Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 31 липня, 23:38:30

Освітній форум: сьогодення потребує лідерів нової формації

21.09.2017   08:33Агенцiя

Обговорити проблемні питання та визначитися з пріоритетами спільної подальшої роботи зібралися у Чернігові 20 вересня освітяни та профільні фахівці на першому обласному освітньому форумі «Загальнолюдські цінності як невід’ємна складова виховного процесу Нової української школи».

До заходу долучилися заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, члени Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при ОДА, представники учнівської та студентської молоді, громадськості.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих в антитерористичній операції на сході країни.

Наталія Романова: «Тільки спільними зусиллями — влади та громадськості, педагогів та учнівської молоді, батьків — ми зможемо побудувати ефективну виховну роботу, сформувати позитивне мислення у дитини. Маємо пам’ятати, що вчитель майбутнього — це не суворий наставник для учня, а його друг і порадник. Ресурс для якісного втілення концепції Нової української школи є. Проте, як він використається — залежить тільки від нас».

Основна ідея форуму, як зазначив начальник Управління освіти і науки ОДА Микола Конопацький, — посилення практичної складової національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Микола Конопацький: «Ми маємо осучаснити зміст, форми та методи національно-патріотичного виховання, яке без перебільшення можна назвати стратегічним державним завданням. Концепція Нової української школи підкреслює, що національне виховання як невід’ємна складова усього освітнього процесу формуватиметься на загальнолюдських цінностях. Адже почуття патріотизму — базова якість особистості».

Варто зазначити, що в області реалізується концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Серед результатів — створення позашкільного навчального закладу «Центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства та туризму учнівської молоді», організація дитячих соціальних театрів тощо. Змінюються й підходи до проведення національно-патріотичних заходів у закладах оздоровлення та відпочинку, проводяться патріотичні акції, як от Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), навчально-польові збори, уроки мужності у школах спільно з родичами загиблих бійців АТО.

До речі, на Чернігівщині вкрай не вистачає кадрів з предмету «Захист Вітчизни»: таких фахівців не готує жодний навчальний заклад України. Минулого навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах області цей предмет викладали майже 380 вчителів, відповідну педагогічну або військову освіту серед яких мають лише 57%.

Наголосив очільник профільного управління області на викликах сучасності, які стоять перед освітньою системою: булінгу (цькування дітей однолітками) та інтернет-залежності. Наразі в області працює 641 спеціаліст психологічної служби: 427 практичних психологів, 179 соціальних педагогів та 35 методистів. Діє також безкоштовна національна дитяча «гаряча» лінія 0-800-500-225 (або 772).

Вкотре Микола Конопацький акцентував на недопущенні скорочення мережі позашкільних навчальних закладів. На Чернігівщині зараз їх налічується понад 70. Звернув увагу і на перепрофілюванні малокомплектних шкіл області в заклади оздоровлення та відпочинку. Так і матеріально-технічна база закритих ЗНЗ не втратиться, і вільний час учнівської молоді буде заповнений. Проте в цьому необхідна підтримка та допомога місцевих громад.

Загалом же обговорення проблемних питань форуму поділили на три блоки: «Формування патріотичних поглядів, понять, переконань української молоді. Суперечності між об’єктивним зростанням вимог суспільства та реальним станом», «Морально-правове виховання: взаємодія педагогів, батьків та громадськості. Дитина — об’єкт чи суб’єкт морально-правового виховання?» та «Особистий освітній простір. З чого він складається? Інтернет, телебачення, гуртки, секції. Коло спілкування».


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19 15:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 31 липня в області зафіксовано 20 нових випадків COVID-19.

На Чернігівщині знайшли рідкісну червонокнижну рослину

На Чернігівщині знайшли рідкісну червонокнижну рослину 13:00

Попри страшну спеку, експедиції Київського еколого-культурного центру за рідкісними рослинами тривають.

Чернігівський мандрівник має намір пішки перетнути Україну з заходу на схід

Чернігівський мандрівник має намір пішки перетнути Україну з заходу на схід 12:45

Відомий чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук розпочинає піший похід із крайньої західної точки України до крайньої східної. За два місяці він планує пройти 1800 км.

Прилучани ярмаркуватимуть три дні напередодні Дня незалежності

Прилучани ярмаркуватимуть три дні напередодні Дня незалежності 12:30

Цьогоріч Прилуки заполонять народні мелодії та радісний гамір урочистостей тридцятої річниці до Дня Незалежності.

15 років позбавлення волі за зґвалтування малолітньої дитини. Апеляційний суд залишив без змін вирок дядьку-гвалтівнику

15 років позбавлення волі за зґвалтування малолітньої дитини. Апеляційний суд залишив без змін вирок дядьку-гвалтівнику 11:45

Чернігівський апеляційний суд підтримав позицію ювенального прокурора і залишив без змін вирок Ніжинського міськрайонного суду від 01.04.2021.