Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 22:20:50

Чернігівська політехніка розробляє геоінформаційну мапу міста на замовлення муніципалітету

23.12.2021   08:41Агенцiя

21 грудня, на нараді чернігівського міського голови з керівниками комунальних підприємств і структурних підрозділів представник національного університету «Чернігівська політехніка» представив розробку геоінформаційної системи (ГІС) дорожньо-транспортної інфраструктури Чернігова.

Завідувач кафедри геодезії, картографії і землеустрою Чернігівської політехніки Ігор Корнієнко, як один з розробників цієї геоінформаційної системи, розповів, що вона призначена для підвищення ефективності прийняття управлінських рішень щодо дорожньо-транспортної інфраструктури. Також вона виконує функції кадастрової системи, тобто дозволяє вести облік всіх її об’єктів.

Система виконана на відкритій платформі, що убезпечує від витрат коштів за її подальшу модифікацію, модернізацію та оновлення програмного продукту.

ГІС забезпечує просторове відображення об’єктів дорожньої інфраструктури в різних режимах: великому, середньому і дрібному масштабах, у вигляді схем організації дорожнього руху та інших. Наприклад, вона дає відображення дорожньо-транспортного полотна, тротуарів, велодоріжок, дозволяє аналізувати ситуацію на дорогах та робити стратегічне планування.  

Додаткові функції системи – пошук будь-яких об’єктів за конкретними параметрами. Можливі атрибутивні запити, просторові запити, автоматичні підрахунки будь-якої статистики тощо. Серед вже реалізованих у прототипах аналітичних операцій - ретроспектива облаштування об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, аналіз інтенсивності пішохідного та велосипедного руху,  побудова рівня доступності пішохідних зон, класифікація об’єктів за різними критеріями. Також є можливість підключення до системи відкритих картографічних джерел.

За словами Ігоря Корнієнка, наразі прототип системи налічує у собі три компоненти: модуль детального представлення, модуль загального представлення і модуль мережного аналізу. У подальшому буде додано ще чотири модулі: проєктно-технічної документації, розрахунку техніко-економічної ефективності дороги, аналізу дорожньо-транспортних пригод і екологічного впливу на місто.

Усе це може лягти в основу майбутньої загальної муніципальної геоінформаційної системи. Для цього передбачена повна сумісність розробки з вже наявною інформаційною системою вуличного освітлення, є можливість просторової сумісності з існуючими інформаційними системи міста Чернігова – мережі ливневої каналізації та мереж «Водоканалу».

Коментуючи презентацію, чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що співпраця з університетом у цифровізації міського господарства вигідна і вузу, і місту. У перспективі всі ГІС – водоканалу, зливової каналізації, вуличного освітлення, транспортна – будуть об’єднані. До транспортної ж системи поступово треба додати інформацію про всі елементи доріг, мережі (глибину залягання, діаметр, точні координати), а далі за необхідності – навіть інформацію про дерева, кущі, автоматичний штучний полив і тд. Маючи таку систему місто, по-перше, більш чітко розумітиме всі кількісні показники. По-друге, буде бачити динаміку всіх аваріних ситуацій, поломок – і краще визначати пріоритети згідно з фінансовими можливостями міста.

За словами начальника управління ЖКГ міста Ярослава Куца, для оцифровування всього масиву інформації по дорожньо-транспортній інфраструктурі міста Чернігова знадобиться 2-3 роки 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.