Які зміни очікують заклади освіти Чернігова у найближчі роки?
Уважно вивчити змістовну частину Закону України «Про повну загальну середню освіту» та в зрозумілій формі роз’яснити чернігівцям, що очікується в галузі освіти у наступні роки - таке доручення чернігівський міський голова Владислав Атрошенко дав управлінню освіти Чернігівської міської ради 26 січня на щотижневій розширеній нараді.

- На сайті управління освіти та сайті міської ради потрібно розмістити у зрозумілій формі інформацію: що передбачає закон про загальну середню освіту протягом наступних чотирьох років. Коротко я можу повідомити, що цей закон передбачає, що в тому числі в місті Чернігові всі наявні школи розділяться на три рівні: заклади початкової освіти (1-4 клас), гімназії (5-9 клас), ліцеї (10-12 клас). Це будуть окремі навчальні заклади. До ліцеїв діти зараховуватимуться за результатами ЗНО. Тобто закладів, які б навчали дітей з 1 по 11 клас, більше не буде. Починаючи з 1 вересня 2021 року і по 1 вересня 2024 року, покроково вже не будуть набиратися певні класи у певні школи. Тож, чіткий графік з роз’ясненням, як це відбуватиметься, я прошу розмістити на відповідних сайтах, - доручив міський голова.
Поруч з цим, Владислав Атрошенко вбачає вірогідність того, що до цього закону будуть вноситись правки, адже є значний спротив від окремих народних депутатів, які вважають цей закон не зовсім адекватним.
- Тим не менше, на сьогодні ситуація така. Тож я прошу всіх звернути на це увагу, щоб потім не було мітингів, маніфестацій та всього іншого. Давайте, заздалегідь вивчимо цю ситуацію та сформуємо зважену суспільну думку з цього приводу: або пропонувати якісь зміни до закону, або готуватися до його виконання, - зауважив він та додав, що наразі важливо через всі навчальні заклади, через батьківські комітети максимально обговорити цю інформацію та донести її до батьків. - Завжди будь-які зміни сприймаються важко. Якщо в цілому подивитися на це питання, коли молодші діти навчатимуться окремо від старших, то, можливо це і не погано.
Начальник управління освіти міської ради Василь Білогура уточнив, що відповідним законом дозволено в одній будівлі розмістити початкову школу і гімназію, тобто 1-4 та 5-9 класи. А 10-11 та в перспективі 12 класи обов’язково повинні будуть розміщуватися в окремих будівлях. Хоча, за його словами, бажано і якщо є така можливість, щоб і гімназії теж були в окремих будівлях, щоб діти контактували тільки з відповідною віковою групою.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня 15:27
У Чернігівській області 25 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі 14:43
У Варшаві з середині квітня відкрилася унікальна школа – Варшавська українська школа (ВШколУ) – в ній навчаються українські діти, родини яких знайшли прихисток у Польщі.

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower 12:34
Енергосистема Чернігівщина зазнала значних руйнувань через активні бойові дії та свідомі удари ворога по об’єктам критичної інфраструктури.

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині 12:20
Нещодавно для організації його стабільної роботи навіть у найвіддаленіших куточках області було передано сучасне обладнання для доступу до швидкісного інтернету «Старлінк».

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня 12:15
За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 34 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 189 таких предметів.