Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 квітня, 15:38:52

Студенти Чернігова обговорюють не відпочинок, а сонячні батареї

18.05.2016   09:34

Інтерактивний семінар для студентів на тему «Альтернативна енергія – шлях до чистого майбутнього» 16 травня провела Громадянська мережа ОПОРА у Чернігові на базі громадської організації «Жменя».

До альтернативних джерел енергії можна віднести енергію сонця, вітру, геотермальну, аеротермальну, гідротермальну, енергію хвиль та припливів, гідроенергію, енергію біомаси, а також отриману з органічних відходів та біогазів.

«В Україні впровадження альтернативної енергетики лише набирає обертів, в той час, коли передові країни, наприклад, США та Китай, планують поступове збільшення частки відновлювальної енергетики мінімум до 30%. Розуміння мешканців необхідності і переваг впровадження в життя альтернативних джерел енергії дозволить цілій країні вийти на новий рівень збереження ресурсів. Коли жителі почнуть збирати кошти на нову сонячну батарею, а не телевізійну плазму, –  ми побачимо реальні зміни», – наголосила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Відтак, за даними проекту SciTech, у Німеччині сонячна енергетика продукує більше 5% всієї виробленої енергії в країні. Ісландія близько 30% своїх потреб у енергії забезпечує з геотермальних джерел. Данія забезпечує населення електроенергією на 30% з вітрової енергетики, ще 15% отримується шляхом перероблення біомаси. Італія більше 6% електроенергії генерує за рахунок сонячних електростанцій, а вітрова енергія і енергія біомаси забезпечують 11% потреб країни.

Студенти – слухачі семінару – ділилися власними планами. Зокрема, деякі з них бажають встановити в своєму помешканні надчутливу сонячну батарею. Один з учасників поділився, що чув про нові обкладинки, які планують випускати iPad, що можуть бути оснащені гнучкими сонячними батареями для портативної підзарядки гаджету.

Аналізували ситуацію в Україні за допомогою постерів на тему альтернативної енергетики, які підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Збільшено штраф за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб

Збільшено штраф за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб 14:11

Тепер за виклик спеціальних служб без вагомих причин правопорушникам доведеться сплатити від 850 до 3400 гривень.

Де у Чернігові зупиняється подача гарячої води?

Де у Чернігові зупиняється подача гарячої води? 14:00

У зв’язку зі стартом планової ремонтної кампанії на теплових мережах на період з 19 по 23 квітня зупиняється подача гарячої води в житлові будинки, установи та організації, які знаходяться по вул. Музичній, Толстого, Мазепи (від вул. Музичної до площі Перемоги), Жабинського, пр. Перемоги (від вул. Жабинського до площі Перемоги).

У Територіальному управлінні Служби судової охорони розпочався стройовий огляд особового складу

У Територіальному управлінні Служби судової охорони розпочався стройовий огляд особового складу 13:47

Сьогодні вранці частина особового складу Територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області вишикувалась на подвір'ї службового приміщення для стройового огляду. Це плановий захід, який проводиться двічі на рік – при переході на літній/демісезонний, а також на зимовий однострій.

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада 13:33

19 квітня міський голова Олександр Кодола провів оперативну нараду.

У Чернігові провели аукціон на продаж права розміщення тимчасових об’єктів для продажу кави та фаст-фуду

У Чернігові провели аукціон на продаж права розміщення тимчасових об’єктів для продажу кави та фаст-фуду 13:23

Як тільки покращиться ситуація з захворюваністю на COVID-19, що дозволить пом’якшити карантинні обмеження, у Чернігові запрацює сезонна торгівля з яток кавою, іншими напоями, продуктами швидкого харчування, солодкою ватою, морозивом.