Що роботодавці пропонують студентам? ВІДЕО
Працювати у Чернігові чи шукати заробіток за кордоном? Для чернігівських студентів влаштували ярмарок професій, аби ті змогли в додаток до навчання мати змогу працювати.

У Чернігівському національному педагогічному університеті свою діяльність презентували 10 роботодавців. Гнучкий графік, можливість стажування та стабільний заробіток – цим заохочували молодь до роботи. Та чи задовольняють створені роботодавцями умови студентів?
У Чернігівському національному педагогічному університеті щороку представляють ярмарок професій. Метою заходу є допомогти студентській молоді знайти роботу до душі. Зі своєю діяльністю молодь знайомило близько 10 компаній, представлених у Чернігові. Напрямки різні – від IT-технологій, менеджменту та фінансування до викладача, оператора концентру, військового. Найбільш перспективною сферою наразі залишаються IT-технології. На ярмарку свої послуги представляло дві різні закордонні IT-компанії, які відкривають свої філії у Чернігові. Роботодавці пропонують стажування для молодих спеціалістів, а також намагаються створити для них гідні умови праці.
Аксель Нордфельц, представник шведсько-української IT-школи: «Ми презентуємо свою IT-школу. Ця школа шведська, скоро відкриємося у Чернігові. Ми вже працюємо в декількох містах України. Навчаємо з нуля людей програмуванню у різних напрямках IT».
Неабиякою популярністю наразі користується і служба за контрактом у Збройних Силах України. Військовослужбовці кажуть, у зв’язку із складною ситуацією в країні, необхідність у молодих кадрах зросла. Заохочують студентів високою заробітною платою.
Оксана Зеляк, військовослужбовець: «Можна перевестись на заочне відділення і при цьому мати роботу. На сьогодні Збройні Сили не погано фінансуються. І є можливість кар’єрного росту».
Більшість студентів якщо і знаходять роботу, то лише у вільний від навчання час. Саме тому основною умовою для роботодавців на ярмарку було створення спеціального графіку роботи. Також враховували і пропозиції студентів стосовно зарплатні.
Ірина Симонова, директор Молодіжного центру праці при департаменті сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації: «Більшість студентів під час опитування зазначили, що нижче 3-3,5 тисяч їм не пропонувати. Ринок заробітної плати Чернігова не сильно високий. І це вони розрахували кошти, яких їм має вистачити на транспорт, на оплату послуг комунальних, на харчі. І це реальна вимога».
Як правило, кажуть організатори, більше половини студентів таки знаходять собі роботу. Для них це не лише гарант фінансової стабільності, а й досвід, який напрацюється до закінчення вузу. Та все ж, зазвичай, заробітна плата на підприємствах не часто задовольняє молодих робітників, а тому частина молоді змушена навіть шукати заробітку за кордоном.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.