Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 16:08:51

На Чернігівщині стартував проєкт "Я-Медіа". Що встигли зробити у вересні?

06.10.2021   08:24Агенцiя

У вересні 2021 року на Чернігівщині стартувала нова правозахисна програма «Я-Медіа», що реалізується Національним університетом «Чернігівська політехніка».

Метою нового проєкту є побудова сучасного громадянського суспільства шляхом посилення голосів місцевих лідерів в онлайн блогосфері, з використанням сучасних цифрових технологій  та сили блогу. Проєкт  покликаний сприяти налагодженню діалогу між конфліктуючими сторонами, посилити захист прав внутрішньо переміщених осіб, а також дозволити більшій кількості молодих лідерів взяти участь в громадському житті на рівні своїх громад.

 Вересень видався багатим на проєктні події.

15 вересня в місті Чернігові відбувся круглий стіл із залученням громадських активістів та представників ЗМІ, де були презентовані можливості проєкту та основні етапи його реалізації.  А потім  два тижні поспіль на базі Національного університету «Чернігівська політехніка»  проводилися дві вересневі школи-тренінга «1325: Жінка. Мир. Безпека» і «Відеоблогінг та адвокація». Міжрегіональний формат проведених заходів було забезпечено завдяки участі вмотивованих  молодих лідерів з двох сусідніх областей України -  Чернігівської та Сумської.  

Основна мета проведених інтенсивних чотириденних тренінгів полягала у ознайомленні учасників з різними аспектами  Резолюції Ради безпеки ООН 1325, сучасними проблемами її імплементації в Умовах України та можливостями використання блогерства як сучасного каналу комунікації, посилення особистого впливу на соціально-економічні процеси в місцевих громадах, захисту прав та вирішення конфліктів. Навчання здійснювалося в інтерактивному форматі з використанням ігрових компонентів, обміну думками в малих групах, участі у театр-форумі для моделювання можливих шляхів вирішення конфліктних ситуацій тощо.

20 вересня учасників тренінгу відвідала делегація науковців та учасниками XIX міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні технології у будівництві, цивільній інженерії та архітектурі», що в цей час відбувалася в університеті.

Під час другої школи-тренінгу з відеоблогерства особливий акцент було зроблено на можливостях використання самостійно створеного  відео контенту для привернення уваги громадськості до важливих соціальних проблем та пошуку можливих шляхів їх вирішення  в цифрову добу.

Завдяки потужному тренінгу під керівництвом режисера, сценариста та громадського діяча  Юрія Кочкарова учасники мали змоги удосконалити  навички написання сценаріїв, зйомки та монтажу соціальних відео, презентувати  власні особисті та групові відеороліки,  поділитися думками після перегляду робіт інших учасників, почути зворотній зв'язок з рекомендаціями щодо покращення авторських доробків.

Під час школи-тренінгу деякі учасники вперше писали сценарій власного відео та долали страх публічного виступу перед камерою. Крім того, унікальною можливістю для блогерів-початківців був одночасний вихід у прямий ефір в соціальних мережах ТікТок, Інстаграм, Фейсбук, Ютуб  перед своїми цільовими аудиторіями. І хоча у великій лекційній аудиторії було шумно як у бджолиному вулику, саме колективна енергія допомагала подолати страх перед стрімінгом на важливі соціальні проблеми. Адже якщо хтось поруч це робить, це можеш зробити і ти. Треба лише вийти із зони комфорту і подолати свої страхи. Під час обох шкіл-тренінгів  була дуже  творча атмосфера, взаємодопомога, бажання зрозуміти думку іншого та толерантне відношення до іноді діаметрально протилежних  поглядів на одну й ту ж саму проблему.

Під час шкіл-тренінгів учасники зробили у відкритій групі проєкту «Я-Медіа» численні дописи зі своїми враженнями від тренінгових заходів, думками та інсайтами, а також розмістили свої відеонаробки.

Проєкт реалізується НУ “Чернігівська політехніка” у співпраці з ГО “Фундація прав людини” та Університету м. Тарту (Естонія).
Проєкт фінансується коштами Міністерства закордонних справ Естонської Республіки.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування 14:01

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни?

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни? 13:22

Бартер – це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Віндосить давно заклав основи сучасних ринкових відносин, проте не залишився лише на сторінках книжок історії. Договір міни й сьогодні є розповсюдженимспособом засвідчення цивільно-правових відносин.

Офіцера з Чернігова нагороджено орденом Богдана Хмельницького (посмертно)

Офіцера з Чернігова нагороджено орденом Богдана Хмельницького (посмертно) 13:15

Старшого лейтенанта Володимира Шпака за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно). Відповідний Указ Президент України Володимир Зеленський підписав 21 січня.

 46,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

46,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 13:11

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 24 січня в області зроблено 774 737 щеплень проти Covid. Повну вакцинацію (2 дози) мають 375 938 осіб, або 46,1% дорослого населення. З-поміж них 43 особи отримали додаткову дозу та 4 364 — бустерну. Ще 18 454 людини (або 2,2%) щеплені першою дозою препарату.

Про систему прибирання снігу на вулицях Чернігова розповів керівник КП АТП-2528 Руслан Волок

Про систему прибирання снігу на вулицях Чернігова розповів керівник КП АТП-2528 Руслан Волок 13:03

Керівник комунального підприємства «АТП-2528» Руслан Волок у студії програми «На часі» телеканалу «Новий Чернігів» розповів про те, наскільки готові до несприятливих погодних умов чернігівські комунальники, о котрій годині доби виїжджає спецтехніка на дороги для прибирання снігу і за скільки годин вона може розчистити вулиці міста.