В’ячеслав Чаус: Лише дистанційне навчання для закладів у 20-кілометровій зоні або без укриттів.
У решті — вирішуватимуть батьки та місцева влада
Безпека — ключова вимога до навчального процесу. На цьому наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус під час вчорашнього брифінгу в офіційному медіацентрі.
Він нагадав, що Рада оборони області своїм рішенням минулого тижня продовжила категоричну заборону на очне навчання у 20-кілометровій зоні вздовж російського кордону.
Під це обмеження потрапляють 23 школи у прикордонних громадах. Трохи більше 2000 їхніх учнів цього навчального року здобуватимуть освіту лише дистанційно.
На інших територіях області необхідною умовою для очного навчання є наявність придатного укриття. Остаточне ж рішення прийматимуть органи місцевого самоврядування.
«Тільки у разі, якщо укриття готове у школі, комісійно оглянуте, складений відповідний допуск до можливості офлайн-навчання, — така школа може запускатися в очному форматі», — наголосив В’ячеслав Чаус.
Загалом на Чернігівщині в освітньому процесі цього року буде задіяно 395 шкіл, які надаватимуть послуги понад 91 тисячі учнів. 91% з них мають придатні укриття.
«Навчання «очі в очі» значно ефективніше онлайну – без сумніву. Це і про якість знань, і про соціалізацію», — говорить начальник ОВА. Тож військові адміністрації разом з органами місцевого самоврядування докладали всіх зусиль, аби забезпечити таку можливіcть.
З лютого минулого року за кошти державного, місцевих бюджетів, а також за допомогою благодійних організацій приведено у готовність укриття у 249 школах та встановлено 7 модульних укриттів. Робота триває.
Наявність придатного укриття збільшує кількість варіантів організації навчального процесу у конкретній школі до трьох: очного, змішаного та дистанційного.
«Органи місцевого самоврядування, батьківські комітети визначатимуть, яка у тих закладах — де можливе очне навчання — яка форма навчання буде застосовуватись. Це буде або очне навчання, або дистанційне, або змішане, — підкреслив В’ячеслав Чаус. — У будь-якому випадку, на першому місці — заходи безпеки».
Він наголосив, що усі учасники навчального процесу, як діти, так і педагоги, мають обов’язково спускатися в укриття під час повітряної тривоги. Незалежно — тривають уроки, чи ні.
Для організації дистанційного навчання у школах в прикордонні учителі отримали протягом 2022/23 навчального року понад 5 тисяч ноутбуків, а учні — майже 1800 гаджетів.
Аби ці гаджети працювали, ОВА спільно з операторами зв’язку працює над покращенням якості мобільного зв’язку та доступу до інтернету у прикордонні.
Заборона на роботу у 20-кілометровій прикордонній з рф зоні або ж без укриттів стосується і садочків. У прикордонні їх — 18. Загалом 26% закладів дошкільної освіти зовсім не мають укриттів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.