Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:43:12

Щорський район. За досвідом у Нові Боровичи

04.11.2013   07:42Агенцiя

Тема цього заходу: формування дослідницької культури старшокласників в учнівському лісництві.

У семінарі-практикумі взяли участь 16 керівників колективів юних природолюбів. Зібралися представники середніх шкіл — Городнянської, Добрянської (Ріпкинський р-н ), Кобижчанської (Бобровицький р-н), Світанківської (Ніжинський р-н), Тупичівської (Городнянський р-н), Биринської (Н.-Сіверський р-н), Морівської (Козелецький р-н), Лісовосорочинської (Прилуцький р-н), Холминської (Корюківський р-н), Пакульської (Чернігівський р-н), Семенівського будинку творчості на базі Погорільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Остерської гімназії (Козелецький р-н), Борзнянської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, Краснохутірської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт (Н.-Сіверський р-н) та Галайбинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (Борзнянський р-н).

У семінарі взяв участь головний спеціаліст відділу лісового господарства Чернігівського ОУЛМГ Володимир Перев’язко.

Новоборовицьке учнівське лісництво вважається одним з кращих в області, тому керівники дитячих природничих колективів зацікавлено знайомилися з його роботою та переймали досвід. Учасники семінару відвідали теплиці і шкільний лісорозсадник, який знаходиться на території Новоборовицького лісництва, а також попрацювали в «Лабораторії фахового досвіду».

Нині досить актуальне питання тематики та методики проведення дослідницьких, природоохоронних практичних робіт. Отож керівники дитячих колективів отримали на електронних носіях методичний посібник про проведення дослідницької роботи в учнівських лісництвах, який підготували методисти Чернігівської обласної станції юних натуралістів та Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка і працівники Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

А Володимир Кухаренко, директор Новоборовицької середньої школи, розповів гостям про становлення, розвиток і перспективи місцевого учнівського лісництва. Його вихованці презентували досвід роботи свого колективу. Дуже сподобався учасникам заходу виступ природничої агітбригади.

На завершення семінару відбувся круглий стіл з обміну практичним досвідом, як оберігати юним лісівникам зелені багатства нашого краю та залучати учнів до лісогосподарської і дослідницької роботи.

 
Світлана Велігорська, завідувач відділом Чернігівської обласної станції юних натуралістів
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.