Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:25:58

Чернігівська політехніка розробляє геоінформаційну мапу міста на замовлення муніципалітету

23.12.2021   08:41Агенцiя

21 грудня, на нараді чернігівського міського голови з керівниками комунальних підприємств і структурних підрозділів представник національного університету «Чернігівська політехніка» представив розробку геоінформаційної системи (ГІС) дорожньо-транспортної інфраструктури Чернігова.

Завідувач кафедри геодезії, картографії і землеустрою Чернігівської політехніки Ігор Корнієнко, як один з розробників цієї геоінформаційної системи, розповів, що вона призначена для підвищення ефективності прийняття управлінських рішень щодо дорожньо-транспортної інфраструктури. Також вона виконує функції кадастрової системи, тобто дозволяє вести облік всіх її об’єктів.

Система виконана на відкритій платформі, що убезпечує від витрат коштів за її подальшу модифікацію, модернізацію та оновлення програмного продукту.

ГІС забезпечує просторове відображення об’єктів дорожньої інфраструктури в різних режимах: великому, середньому і дрібному масштабах, у вигляді схем організації дорожнього руху та інших. Наприклад, вона дає відображення дорожньо-транспортного полотна, тротуарів, велодоріжок, дозволяє аналізувати ситуацію на дорогах та робити стратегічне планування.  

Додаткові функції системи – пошук будь-яких об’єктів за конкретними параметрами. Можливі атрибутивні запити, просторові запити, автоматичні підрахунки будь-якої статистики тощо. Серед вже реалізованих у прототипах аналітичних операцій - ретроспектива облаштування об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, аналіз інтенсивності пішохідного та велосипедного руху,  побудова рівня доступності пішохідних зон, класифікація об’єктів за різними критеріями. Також є можливість підключення до системи відкритих картографічних джерел.

За словами Ігоря Корнієнка, наразі прототип системи налічує у собі три компоненти: модуль детального представлення, модуль загального представлення і модуль мережного аналізу. У подальшому буде додано ще чотири модулі: проєктно-технічної документації, розрахунку техніко-економічної ефективності дороги, аналізу дорожньо-транспортних пригод і екологічного впливу на місто.

Усе це може лягти в основу майбутньої загальної муніципальної геоінформаційної системи. Для цього передбачена повна сумісність розробки з вже наявною інформаційною системою вуличного освітлення, є можливість просторової сумісності з існуючими інформаційними системи міста Чернігова – мережі ливневої каналізації та мереж «Водоканалу».

Коментуючи презентацію, чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що співпраця з університетом у цифровізації міського господарства вигідна і вузу, і місту. У перспективі всі ГІС – водоканалу, зливової каналізації, вуличного освітлення, транспортна – будуть об’єднані. До транспортної ж системи поступово треба додати інформацію про всі елементи доріг, мережі (глибину залягання, діаметр, точні координати), а далі за необхідності – навіть інформацію про дерева, кущі, автоматичний штучний полив і тд. Маючи таку систему місто, по-перше, більш чітко розумітиме всі кількісні показники. По-друге, буде бачити динаміку всіх аваріних ситуацій, поломок – і краще визначати пріоритети згідно з фінансовими можливостями міста.

За словами начальника управління ЖКГ міста Ярослава Куца, для оцифровування всього масиву інформації по дорожньо-транспортній інфраструктурі міста Чернігова знадобиться 2-3 роки 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.