У Чернігові відкрилася Всеукраїнська школа з прав людини для ромських активістів
ІІ Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів ромських громад розпочалася 15 серпня в Освітньому домі прав людини в Чернігові.

Це базовий курс із правозахисної діяльності, орієнтований на молодих ромів – діючих і потенційних представників національних громад, а також активістів громадських об’єднань з різних регіонів України.
Цілі та суспільне значення Школи пояснив її методист Олександр Войтенко: «Ми живемо в період трансформації суспільства, коли дедалі більшого значення набуває інтеграція ромів у громадське життя, поява ініціатив з боку ромських громад. При цьому міжнародні фонди-донори демонструють дуже бережне ставлення до національних традицій, які оберігаються самими громадами. Пошук балансу дає нам можливість спільно знайти шлях до залучення ромських активістів».
Попри значну кількість проблем, роми майже не звертаються за допомогою до правозахисних організацій, і поява молодих правозахисників-вихідців із національних громад могла б допомогти подолати проблему суспільної ізоляції ромів, вважає координатор проекту Руслана Бурова. «Я переконана, що ця школа вас змінить і дозволить переосмислити права людини навіть тим, хто здобуває юридичний фах і вже має певні знання», - звернулася вона до учасників.
У семиденному тренінгу бере участь 19 представників ромських громад з різних регіонів України, переважно – Одещини, Київщини та Харківщини. Очікування учасників – здобути або поглибити правові знання, отримати експертну оцінку власних ідей у сфері суспільної активності, налагодити зв’язок з іншими активними українськими ромами. На них чекає насичена навчальна програма від провідних експертів, яка включає спеціальні теми на зразок геноциду ромів у ІІ Світовій війні, міжкультурного взаєморозуміння як необхідну умову поваги до прав людини та мирного співіснування та способів протидії дискримінації, а також загальні теми – філософія та еволюція прав людини, національні та міжнародні механізми захисту прав та інші.
Школа завершиться 21 серпня. Після її закінчення до десяти кращих випускників зможуть пройти стажування на базі правозахисних організацій України.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.