На участь у ЗНО зареєструвалось 328 тисяч 909 осіб
2 квітня в інформаційної агенції “Українські Національні Новини” відбулася прес-конференція директора Українського центру оцінювання якості освіти Зайцевої Ірини Павлівни щодо завершення реєстрації осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2012 року.

Ірина Зайцева
На сьогодні на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні зареєструвалось 328 тисяч 909 осіб. Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева зазначила, що цьогоріч можна пройти тестування з 4 предметів, а до переліку предметів додалась всесвітня історія.
Вона також зауважила, що 24 і 31 березня пройшло пробне тестування.
За словами І.Зайцевої, пробне тестування було проведено на належному організаційному рівні, оскільки воно показало значну зацікавленість і явку майбутніх абітурієнтів – близько 92%.
На сьогодні для нормального проведення зовнішнього незалежного оцінювання не вистачає порядку 22 мільйонів. “Направлені відповідні листи і до Кабінету Міністрів і особисто прем’єр-міністру і зараз за допомогою міністра і народних депутатів ми цим займаємось. Я сподіваюсь, що це питання буде вирішене позитивно, бо спочатку ми були профінансовані на рівні минулого року, а ви пам’ятаєте, що в минулому році в нас було значно менше учасників ЗНО. … Майже 258 тисяч в минулому році було зареєстровано. В цьому майже 330 тисяч”, – сказала І.Зайцева.
Вона також зауважила, що витрати на ЗНО залишились на минулорічному рівні. “Щодо вартості підготовки тестових завдань і іншого, то витрати залишились на тому ж рівні, що і в минулому році, але кількість абітурієнтів збільшилась від того і недофінансування. Зараз ми вирішуємо це. …Розроблення тестів, організація ЗНО з дотриманням всіх умов, все це зроблено як і в минулому році вчасно і повністю, але ми вважаємо, що у нас можуть бути проблеми, якщо збережеться недофінансування, коли ми будемо розраховуватись з тими, хто буде працювати на пунктах тестування”, – додала Директор Українського центру оцінювання якості освіти.
Пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання будуть обладнані металошукачам. “Дійсно, в цьому році порядком нашим передбачено, що ми можемо спільно з представниками правоохоронних органів використовувати також металошукачі. … У яких регіонах і на яких пунктах тестування – інтрига. …Камери відеоспостереження також прописані в порядку. …Але ж ви знаєте, що у нас в країні немає зараз можливості усі навчальні заклади, де ми проводимо тестування, обладнати камерами відеоспостереження, але деякі вже обладнанні, деякі ще будуть обладнанні. Це теж невеличка інтрига”, – сказала Ірина Зайцева.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.