Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:33:09

На зв’язку – Чернігівщина

28.01.2012   11:02Агенцiя

Абсолютним рекордом за всю історію існування Чернігівської області у сучасних кордонах став урожай зернових 2011 року – 2,5 мільйона тонн. До цього в регіоні лише у 2008-му та 2009-му роках вдавалося досягти двомільйонного врожаю.

qq

qq

Як повідомляє прес-служба головного управління агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації, другим рекордом для області також став нинішній урожай кукурудзи – 1,6 мільйона тонн зерна після доробки. Урожай соняшнику став третім рекордом. У 2011 році було намолочено 140 тисяч тонн зерна цієї культури, що майже у 2,3 разу більше, ніж 2010-го. Найліпші показники з початку дев’яностих років минулого століття і в картоплярів Чернігівщини. Вони накопали 1 мільйон 752 тисячі тонн бульб.

Узагалі ж за темпами зростання аграрного виробництва Чернігівщина займає п’яте місце в Україні.

Економили на дітях

Прокуратура Чернігівської області виявила грубі порушення в організації харчування школярів. Як повідомила її прес-служба, у жодному з перевірених дитячих закладів не дотримувалися фізіологічних норм споживання основних продуктів. Скажімо, у більшості шкіл Городнянського району дітей годували напівфабрикатами зі штучними добавками. У шести школах дітям пропонувалася їжа лише з буфетів. У чернігівських навчальних закладах батьки учнів початкових класів були змушені доплачувати за їхнє харчування, хоча по закону воно мало бути безплатним. У дитсадках та школах Бахмацького, Козелецького, Менського, Семенівського, Срібнянського, Талалаївського районів, міст Прилуки, Ніжин та Чернігів, а також у школах-інтернатах та професійно-технічних навчальних закладах Носівського, Сосницького і Щорського районів порушувалися санітарні норми харчування учнів.

Врятували руку і долю

Того дня мешканка села Змітнів Олена Гайворонська допомагала чоловікові пиляти дрова електропилкою. Один необережний рух – і жінка відчула гострий біль у правій руці. Олена, ніби у тумані, побачила кисть руки, яка ледве трималася на пошкодженій шкірі. Сусіди наклали на руку джгут, аби перекрити велику кровотечу, викликали сільську медичку і “швидку” із райцентру.

Хірург із 30-річним стажем Олексій Пилипенко разом із молодим лікарем Сергієм Морозовим блискуче провели складну операцію, яка вимагає великого професіоналізму. Їм удалося так зшити порвані м’язи, сухожилля та нерви, що хвора вже на операційному столі могла ворушити пальцями майже відрізаної кисті. Багато зусиль доклав медперсонал лікарні, аби вдало пройшов і післяопераційний період.

Нині Олена Гайворонська вже порається по господарству. Якщо вона виконуватиме поради лікарів, то пришита кисть згодом майже повністю відновить свої функції.

Наталя ЛИТВИНЕНКО

http://www.silskivisti.kiev.ua/18752/index.php?n=12071

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.