Офіцери безпеки в школах Чернігова: поліція охорони просить знайти в міському бюджеті майже 14 млн грн на їх роботу
Чернігівська територіальна громада не має фінансової можливості витрачати кошти на оплату праці офіцерів безпеки у школах міста. Про це повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако під час загальноміської наради 19 березня.

Він прокоментував звернення управління поліції охорони в Чернігівській області до міської ради, з пропозицією вирішити питання із забезпеченням офіцерів безпеки.
– Те, що я і передбачав від самого початку. Пишуть (в листі – ред.), просимо передбачити кошти на оплату праці цих поліцейських в закладах освіти. Не може бути так, коли міністр анонсує програму, ставлять поліцейських, які місяць стоять, а потім просять з місцевої громади гроші. Якби зразу вони сказали, треба вам чи не треба, ми б сказали, що є прикордонні райони і громади, які більше цього потребують, а ми якось без цього жили, є охоронці в штаті і проживемо, очевидно, – прокоментував лист Олександр Ломако.
Робота офіцерів безпеки у школах коштуватиме бюджету Чернігівської міської тергромади більше 13 млн грн на рік. Відповідно до звернення поліції, на утримання поліцейського для одного навчального закладу загальної середньої освіти потрібно 36 тис. 380 грн на місяць. У місті 31 школа, відповідно: 36 800,00 грн*31 ЗНЗ*12 місяців = 13 млн 690 тис грн на рік.
Враховуючи, що з міського бюджету вилучено військове ПДФО і надходження значно зменшилися, то при формуванні бюджету на 2024 рік основними статтями фінансування визначено підтримку ЗСУ та утримання міста, йшлося під час наради. Що стосується сфери освіти, то там є чимало інших пріоритетних питань для термінового вирішення, для яких згадані майже 14 млн грн з міського бюджету є більш важливими, ніж спрямувати ці кошти на оплату праці офіцерів безпеки, зазначає в.о. міського голови.
Зазначимо, що проєкт «Офіцер безпеки» реалізує Національна поліція України спільно з Міністерством освіти і науки.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.