Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 22:30:06

Студенти Чернігова обговорюють не відпочинок, а сонячні батареї

18.05.2016   09:34

Інтерактивний семінар для студентів на тему «Альтернативна енергія – шлях до чистого майбутнього» 16 травня провела Громадянська мережа ОПОРА у Чернігові на базі громадської організації «Жменя».

До альтернативних джерел енергії можна віднести енергію сонця, вітру, геотермальну, аеротермальну, гідротермальну, енергію хвиль та припливів, гідроенергію, енергію біомаси, а також отриману з органічних відходів та біогазів.

«В Україні впровадження альтернативної енергетики лише набирає обертів, в той час, коли передові країни, наприклад, США та Китай, планують поступове збільшення частки відновлювальної енергетики мінімум до 30%. Розуміння мешканців необхідності і переваг впровадження в життя альтернативних джерел енергії дозволить цілій країні вийти на новий рівень збереження ресурсів. Коли жителі почнуть збирати кошти на нову сонячну батарею, а не телевізійну плазму, –  ми побачимо реальні зміни», – наголосила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Відтак, за даними проекту SciTech, у Німеччині сонячна енергетика продукує більше 5% всієї виробленої енергії в країні. Ісландія близько 30% своїх потреб у енергії забезпечує з геотермальних джерел. Данія забезпечує населення електроенергією на 30% з вітрової енергетики, ще 15% отримується шляхом перероблення біомаси. Італія більше 6% електроенергії генерує за рахунок сонячних електростанцій, а вітрова енергія і енергія біомаси забезпечують 11% потреб країни.

Студенти – слухачі семінару – ділилися власними планами. Зокрема, деякі з них бажають встановити в своєму помешканні надчутливу сонячну батарею. Один з учасників поділився, що чув про нові обкладинки, які планують випускати iPad, що можуть бути оснащені гнучкими сонячними батареями для портативної підзарядки гаджету.

Аналізували ситуацію в Україні за допомогою постерів на тему альтернативної енергетики, які підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА 21:14

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Срібнянської районної державної адміністрації Олександра Коваленка.

Представлено нового очільника Прилуцької РДА

Представлено нового очільника Прилуцької РДА 18:34

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Прилуцької районної державної адміністрації Олесю Кісленко.

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату 16:34

Чернігівський клуб здобув виїзну перемогу і продовжує боротьбу за медалі УПЛ.

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.