Про державну субвенцію та Адама Киселя
Чи отримає Киселівська ОТГ, так само як інші, де вибори пройшли у грудні минулого року, державну інфраструктурну субвенцію? Це одне з питань, що прозвучало під час семінару в Киселівці.

Адже в проекті постанови уряду вона є й сума визначена. Втім тут починаються численні «але» – чи визнана громада спроможною, чи переведена на прямі міжбюджетні відносини, якщо ні – на рахунки якого органу місцевого самоврядування мають заходити відповідні гроші, чи не вимагатиме це внесення змін до законодавства та як подібні кроки ув`язуються з алгоритмом реформи…
Такі та інші питання пролунали під час семінару «Особливості формування бюджету сільської, селищної, міської ради ОТГ», проведеного Чернігівським центром підвищення кваліфікації в Киселівці. Участь у ньому взяли сільський голова Володимир Шелупець, штатні працівники, депутати.
На початку навчання регіональний консультант Офісу АМУ в Чернігівській області Микола Силенко детально розповів про бюджетування сільської ради ОТГ в перехідний період – тобто коли громада юридично створено, голова та рада обрані, але щодо фінансування змін не відбулося. Експерт наголошував – найімовірніше, такий стан справ триватиме до завершення цього року. Розуміючи, що нові територіальні громади чекали іншого варто максимально скористатися цим часом для підготовчої роботи – інвентаризації майна, інших активів, підготовки необхідної документації, розробки планів розвитку… Останні для Киселівської ОТГ виглядають специфічно. Адже вона знаходиться в зоні економічного та адміністративного тяжіння Чернігова. Питання – як використати його на благо. Наводився приклад Музиківської ОТГ Херсонської, що навчилася «переманювати» інвестиції з Херсону.
У зв`язку з цим виникло питання брендування громади, адже більша впізнаваність «притягує» гроші. Такий потенційний символ існує – чернігівський каштелян, київський воєвода, православний сенатор Речі Посполитої, бойовий товариш Богдана Хмельницького, відомий кризовий переговорник Адам Кисіль. Звідси й назва села.
Наступна частина присвячувалася процедурам проведення публічних закупівель за бюджетні гроші. Висвітлював їх Павло Степанов – начальник відділу ресурсного розвитку територій, з питань державних закупівель та державного сектору економіки Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації. Він докладно зупинився на діючих нормах та змінах, що набувають чинності з 19 квітня цього року. Слухачів цікавило з яких міркувань держава вирішила застосувати настільки великі штрафи за порушення, як ця норма працюватиме в дійсності на прикладі сільських рад, яким чином стимулюватимуться фахівці та де і яким чином можна отримати більше інформації.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини
У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.
Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.
ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01
Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.
Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40
Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.