Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 05:14:18

Учасники "Школи молодого журналіста" дізналися, "як працює газета"

13.02.2017   10:04

Учасники проекту «Школа молодого журналіста» днями, 9 лютого, взяли участь у навчальному візиті до редакції корюківської районної газети «Маяк».

Редакторка «Маяка» Ірина Гайова та один зі співорганізаторів проекту Олександр Назаренко — голова ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» та редактор менської районної газети «Наше слово» — розповіли учасникам про принципи організації роботи редакції, щоденного управління та планування, верстки і структурування газети та її розповсюдження.

— Вісім чоловік для нашого видання — це оптимальний варіант, — зазначила Ірина Гайова. — У нас є редактор, заступник редактора і два журналісти. Тобто, у нас зараз працює чотири творчих працівники — ті, хто пише, хто створює контент газети, — і є чотири технічні працівники. Бухгалтер, менеджер з реклами, водій — він же фотокореспондент — і верстальник.

Немало уваги приділили саме плануванню номерів. Воно спрощує роботу журналістів, допомагає їм краще організувати час та завчасно розуміти мету відвідування заходів. Таким чином працівники уникають підготовки однотипних матеріалів, які інакше можуть довго відлежуватися у резерві редакції або взагалі не потрапити у газету.

Під час зустрічі обговорили також принципи і межі редакторської правки у журналістських матеріалах.

Чимало запитань у молодих журналістів викликав процес реформування, через який проходить корюківська газета. Комунальне видання перебуває майже на завершальному етапі перетворення на приватне медіа. За словами Ірини Гайової, усі працівники залишаться на своїх місцях, однак стануть співвласниками видання. Це має підвищити відповідальність кожного за газету. Вона також зазначила, що і перебуваючи у статусі комунальної, корюківська газета не виступала апологетом влади. Втім, за її словами, реформування, безперечно, формалізує і зробить остаточним відокремлення преси від владних органів. Також воно стане ще одним кроком у доланні журналістської самоцензури, яка досі залишається проблемою, особливо у глибинці.

Олександр Назаренко наголосив, що попри тенденцію до скорочення кількості друкованих видань і закриття газет у мегаполісах, у малих містах місцева преса продовжує виходити і користуватися попитом. Він також нагадав про результати нещодавнього дослідження, які показали, що Чернігівщина є лідером за співвідношенням кількості населення до тиражів преси. Тобто, практично кожна друга сім’я в області отримує друковане видання.

Проект «Школа молодого журналіста» реалізується Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА спільно з Асоціацією регіональних ЗМІ та благодійним фондом «Майбутнє Чернігівщини».


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини