Як зробити школу на Чернігівщині відкритою, цікавою та сучасною?
Серпнева конференція педагогічних працівників області розпочалася з привітань не лише з новим навчальним роком, а й з Днем Державного прапора та Днем незалежності України.

Потім начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький перейшов не до узвичаєного аналізу здобутків та проблем минулого навчального року, а до обговорення перших кроків створення в області Нової української школи.
На його думку, результати застосування традиційного, зосередженого на знаннях особистісного підходу свідчать, що багато учнів засвоювали знання лише заради хорошої оцінки, дехто не в змозі був оволодіти всім обсягом навчального матеріалу.
Зміст шкільних предметів було обтяжено непотрібною деталізацією, термінологією та абстрактними поняттями. Всі опановані учнем знання ставали мовби й не дуже потрібними, наче вони ніколи не знадобляться у подальшому житті.
— Тому основа реформи Нової української школи полягає у встановленні в центрі освітньої системи компетентнісного підходу. Він не заперечує необхідності теоретичних знань, однак вимагає, щоб на їх ґрунті формувалися прикладні знання, які б мали користь у буденному житті та сприяли успішній професійній реалізації особистості, — зазначив Микола Конопацький.
Концепція Нової української школи передбачає, насамперед, зміни у ставленні до дитини: повагу й увагу до неї, прагнення знайти оптимальний спосіб для її ефективного навчання, впровадження педагогіки партнерства.
Реформування шкільної освіти стартувало з початкової ланки. Цього навчального року 10 292 першокласники вчитимуться по-новому. Микола Конопацький високо оцінив роботу вчителів-першопрохідців, які стали учасниками пілотного проекту з впровадження нової системи навчання у початковій школі і охоче ділилися своїми напрацюваннями з колегами.
— Вперше реформа підтримана значним фінансовим ресурсом для старту, — наголосив начальник Управління освіти й науки ОДА. — Лише для організації роботи перших класів області виділено близько 40 мільйонів гривень, з них на підготовку тренерів педагогів – близько 10 мільйонів.
Кошти на обладнання, дидактичні матеріали були розподілені між районами, містами та громадами.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.