Студенти Чернігова обговорюють не відпочинок, а сонячні батареї
Інтерактивний семінар для студентів на тему «Альтернативна енергія – шлях до чистого майбутнього» 16 травня провела Громадянська мережа ОПОРА у Чернігові на базі громадської організації «Жменя».

До альтернативних джерел енергії можна віднести енергію сонця, вітру, геотермальну, аеротермальну, гідротермальну, енергію хвиль та припливів, гідроенергію, енергію біомаси, а також отриману з органічних відходів та біогазів.
«В Україні впровадження альтернативної енергетики лише набирає обертів, в той час, коли передові країни, наприклад, США та Китай, планують поступове збільшення частки відновлювальної енергетики мінімум до 30%. Розуміння мешканців необхідності і переваг впровадження в життя альтернативних джерел енергії дозволить цілій країні вийти на новий рівень збереження ресурсів. Коли жителі почнуть збирати кошти на нову сонячну батарею, а не телевізійну плазму, – ми побачимо реальні зміни», – наголосила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.
Відтак, за даними проекту SciTech, у Німеччині сонячна енергетика продукує більше 5% всієї виробленої енергії в країні. Ісландія близько 30% своїх потреб у енергії забезпечує з геотермальних джерел. Данія забезпечує населення електроенергією на 30% з вітрової енергетики, ще 15% отримується шляхом перероблення біомаси. Італія більше 6% електроенергії генерує за рахунок сонячних електростанцій, а вітрова енергія і енергія біомаси забезпечують 11% потреб країни.
Студенти – слухачі семінару – ділилися власними планами. Зокрема, деякі з них бажають встановити в своєму помешканні надчутливу сонячну батарею. Один з учасників поділився, що чув про нові обкладинки, які планують випускати iPad, що можуть бути оснащені гнучкими сонячними батареями для портативної підзарядки гаджету.
Аналізували ситуацію в Україні за допомогою постерів на тему альтернативної енергетики, які підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).