Чернігівська політехніка розробляє геоінформаційну мапу міста на замовлення муніципалітету
21 грудня, на нараді чернігівського міського голови з керівниками комунальних підприємств і структурних підрозділів представник національного університету «Чернігівська політехніка» представив розробку геоінформаційної системи (ГІС) дорожньо-транспортної інфраструктури Чернігова.

Завідувач кафедри геодезії, картографії і землеустрою Чернігівської політехніки Ігор Корнієнко, як один з розробників цієї геоінформаційної системи, розповів, що вона призначена для підвищення ефективності прийняття управлінських рішень щодо дорожньо-транспортної інфраструктури. Також вона виконує функції кадастрової системи, тобто дозволяє вести облік всіх її об’єктів.
Система виконана на відкритій платформі, що убезпечує від витрат коштів за її подальшу модифікацію, модернізацію та оновлення програмного продукту.
ГІС забезпечує просторове відображення об’єктів дорожньої інфраструктури в різних режимах: великому, середньому і дрібному масштабах, у вигляді схем організації дорожнього руху та інших. Наприклад, вона дає відображення дорожньо-транспортного полотна, тротуарів, велодоріжок, дозволяє аналізувати ситуацію на дорогах та робити стратегічне планування.
Додаткові функції системи – пошук будь-яких об’єктів за конкретними параметрами. Можливі атрибутивні запити, просторові запити, автоматичні підрахунки будь-якої статистики тощо. Серед вже реалізованих у прототипах аналітичних операцій - ретроспектива облаштування об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, аналіз інтенсивності пішохідного та велосипедного руху, побудова рівня доступності пішохідних зон, класифікація об’єктів за різними критеріями. Також є можливість підключення до системи відкритих картографічних джерел.
За словами Ігоря Корнієнка, наразі прототип системи налічує у собі три компоненти: модуль детального представлення, модуль загального представлення і модуль мережного аналізу. У подальшому буде додано ще чотири модулі: проєктно-технічної документації, розрахунку техніко-економічної ефективності дороги, аналізу дорожньо-транспортних пригод і екологічного впливу на місто.
Усе це може лягти в основу майбутньої загальної муніципальної геоінформаційної системи. Для цього передбачена повна сумісність розробки з вже наявною інформаційною системою вуличного освітлення, є можливість просторової сумісності з існуючими інформаційними системи міста Чернігова – мережі ливневої каналізації та мереж «Водоканалу».
Коментуючи презентацію, чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що співпраця з університетом у цифровізації міського господарства вигідна і вузу, і місту. У перспективі всі ГІС – водоканалу, зливової каналізації, вуличного освітлення, транспортна – будуть об’єднані. До транспортної ж системи поступово треба додати інформацію про всі елементи доріг, мережі (глибину залягання, діаметр, точні координати), а далі за необхідності – навіть інформацію про дерева, кущі, автоматичний штучний полив і тд. Маючи таку систему місто, по-перше, більш чітко розумітиме всі кількісні показники. По-друге, буде бачити динаміку всіх аваріних ситуацій, поломок – і краще визначати пріоритети згідно з фінансовими можливостями міста.
За словами начальника управління ЖКГ міста Ярослава Куца, для оцифровування всього масиву інформації по дорожньо-транспортній інфраструктурі міста Чернігова знадобиться 2-3 роки
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.