Дієві кроки на шляху до інклюзивної освіти
«Ми хочемо всім розкрити очі на цю проблему» — так розпочалось розширене засідання колегії обласного управління освіти і науки. Ця проблема – навчання і виховання дітей з особливими потребами.

Від 2010 року й Україна долучилася до світової практики інклюзивної освіти. Наразі в області є вже власний напрацьований досвід, створюються відповідні умови в навчальних закладах. Долати ж складнощі, які виникають, освітяни своїх колег мотивують так: «Пройміться тривогою батьків, у яких є хворі діти».
Розумові вади; затримка психічного розвитку; порушення мовлення, опорно-рухового апарату; зниження слуху і зору – в області 462 дітей з такими вадами навчаються за індивідуальною формою.
В обласному управлінні освіти і науки говорять: «У нас є індивідуальна форма навчання – дітки сидять вдома, і до них приїздить вчитель».
Отримуючи освіту, разом з тим ці діти залишаються обмеженими в спілкуванні і в більшості випадків соціально дезадаптованими. Саме ці проблеми і має «зняти» інклюзивне навчання.
Сьогодні одна із перепон у впровадженні інклюзивного навчання – брак адекватної інформації в суспільстві.
За словами начальника управління Анатолія Заліського дехто не розуміє і каже: це додаткові кошти. Насправді – зовсім навпаки, це економія. Бо індивідуальне навчання однієї дитини – 10-14 годин на тиждень, це дві третини педагогічної ставки. У класі ж вводиться півставки асистента вчителя інклюзивного навчання. Крім того, і коефіцієнт розрахунку бюджетних коштів на учня інший.
Втім, фінансове питання тут далеко не на першому місці. Головний «плюс» — для самої дитини і її батьків.
«Морально суспільство переважно готове до того, що «звичайні» і «особливі» діти навчатимуться разом» — констатує Анатолій Заліський. Наразі освітяни «підтягують» технічне забезпечення – від спеціальних підручників та транспорту і до відповідного облаштування навчальних закладів.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.