Освіта в умовах війни: для громад розпочався навчальний семінар в межах проєкту Фонду Ганса Зайделя
У Чернігові 3 листопада для представників громад області розпочався семінар на тему «Забезпечення освітнього процесу в освітніх закладах територіальних громад за умов війни. Формування локальної освітньої політики».

Це вже третя діалогова зустріч, що проходить на Чернігівщині в межах проєкту «Підвищення ефективності та результативності діяльності територіальних громад за умов війни: виклики та відповіді» за підтримки фонду Ганса Зайделя.
Участь у відкритті семінару, організованого Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації, взяли заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Іванов та перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш.
Упродовж двох днів представники місцевого самоврядування та державної влади за участі провідних національних експертів із питань територіального розвитку ділитимуться досвідом та поглиблять знання, напрацьовуючи оптимальні варіанти відповідей на актуальні в нинішніх умовах проблеми.
«На жаль, повномасштабна війна внесла свої корективи у розвиток кожної галузі, зокрема й освітньої. Звісно, не забуваємо про реформування самого процесу. Але значна увага наразі приділяється безпеці, безпосередньо облаштуванню укриттів, та відбудові пошкоджених або ж зруйнованих ворогом будівель. Так, на відновлення закладів освіти потрібно 14 мільярдів гривень. Для області це немалі кошти. Але, впевнений, спільними зусиллями, в тому числі й потужній підтримці міжнародних партнерів, цей виклик подолаємо», — зазначив Дмитро Іванов.
Під час сьогоднішньої зустрічі учасники говорили з профільними експертами про формування локальної освітньої політики в громаді під час війни та в післявоєнний період у контексті чинного законодавства. Серед запланованого — проведення SWOT–аналіз стану системи освіти в громадах, ознайомлення з наявними можливостями фінансування проєктів із відновлення освіти за допомогою грантових коштів.
Четверту діалогову зустріч проєкту організатори планують провести у грудні цього року на тему: «Фінанси територіальної громади за умов воєнного стану».
Загалом у ході навчальних семінарів учасники аналізують місцевий досвід управління територіями за умов війни, вивчають експертні напрацювання на предмет взаємного корегування та знайомляться з кращими іноземними практиками з відбудови територій, планування розвитку у післявоєнний період та опрацьовують можливості їхньої адаптації до українських реалій.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за повідомленням відділу інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.