У Мені і Батурині пройшли навчання для аграріїв щодо особливостей законодавства у сфері захисту рослин та насінництва і розсадництва
Наради-семінари «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері захисту рослин та запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння та садивного матеріалу» пройшли у Мені і Батурині Бахмацького району.

Ініціювали заходи для місцевих сільгоспвиробників спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
На зібраннях були висвітлені основні питання щодо дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері насінництва і розсадництва, а також щодо заборони використання, розповсюдження та обігу контрафактного насіння і незареєстрованих ГМО у відкритих системах. Надано роз’яснення стосовно алгоритму дій фізичної особи при її зверненні щодо порушення Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів».
Наголошено, що сертифікації підлягає насіння, яке включене до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні. А посівні якості повинні обов'язково відповідати вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва. Кожна партія насіння, яка призначена для реалізації, повинна супроводжуватись двома сертифікатами: сертифікатом, що засвідчує сортові якості насіння та сертифікатом, що засвідчує посівні якості насіння. Партії насіння або садивного матеріалу, які не мають супровідних документів про якість насіння не допускаються до реалізації.
Під час семінарів також йшлося про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері захисту рослин. Фахівці нагадали присутнім про дотримання законодавства у сфері захисту рослин, а саме Законів України “Про захист рослин”, “Про пестициди і агрохімікати”, «Про місцеве самоврядування в Україні», “Про бджільництво” для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людей і навколишнє середовище.
Як альтернативу хімічному методу спеціалісти Держпродспоживслужби рекомендують товаровиробникам області використовувати біологічний метод захисту рослин, що дасть можливість зменшити негативний вплив хімічних препаратів на навколишнє середовище, зберегти корисну ентомофауну та отримати біологічно чисту продукцію.
А для цього їм можуть стати у нагоді розробки науковців Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва. Про особливості їх використання та ефективність при застосуванні аграрії також дізналися під час нарад-семінарів у Мені і Батурині.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.