному державному реєстрі. Також вона рекомендує відвідувати профільні інтернет-сайти, переглядати на них “чорні списки”, куди потрапляють роботодавці, котрі обманюють людей, які шукають роботу.

За матеріалами сайту Delo.UA

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини