Чернігівська ОВА ініціює програму підтримки місцевих вишів та абітурієнтів
Повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України призвело до значного збільшення кількості громадян та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, зниження їхнього життєвого рівня та погіршення морально-психологічного стану.

Оскільки Чернігівська область є однією із найбільш постраждалих від збройної агресії, виникає необхідність надання додаткових соціальних гарантій її жителям. Саме таку мету має новий проєкт Обласної програми підтримки студентів на 2022/2023 навчальний рік, розробку якої ініціювали Чернігівська ОВА та місцеві виші.
— Освіта — це наш стратегічний ресурс, передумова інтеграції молоді в суспільство та гарантія економічного розвитку. Саме рівень та якість здобутої освіти значною мірою визначають можливості розвитку не тільки регіону, а країни загалом, — підкреслила Жанна Шерстюк під час зустрічі з освітянською спільнотою 23 червня в Чернігівській політехніці. — Сподіваємося, що подібна ініціатива допоможе забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців для відбудови та подальшого економічного розвитку Чернігівщини.
Згадана програма передбачає комплекс заходів для фінансової, соціальної, юридичної та психологічної підтримки жителів області та їхніх родин. Пріоритетною буде допомога студентам, які вступили до університетів Чернігівської області у 2022 році (або вже навчаються) на спеціальності, що мають попит на регіональному ринку праці (будівельні, освітні, інженерні). Таким студентам компенсуватиметься частина вартості навчання.
На думку розробників, ініціатива важлива як з економічної, так і демографічної точки зору. Вона дасть змогу підвищити рівень соціального захисту студентів, які опинилися у скруті через війну, а також зберегти наукові кадри на місцях. Адже, за попередньою соціологічною оцінкою, що проводив Національний університет «Чернігівська політехніка», понад 80% випускників шкіл, які виїжджають навчатися в інші регіони чи за кордон, не повертаються.
Нині триває експертиза та обговорення проєкту програми. Тож робоча група може вносити корективи. У разі її ефективної реалізації досвідом Чернігівщини можуть скористатися інші регіони.
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Не замовчувати і допомагати на кожному кроці. Про шляхи подолання та протидії насильству говорили у міській раді 18:24
Протидія насильству: шляхи попередження та подолання на місцевому рівні. Це тема круглого столу, що відбувся сьогодні, 4 грудня, в Чернігівській міській раді. Зустріч організована в рамках кампанії «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства».
На XII «Розумовських зустрічах»: відновлення тергромад, інформаційна війна та 1000-ліття Великого Князівства Чернігівського 18:07
Уже традиційно, дванадцять років поспіль, напередодні Дня місцевого самоврядування, міжнародна науково–практична конференція «Розумовські зустрічі» збирає однодумців.

Конкурс на отримання гранту для мікробізнесу 13:16
Оголошується приймання заявок на участь у конкурсі на отримання гранту для мікробізнесу (третій, завершальний раунд). Проєкт фінансується Українським гуманітарним фондом (УГФ) та реалізується у партнерстві з міжнародною гуманітарною організацією ZOA in Ukraine.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:10
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Незаконно заволоділи 5 га території дитячого оздоровчого табору: поліцейські Чернігівщини повідомили про підозру екс-чиновнику обласного рівня та підприємцю 13:08
Слідчий Головного управління Нацполіції в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури повідомив колишньому керівникові одного з департаментів обласної влади, а також місцевому підприємцю про підозри у викраденні офіційних документів та у пособництві у придбанні права на майно шляхом обману.