Студенти вирішували, чи варто створювати ОСББ
Що таке ОСББ та чи необхідно його створювати вирішували студенти технологічного університету в Чернігові в рамках інтерактивної лекції «Що ми знаємо про ОСББ», яку проводила Громадянська мережа ОПОРА.

Студенти порахували, скільки в середньому за місяць будуть платити звичайні користувачі за житлово-комунальні послуги та співвіднесли ці дані з середніми зарплатами по Чернігову. При цьому модератор заходу допомогла визначити, скільки ресурсів втрачається через малоефективні будинки.
«Деякі студенти вже проживають або будуть проживати окремо від батьків. Саме тому їм необхідно розуміти, як в побуті можна використовувати меншу кількість ресурсів та як зробити будинок енергозберігаючим. Після такого детального обговорення вони вже знатимуть, що потрібно робити, та зможуть поділитися цим з найближчим оточенням. Створення ОСББ здатне значно полегшити життя та сприяти впровадженню енергоефективних та енергозберігаючих заходів в будинках користувачів. Це можна прослідкувати на вже наявних прикладах дієвих ОСББ», – наголошує місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець.
Цього року в період з січня по вересень в містах України створено понад 500 ОСББ, а попередньо року такий самий показник був за весь календарний рік.
Є безліч прикладів дієвих ОСББ в різних містах України, які своєю роботою дозволили утеплити багатоквартирні будинки, замінити вікна або лампи на більш енергоефективні, встановити лічильники або ІТП. Ці нововведення часто здійснювались з компенсацією від держави 40 % витрачених коштів.
У підсумку учасники заходу виявили зацікавлення до створення ОСББ та отримали інформаційні постери від Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», які містять поради щодо підвищення енергоефективності у побуті.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).