У Чернігові відкрилася Всеукраїнська школа з прав людини для ромських активістів
ІІ Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів ромських громад розпочалася 15 серпня в Освітньому домі прав людини в Чернігові.

Це базовий курс із правозахисної діяльності, орієнтований на молодих ромів – діючих і потенційних представників національних громад, а також активістів громадських об’єднань з різних регіонів України.
Цілі та суспільне значення Школи пояснив її методист Олександр Войтенко: «Ми живемо в період трансформації суспільства, коли дедалі більшого значення набуває інтеграція ромів у громадське життя, поява ініціатив з боку ромських громад. При цьому міжнародні фонди-донори демонструють дуже бережне ставлення до національних традицій, які оберігаються самими громадами. Пошук балансу дає нам можливість спільно знайти шлях до залучення ромських активістів».
Попри значну кількість проблем, роми майже не звертаються за допомогою до правозахисних організацій, і поява молодих правозахисників-вихідців із національних громад могла б допомогти подолати проблему суспільної ізоляції ромів, вважає координатор проекту Руслана Бурова. «Я переконана, що ця школа вас змінить і дозволить переосмислити права людини навіть тим, хто здобуває юридичний фах і вже має певні знання», - звернулася вона до учасників.
У семиденному тренінгу бере участь 19 представників ромських громад з різних регіонів України, переважно – Одещини, Київщини та Харківщини. Очікування учасників – здобути або поглибити правові знання, отримати експертну оцінку власних ідей у сфері суспільної активності, налагодити зв’язок з іншими активними українськими ромами. На них чекає насичена навчальна програма від провідних експертів, яка включає спеціальні теми на зразок геноциду ромів у ІІ Світовій війні, міжкультурного взаєморозуміння як необхідну умову поваги до прав людини та мирного співіснування та способів протидії дискримінації, а також загальні теми – філософія та еволюція прав людини, національні та міжнародні механізми захисту прав та інші.
Школа завершиться 21 серпня. Після її закінчення до десяти кращих випускників зможуть пройти стажування на базі правозахисних організацій України.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.