Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:55:58

Розвиток дуальної освіти - дієвий спосіб підвищення якості кадрового потенціалу

12.04.2021   13:35Агенцiя

Дуальна система професійної освіти і навчання набуває все більшої популярності в усьому світі та Україні зокрема. Серед її переваг — гнучка форма організації професійного навчання, адже відсутній розрив між теорією і практикою, освітою та виробництвом. І як результат — значне підвищення якості підготовки кадрів з урахуванням вимог роботодавців.

З 2018 року на Чернігівщині впроваджують елементи дуальної форми навчання при підготовці кваліфікованих робітників. На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту почали готувати робітників спеціальності «електрозварник ручного зварювання», а на базі Ічнянського професійного агарного ліцею — «апаратник пастеризації та охолодження молока» та «оператор лінії у виробництві харчової продукції».

На сьогодні фахівці Управління освіти і науки ОДА та обласного Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти спільно з підприємствами розробили «дорожню карту» розвитку в області дуальної освіти.

Наразі 4 заклади професійно-технічної освіти у співпраці з 7 підприємствами – потенційними роботодавцями, здійснюють підготовку 143 кваліфікованих робітників з елементами дуальної освіти з 6 професій. У 2021/2022 навчальному році планується запровадження дуальної форми навчання у 6 закладах освіти з 10 робітничих професій.

Чернігівська обласна служба зайнятості у підготовці спеціалістів робочих професій також використовує дуальний підхід. Так, минулого року за її направленням 16 осіб навчалися за індивідуальними планами, а професійні навички здобували безпосередньо на виробництві. Серед залучених закладів освіти — Чернігівський професійний будівельний ліцей, Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту, Ніжинський професійний аграрний ліцей, ТОВ «Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат».

Нині за дуальною системою навчаються зареєстровані безробітні за професіями: «слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» у Чернігівському вищому професійному училищі, «кухар» та «перукар» у Ніжинському професійному аграрному ліцеї.

Окрім того, Чернігівською обласною службою зайнятості ведеться робота з популяризації робітничих професій, які мають попит на ринку праці регіону.

Так, фахівці Центрів зайнятості надають інформаційно-консультаційні послуги, ознайомлюють з переліком актуальних вакансій, перспективами працевлаштування на місцевих підприємствах, при необхідності пропонують пройти професійну перепідготовку, відвідати тренінги та семінари. Також часто практикуються так звані «економічні екскурсії», коли безробітні безпосередньо на підприємстві можуть ознайомитися із робітничими професіями в реальних умовах, дізнатися про умови та оплату праці, вимоги до працівників, перспективи розвитку виробництва тощо.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.