Як зробити школу на Чернігівщині відкритою, цікавою та сучасною?
Серпнева конференція педагогічних працівників області розпочалася з привітань не лише з новим навчальним роком, а й з Днем Державного прапора та Днем незалежності України.

Потім начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький перейшов не до узвичаєного аналізу здобутків та проблем минулого навчального року, а до обговорення перших кроків створення в області Нової української школи.
На його думку, результати застосування традиційного, зосередженого на знаннях особистісного підходу свідчать, що багато учнів засвоювали знання лише заради хорошої оцінки, дехто не в змозі був оволодіти всім обсягом навчального матеріалу.
Зміст шкільних предметів було обтяжено непотрібною деталізацією, термінологією та абстрактними поняттями. Всі опановані учнем знання ставали мовби й не дуже потрібними, наче вони ніколи не знадобляться у подальшому житті.
— Тому основа реформи Нової української школи полягає у встановленні в центрі освітньої системи компетентнісного підходу. Він не заперечує необхідності теоретичних знань, однак вимагає, щоб на їх ґрунті формувалися прикладні знання, які б мали користь у буденному житті та сприяли успішній професійній реалізації особистості, — зазначив Микола Конопацький.
Концепція Нової української школи передбачає, насамперед, зміни у ставленні до дитини: повагу й увагу до неї, прагнення знайти оптимальний спосіб для її ефективного навчання, впровадження педагогіки партнерства.
Реформування шкільної освіти стартувало з початкової ланки. Цього навчального року 10 292 першокласники вчитимуться по-новому. Микола Конопацький високо оцінив роботу вчителів-першопрохідців, які стали учасниками пілотного проекту з впровадження нової системи навчання у початковій школі і охоче ділилися своїми напрацюваннями з колегами.
— Вперше реформа підтримана значним фінансовим ресурсом для старту, — наголосив начальник Управління освіти й науки ОДА. — Лише для організації роботи перших класів області виділено близько 40 мільйонів гривень, з них на підготовку тренерів педагогів – близько 10 мільйонів.
Кошти на обладнання, дидактичні матеріали були розподілені між районами, містами та громадами.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).