Якщо послуга ЖКГ не надана, вона не повинна оплачуватися
Громадяни мають сплачувати лише за надані їм послуги житлово-комунальної сфери. На цьому наголосив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк, доповідаючи на засіданні Кабінету міністрів.

Він наголосив, що за законодавством тарифи на житлово-комунальні послуги встановлюють органи місцевого самоврядування.
“Херсон, Полтава, Харків та Чернігів прийняли рішення про різке підвищення тарифів. Після Вашого втручання і доручення міста Херсон, Полтава і Чернігів ці свої рішення скасували, а по Харкову йде узгодження позицій. Я за Вашим дорученням у п’ятницю виїду в регіон і потім Вам доповім”, – сказав Близнюк, звертаючись до прем’єра.
Міністр продемонстрував структуру послуг ЖКГ: “Це те, що обов’язково треба робити для підтримання житла та прибудинкової території в задовільному стані. І ми зробимо так, що люди будуть про це проінформовані”.
“Це ті роботи, які повинні виконуватися, а факт і якість їх виконання системно зовсім не контролюються. Тому є випадки, коли є зловживання: гроші беруть, а роботи не виконуються”, – заявив Близнюк.
“Тому завдання органів місцевого самоврядування, співвласників будинків, а де потрібно – й компетентних органів, – приймати конкретні рішення”, – зазначив міністр.
“Але (ми) повинні запропонувати конкретну систему – і ми таку запропонуємо, незважаючи на те, що наших повноважень, скажемо, з урахуванням дерегуляції, нема, а місцеві органи самоврядування роблять так, що від цього страждають люди”, – сказав він.
Голова Мінрегіону нагадав, що президент доручив “захистити людей, забезпечити стабільність, у тому числі – в ціноутворенні і в тарифах”.
Водночас, він зазначив, що громадяни у своїх зверненнях скаржаться на якість послуг з утримання житла “в два рази частіше, ніж на підвищення тарифів”.
“Якщо послуга не надана, вона не повинна бути оплачена. Якщо послуга надана не в повному обсязі, вона повинна бути перерахована”, – заявив Близнюк.
Він нагадав: президент поставив завдання “створити інститут ефективних співвласників багатоквартирних будинків та демонополізувати ринок надання послуг”.
Натомість, навів Близнюк приклад, у Сумах за рішенням міської ради “об’єкти житлового господарства передаються на баланс одному комунальному підприємству, де працюють тільки керівники і нема більш нікого, – які повністю монополізували ринок”.
Він нагадав роз’яснення Конституційного Cуду про те, що “приміщення спільного користування належать співвласникам і ніяких спекуляцій тут не повинно бути”.
Останні новини Чернігівщини

Виявлено 158 нових випадків Сovid-19 17:55
За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 25 лютого в області зафіксовано 158 нових випадків COVID-19.

СБУ попередила контрабанду вибухових речовин до РФ 15:39
Служба безпеки України заблокувала у Чернігівській області спробу створення каналу контрабандного переправлення вибухових речовин на територію РФ.

Вихованці Чернігівської обласної ДЮСШ осіб з інвалідністю здобули золоті нагороди 14:44
У період з 19 по 22 лютого, в м. Бахмут (Донецька обл.) проходив чемпіонат України з легкоатлетичних метань серед спортсменів з порушення зору, ураженням опорно-рухового апарату та порушення розумового і фізичного розвитку.

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 13:02
25 лютого на черговому засіданні виконавчого комітету розглянули важливі соціальні питання. Одне з таких – внесення змін до рішення про встановлення тарифів на послуги міського пасажирського автомобільного транспорту.

Проведено нараду з керівниками громад Прилуцького району 12:36
24 лютого перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш взяла участь у нараді з керівниками територіальних громад Прилуцького району, яка проводилась в обласній державній адміністрації з метою обговорення питатань соціально-економічного та інфраструктурного розвитку, що виникають в процесі реалізації реформи адміністративно-територіального устрою.