Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 07:58:51

Прозорість видобувної сфери Чернігівщини – в полі зору влади і громадськості

09.06.2017   08:31Агенцiя

Обговорити, наскільки відкрито здійснюється робота у видобувній сфері, зібралися сьогодні за круглим столом на тему «Прозорість видобутку вуглеводнів у Чернігівській області та її значення для громад» представники органів влади, місцевих громад, громадської організації «НОВА Енергія» та видобувники регіону.

Захід відбувся у рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей» (ІПВГ), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень.

Довідково. ІПВГ – міжнародний стандарт, який забезпечує прозорість нафтових, газових та мінеральних ресурсів країн. Він дозволяє покращити конкурентоспроможність, інвестиційний клімат регіону, а також сприяє сталому розвитку громад, на території яких ведеться видобуток корисних копалин.

– Загалом видобувний сектор в Україні, і зокрема на Чернігівщині, залишається складним і непрозорим. Тож сьогодні ми маємо можливість проаналізувати ситуацію та напрацювати шляхи покращення рівня прозорості видобувної галузі Чернігівщини, – зауважив Сергій Сергієнко.

Експерт ГО «НОВА Енергія» Юрій Буц розповів про сучасний стан імплементації ІПВГ в Україні, зазначивши, що країна приєдналася до ІПВГ з 2009 року.

Юрій Буц наголосив, що імплементація стандартів ІПВГ — ключовий інструмент підвищення прозорості надходження платежів видобувних компаній до держбюджету. Він також значною мірою сприяє підвищенню громадського контролю за державним управлінням публічними фінансами та діяльністю підприємств видобувної галузі в країні.

Крім того, представниця ГО «НОВА Енергія» Олена Агапова ознайомила присутніх із результатами другого національного звіту ІПВГ.

Представники об’єднаних територіальних громад акцентували, що з 1 січня 2018 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату» до бюджетів громад надходитиме 3% рентної плати за місцезнаходженням (місцем видобутку) відповідних природних ресурсів. А це додаткові мільйони гривень щорічно до бюджетів ОТГ на соціальні потреби.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини