Якщо послуга ЖКГ не надана, вона не повинна оплачуватися
Громадяни мають сплачувати лише за надані їм послуги житлово-комунальної сфери. На цьому наголосив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк, доповідаючи на засіданні Кабінету міністрів.

Він наголосив, що за законодавством тарифи на житлово-комунальні послуги встановлюють органи місцевого самоврядування.
“Херсон, Полтава, Харків та Чернігів прийняли рішення про різке підвищення тарифів. Після Вашого втручання і доручення міста Херсон, Полтава і Чернігів ці свої рішення скасували, а по Харкову йде узгодження позицій. Я за Вашим дорученням у п’ятницю виїду в регіон і потім Вам доповім”, – сказав Близнюк, звертаючись до прем’єра.
Міністр продемонстрував структуру послуг ЖКГ: “Це те, що обов’язково треба робити для підтримання житла та прибудинкової території в задовільному стані. І ми зробимо так, що люди будуть про це проінформовані”.
“Це ті роботи, які повинні виконуватися, а факт і якість їх виконання системно зовсім не контролюються. Тому є випадки, коли є зловживання: гроші беруть, а роботи не виконуються”, – заявив Близнюк.
“Тому завдання органів місцевого самоврядування, співвласників будинків, а де потрібно – й компетентних органів, – приймати конкретні рішення”, – зазначив міністр.
“Але (ми) повинні запропонувати конкретну систему – і ми таку запропонуємо, незважаючи на те, що наших повноважень, скажемо, з урахуванням дерегуляції, нема, а місцеві органи самоврядування роблять так, що від цього страждають люди”, – сказав він.
Голова Мінрегіону нагадав, що президент доручив “захистити людей, забезпечити стабільність, у тому числі – в ціноутворенні і в тарифах”.
Водночас, він зазначив, що громадяни у своїх зверненнях скаржаться на якість послуг з утримання житла “в два рази частіше, ніж на підвищення тарифів”.
“Якщо послуга не надана, вона не повинна бути оплачена. Якщо послуга надана не в повному обсязі, вона повинна бути перерахована”, – заявив Близнюк.
Він нагадав: президент поставив завдання “створити інститут ефективних співвласників багатоквартирних будинків та демонополізувати ринок надання послуг”.
Натомість, навів Близнюк приклад, у Сумах за рішенням міської ради “об’єкти житлового господарства передаються на баланс одному комунальному підприємству, де працюють тільки керівники і нема більш нікого, – які повністю монополізували ринок”.
Він нагадав роз’яснення Конституційного Cуду про те, що “приміщення спільного користування належать співвласникам і ніяких спекуляцій тут не повинно бути”.
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.