Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 17:32:36

У Чернігові відкрилася Всеукраїнська школа з прав людини для ромських активістів

17.08.2015   08:14Агенцiя

ІІ Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів ромських громад розпочалася 15 серпня в Освітньому домі прав людини в Чернігові.

Це базовий курс із правозахисної діяльності, орієнтований на молодих ромів – діючих і потенційних представників національних громад, а також активістів громадських об’єднань з різних регіонів України. 

Цілі та суспільне значення Школи пояснив її методист Олександр Войтенко: «Ми живемо в період трансформації суспільства, коли дедалі більшого значення набуває інтеграція ромів у громадське життя, поява ініціатив з боку ромських громад. При цьому міжнародні фонди-донори демонструють дуже бережне ставлення до національних традицій, які оберігаються самими громадами. Пошук балансу дає нам можливість спільно знайти шлях до залучення ромських активістів».

Попри значну кількість проблем, роми майже не звертаються за допомогою до правозахисних організацій, і поява молодих правозахисників-вихідців із національних громад могла б допомогти подолати проблему суспільної ізоляції ромів, вважає координатор проекту Руслана Бурова. «Я переконана, що ця школа вас змінить і дозволить переосмислити права людини навіть тим, хто здобуває юридичний фах і вже має певні знання», - звернулася вона до учасників.

У семиденному тренінгу бере участь 19 представників ромських громад з різних регіонів України, переважно – Одещини, Київщини та Харківщини. Очікування учасників – здобути або поглибити правові знання, отримати експертну оцінку власних ідей у сфері суспільної активності, налагодити зв’язок з іншими активними українськими ромами. На них чекає насичена навчальна програма від провідних експертів, яка включає спеціальні теми на зразок геноциду ромів у ІІ Світовій війні, міжкультурного взаєморозуміння як необхідну умову поваги до прав людини та мирного співіснування та способів протидії дискримінації, а також загальні теми – філософія та еволюція прав людини, національні та міжнародні механізми захисту прав та інші.

Школа завершиться 21 серпня. Після її закінчення до десяти кращих випускників зможуть пройти стажування на базі правозахисних організацій України.
 

Останні новини Чернігівщини

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності 17:12

Пандемія, карантин, світова економічна криза ввігнали багатьох у стан стресу, який вплинув на якість роботи, креативність чи критичне мислення.

Сезонні солодощі. 7 простих і смачних десертів з полуниці 17:01

Полуниця - одна з найулюбленіших в нашій країні ягід і, зрозуміло, вона добра сама по собі. Але чому б не урізноманітнити своє меню і не приготувати з неї абсолютно нові страви? Особливо з огляду на те, що з нашими рецептами зробити це зовсім не складно.

10 цікавих фактів про блондинок

10 цікавих фактів про блондинок 16:57

Хтось вважає білявих красунь легковажними, а хтось - недостатньо кмітливими.

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні 16:49

Піца на кефірі, сметані, батоні: як приготувати піцу на сковороді швидко та смачно

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року 16:27

Тиждень з 1 до 7 червня особливий, приносить багато важливих подій. Повний місяць очікується 5 червня о 22.25 за київським часом. Це напівтіньове місячне затемнення у Стрільці, яке відкриває довгий коридор затемнень (до 5 липня).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини