На Чернігівщині впроваджується новий інструмент фінансування агросектору
Проект «Аграрні розписки в Україні», який впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в партнерстві з Швейцарською Конфедерацією, готується до поширення на всю територію України.

Основні аспекти впровадження цього механізму фінансування агровиробництва – тема круглого столу, який відбувся 17 січня в Чернігові.
У заході взяли участь в.о. першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, в.о. директора Департаменту АПР ОДА Олег Крапивний, фацівці IFC, представники банківських установ та сільгосппідприємці області.
Як зазначила Юлія Свириденко, аграрний сектор є передовою галуззю економіки Чернігівщини. За підсумками десяти місяців минулого року область є першою в Україні за обсягами залучених іноземних інвестицій, другою за темпами зростання експорту. При цьому, 60 % експорту складає сільськогосподарська продукція.
– Нам є чим пишатися, область має великий потенціал, проте для розвитку виробництва існує потреба в фінансових ресурсах. Тому наші підприємці зацікавлені у впровадженні нових інструментів і механізмів кредитування. Особливо цього потребують представники малого і середнього бізнесу. Сподіваюся, що проект «Аграрні розписки в Україні» сприятиме збільшенню агроінвестицій і допоможе сільгоспвиробникам Чернігівщини отримати необхідний фінансовий капітал для нарощування виробничих потужностей, – зауважила в.о. першого заступника голови ОДА.
Запровадження аграрних розписок має на меті покращити та спростити доступ до фінансування малих і середніх агровиробників. Уперше випробування цього новітнього інструменту кредитування відбулося в межах пілотного проекту на Полтавщині у 2015 році. Сьогодні аграрні розписки вже активно використовуються в межах пілотних проектів ще в 7 областях – Черкаській, Вінницькій, Харківській, Хмельницькій, Тернопільській, Миколаївській та Сумській. Після введення в дію Реєстру аграрних розписок за межами пілотних проектів планується поширення проекту на територію всієї України. Очікується, що до початку весняного сезону 2018 року цей механізм працюватиме в кожній області.
Згідно з офіційною статистикою, на сьогоднішній день в Україні оформлено 192 аграрні розписки. Об’єм залученого фінансування перевищив мільярд гривень. Успішно виконано та закрито 95. Наразі не було жодного повідомлення щодо невиконання зобов’язань позичальником з відкриттям процедури примусового виконання за аграрними розписками.
Довідково:
Аграрна розписка – це інструмент фінансування, за допомогою якого агровиробник має можливість отримати кредитування, як товарне так і фінансове, під заставу майбутнього врожаю. В залежності від умов розрахунку за цим кредитуванням розписки можуть бути фінансові та товарні. За фінансовою розрахунок відбувається грошима, за товарними – частиною зібраного врожаю. Аграрні розписки в Україні впроваджуються з 2015 року за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і Міністерства юстиції України. Детальнішу інформацію можна отримати за посиланням.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).