В’ячеслав Чаус: Лише дистанційне навчання для закладів у 20-кілометровій зоні або без укриттів.
У решті — вирішуватимуть батьки та місцева влада
Безпека — ключова вимога до навчального процесу. На цьому наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус під час вчорашнього брифінгу в офіційному медіацентрі.
Він нагадав, що Рада оборони області своїм рішенням минулого тижня продовжила категоричну заборону на очне навчання у 20-кілометровій зоні вздовж російського кордону.
Під це обмеження потрапляють 23 школи у прикордонних громадах. Трохи більше 2000 їхніх учнів цього навчального року здобуватимуть освіту лише дистанційно.
На інших територіях області необхідною умовою для очного навчання є наявність придатного укриття. Остаточне ж рішення прийматимуть органи місцевого самоврядування.
«Тільки у разі, якщо укриття готове у школі, комісійно оглянуте, складений відповідний допуск до можливості офлайн-навчання, — така школа може запускатися в очному форматі», — наголосив В’ячеслав Чаус.
Загалом на Чернігівщині в освітньому процесі цього року буде задіяно 395 шкіл, які надаватимуть послуги понад 91 тисячі учнів. 91% з них мають придатні укриття.
«Навчання «очі в очі» значно ефективніше онлайну – без сумніву. Це і про якість знань, і про соціалізацію», — говорить начальник ОВА. Тож військові адміністрації разом з органами місцевого самоврядування докладали всіх зусиль, аби забезпечити таку можливіcть.
З лютого минулого року за кошти державного, місцевих бюджетів, а також за допомогою благодійних організацій приведено у готовність укриття у 249 школах та встановлено 7 модульних укриттів. Робота триває.
Наявність придатного укриття збільшує кількість варіантів організації навчального процесу у конкретній школі до трьох: очного, змішаного та дистанційного.
«Органи місцевого самоврядування, батьківські комітети визначатимуть, яка у тих закладах — де можливе очне навчання — яка форма навчання буде застосовуватись. Це буде або очне навчання, або дистанційне, або змішане, — підкреслив В’ячеслав Чаус. — У будь-якому випадку, на першому місці — заходи безпеки».
Він наголосив, що усі учасники навчального процесу, як діти, так і педагоги, мають обов’язково спускатися в укриття під час повітряної тривоги. Незалежно — тривають уроки, чи ні.
Для організації дистанційного навчання у школах в прикордонні учителі отримали протягом 2022/23 навчального року понад 5 тисяч ноутбуків, а учні — майже 1800 гаджетів.
Аби ці гаджети працювали, ОВА спільно з операторами зв’язку працює над покращенням якості мобільного зв’язку та доступу до інтернету у прикордонні.
Заборона на роботу у 20-кілометровій прикордонній з рф зоні або ж без укриттів стосується і садочків. У прикордонні їх — 18. Загалом 26% закладів дошкільної освіти зовсім не мають укриттів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.