Як впливають інвестиції на місцевий економічний розвиток, дізналися представники громад Чернігівщини
Як залучити у громаду кошти та зробити її привабливою для інвесторів? Які кроки потрібно виконати перш ніж голосно заявляти про пошук зовнішніх джерел фінансування та реалізацію спільних проектів? Для чого, взагалі, інвестори і як з ними працювати?

На всі ці питання мали можливість отримати відповіді учасники тренінгу "Місцевий економічний розвиток через залучення інвестицій в ОТГ", який проходив 21 серпня у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Організаторами навчання виступили Чернігівський ЦРМС та Агенція регіонального розвитку Чернігівської області.
Про основи місцевого економічного розвитку, механізми залучення інвестицій в громади, створення сприятливого інвестиційного клімату та формування якісних інвестиційних пропозицій розповідав учасникам Сергій Хоботня, директор Агенції регіонального розвитку. За його словами, сьогодні громадам важливо усвідомити, які інвестиційні переваги вони мають, які ресурсні можливості готові запропонувати, якого потенційного інвестора і в яку галузь прагнуть залучити. Разом з тим, важливо розуміти інтереси та потреби бізнесу, знати і відповідати певним стандартам обслуговування інвестора, які прийняті в цивілізованому світі.
«Питання залучення інвестицій, створення нових підприємств, є таким важливим для громади, адже це перспектива їх розвитку, забезпечення податкових надходжень до бюджету, утримання жителів громад від міграції, в т.ч. за кордон, в зв’язку з відсутністю можливості працевлаштуватися на місці. І наше спільне завдання зробити все можливе, щоб інвестор, приходячи на територію Чернігівщини, мав сприятливі умови ведення бізнесу та отримував необхідну підтримку для успішного капіталовкладення», - зазначив Сергій Хоботня.
Також у тренінгу взяли участь Юлія Федосенко та Ірина Свириденко, представниці Департаменту економічного розвитку ЧОДА. Вони розповіли про можливість спільної роботи у пошуку інвесторів між департаментом та об’єднаними громадами.
Віталій Стасюк, тренер представництва UkraineInvest, поділився лайфхаками успішного пошуку інвестора. Серед яких вміння кваліфіковано визначати площу, досліджувати наявну інженерну інфраструктуру або потенціал створення нової інфраструктури. Крім того, громадам потрібно навчитися розраховувати соціально-економічну та комерційну ефективність проекту.
Серед інших важливих потреб ОТГ для формування позитивного інвестиційного клімату громади - можливість оперативно вирішувати правові та земельні питання.
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.