Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 00:28:06

Чернігівська політехніка розробляє геоінформаційну мапу міста на замовлення муніципалітету

23.12.2021   08:41Агенцiя

21 грудня, на нараді чернігівського міського голови з керівниками комунальних підприємств і структурних підрозділів представник національного університету «Чернігівська політехніка» представив розробку геоінформаційної системи (ГІС) дорожньо-транспортної інфраструктури Чернігова.

Завідувач кафедри геодезії, картографії і землеустрою Чернігівської політехніки Ігор Корнієнко, як один з розробників цієї геоінформаційної системи, розповів, що вона призначена для підвищення ефективності прийняття управлінських рішень щодо дорожньо-транспортної інфраструктури. Також вона виконує функції кадастрової системи, тобто дозволяє вести облік всіх її об’єктів.

Система виконана на відкритій платформі, що убезпечує від витрат коштів за її подальшу модифікацію, модернізацію та оновлення програмного продукту.

ГІС забезпечує просторове відображення об’єктів дорожньої інфраструктури в різних режимах: великому, середньому і дрібному масштабах, у вигляді схем організації дорожнього руху та інших. Наприклад, вона дає відображення дорожньо-транспортного полотна, тротуарів, велодоріжок, дозволяє аналізувати ситуацію на дорогах та робити стратегічне планування.  

Додаткові функції системи – пошук будь-яких об’єктів за конкретними параметрами. Можливі атрибутивні запити, просторові запити, автоматичні підрахунки будь-якої статистики тощо. Серед вже реалізованих у прототипах аналітичних операцій - ретроспектива облаштування об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, аналіз інтенсивності пішохідного та велосипедного руху,  побудова рівня доступності пішохідних зон, класифікація об’єктів за різними критеріями. Також є можливість підключення до системи відкритих картографічних джерел.

За словами Ігоря Корнієнка, наразі прототип системи налічує у собі три компоненти: модуль детального представлення, модуль загального представлення і модуль мережного аналізу. У подальшому буде додано ще чотири модулі: проєктно-технічної документації, розрахунку техніко-економічної ефективності дороги, аналізу дорожньо-транспортних пригод і екологічного впливу на місто.

Усе це може лягти в основу майбутньої загальної муніципальної геоінформаційної системи. Для цього передбачена повна сумісність розробки з вже наявною інформаційною системою вуличного освітлення, є можливість просторової сумісності з існуючими інформаційними системи міста Чернігова – мережі ливневої каналізації та мереж «Водоканалу».

Коментуючи презентацію, чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що співпраця з університетом у цифровізації міського господарства вигідна і вузу, і місту. У перспективі всі ГІС – водоканалу, зливової каналізації, вуличного освітлення, транспортна – будуть об’єднані. До транспортної ж системи поступово треба додати інформацію про всі елементи доріг, мережі (глибину залягання, діаметр, точні координати), а далі за необхідності – навіть інформацію про дерева, кущі, автоматичний штучний полив і тд. Маючи таку систему місто, по-перше, більш чітко розумітиме всі кількісні показники. По-друге, буде бачити динаміку всіх аваріних ситуацій, поломок – і краще визначати пріоритети згідно з фінансовими можливостями міста.

За словами начальника управління ЖКГ міста Ярослава Куца, для оцифровування всього масиву інформації по дорожньо-транспортній інфраструктурі міста Чернігова знадобиться 2-3 роки 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

4 грудня - цей день в Україні та в світі

4 грудня - цей день в Україні та в світі 11:34

ДЕНЬ 284 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 284 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири»

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири» 17:30

Від сьогодні АТ «Чернігівобленерго» знову запровадило графіки погодинних відключень електроенергії «чотири через чотири»

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 2 грудня в області зареєстровано 964 активних випадки коронавірусної хвороби.

3 грудня - цей день в Україні та в світі

3 грудня - цей день в Україні та в світі 17:22

ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини