Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 18:35:16

Про розвиток міжмуніципального співробітництва у громадах на тренінгу в Чернігівському ЦРМС

28.09.2019   11:15Агенцiя

Тема міжмуніципального співробітництва все частіше привертає увагу об’єднаних територіальних громад.

По-перше, це можливість спільно розв’язати проблеми, які поодинці не вирішити.
По-друге, це можливість залучити додаткові ресурси для реалізації масштабних проектів.
По-третє, міжмуніципальне співробітництво збільшує потенціал громад та допомагає підвищенню спроможності.

Про розвиток міжмуніципального співробітництва у територіальних громадах мова йшла під час семінару в Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Людмила Чабак, радниця з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, розповіла про сутність співробітництва громад, його роль та значення для розвитку територій. Вона розповіла, що згідно ЗУ “Про співробітництво територіальних громад» співробітництво реалізується шляхом делегування виконання завдань, реалізації спільного проекту, спільного фінансування або утримання інфраструктурного об’єкта, утворення спільного комунального підприємства або органу управління.

«Для громад Чернігівщини цей вид співпраці є доволі новою формою політики місцевого і регіонального розвитку. Головна мета такого співробітництва – підвищення якості життя громад», - зазначила Людмила Чабак. Вона також додала, що громади регіону у своїй повсякденній діяльності часто застосовують ММСП, але не декларують його. Наприклад, учні сіл однієї громади навчаються у школі іншої, бо їм туди ближче, а у інших громад спільний терцентр і вони його разом утримують, тощо.

Експертка розповіла про процедуру укладання договорів про співробітництво громад та етапи реалізації проектів. Також пояснила як відбувається припинення співробітництва.

Учасники навчання дізналися про сфери та напрямки діяльності, у яких можна розвивати співробітництво. Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради, розповів про практичний досвід громади у сфері пожежної безпеки.

Сергій Гоков, керівник відділу державних інвестицій Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА, розповів про державну підтримку співробітництва громад та навів приклади кращих практик.

Досвідом налагодження співробітництва задля фінансування Центру надання адміністративних послуг у Варвинській громаді розповіла Наталія Бабенко, начальник ЦНАПу Варвинської селищної ради.

В ході тренінгу обговорили міжнародний досвід налагодження співробітництва на базовому рівні. Така співпраця є логічним рішенням для зменшення вартості послуг або недосконалої організації територіальної влади.

Серед плюсів ММСП експерти називають наступні:
•    зменшуються виробничі витрати та забезпечує заощадження коштів завдяки обсягам діяльності;
•    посилюються переговорні позиції відповідних органів місцевого самоврядування, зокрема, у питаннях збільшення кількості отримувачів послуг;
•    зменшується  кількість  людей,  які  отримують  послуги  “за  ціною  нижче  собівартості”;
•    збільшуються “власні” інвестиційні  ресурси  громад;
•    підвищується рівень довіри серед кредиторів та здатність залучати зовнішнє фінансування як від держави, так і від приватних партнерів.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини