Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 09:21:22

Корупція у вищих навчальних закладах: як її побороти?

26.12.2014   16:14Агенцiя

26 грудня відбулась прес-конференція щодо підсумків проекту «Відношення до корупції студентів / викладачів / адмінапарату, визначення її видів та розробка механізмів її подолання».

Проект реалізовувався в Чернігівській області протягом вересня — грудня 2014 року ГО «Громадський центр «ЧАС».

Учасники прес-конференції, керівник ГО «Громадський центр «ЧАС» Вероніка Рибак та експерт Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Євгеній Романенко, розповіли про хід реалізації проекту та його результати.

У рамках проекту було проведено анкетування 500-т студентів, 50-т викладачів та представників адміністративного апарату трьох найбільших вищих навчальних закладів області.

Абсолютна більшість опитаних впевнена, що існує можливість або суттєво обмежити корупцію, або повністю її викорінити. Ключова роль в цьому процесі, на думку студентів, належить адміністраціям навчальних закладів, органам влади, спеціально створеним інституціям та правоохоронним органам. Тобто подолання явища корупції можливе переважно „зверху”.

Для визначення рівня «сприйняття-несприйняття» корупції, причин виникнення корупції, було проведено фокусні групи зі студентами та викладачами. На думку учасників фокус-груп, виникненню корупційних ситуацій у ВНЗ сприяють як самі студенти, так і викладачі та адміністрація ВНЗ. Вирішальним чинником називалося бажання людини вдатися до порушення закону задля отримання вигоди. При цьому студент отримує преференції у вигляді кращих навчальних результатів, викладач та адміністрація збільшують свої доходи. Найбільш ризикованою ситуацією визначено таку, коли джерелом корупції постає адміністрація навчального закладу, оскільки вона має вплив і на студентів, і на викладачів.

Результати анкетування та фокусних груп обговорено на засіданнях за круглим столом 3-5 грудня. У результаті було підписано Меморандум про взаєморозуміння між студентством, викладачами та адміністративним апаратом 3-х найбільших ВНЗ області. Кожен ВНЗ області отримає цей документ, який буде нагадувати абсолютно всім учасникам навчального процесу про те, що «КОРУПЦІЯ – ЦЕ ЗЛО!».
За результатами проекту також виготовлено флаєр та методичний посібник. Ці друковані матеріали буде розіслано у ВНЗ області та надано всім зацікавленим групам.

На прес-конференції було презентовано соціальний відеоролик за результатами проекту. У подальшому планується демонструвати даний інформаційний продукт на правах соціальної реклами на місцевих телеканалах.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.

1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє

День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25

У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.

Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32

Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини