Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 січня, 18:35:33

Гранти, кредитування та компенсації за працевлаштування: у фокусі «Діалогу влади з бізнесом» – бонуси для підприємців

28.12.2024   12:57Агенцiя

Тема вчорашньої, вже 11-ї зустрічі «Діалог влади з бізнесом», – інструменти й можливості підтримки малого та середнього бізнесу як основи економіки регіону.

    «На попередніх засіданнях ми частково зупинялись на питаннях компенсацій роботодавцям за працевлаштування певних категорій працівників та діючих грантових програмах. Як свідчить зворотній зв'язок, тема – цікава для бізнесу, тому сьогодні більш детально ознайомимося з нею», – зазначив  перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем.

Для охочих відкрити власну справу чи розвивати наявний бізнес є можливість скористатися грантовими програмами, які діють у рамках урядового проєкту «єРобота».

Детальніше про це розповіла Вікторія Авілова, заступниця начальника фінансового управління – начальниця відділу реалізації проєктів обласного центру зайнятості.

Приміром, за програмою «Власна справа» можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень: до 75 тисяч гривень – за умови реєстрації ФОП без зобов’язання створити робочі місця; від 75 до 150 тисяч гривень – створивши 1 і більше робочих місць; від 150 до 250 тисяч гривень – не менше 2 робочих місць.

    «З жовтня програма діє і для молоді, де особа від 18 до 25 років може взяти мікрогрант [до 150 тисяч гривень – ред.] на відкриття бізнесу без створення робочого місця. В області вже є перша переможниця [чернігівка Анастасія Колесник – 120 тисяч гривень на відкриття студії розтяжки та аеростретчінгу – ред.], а дві заявки чекають схвалення. Молодь активно відгукнулася на цю програму», – зауважила Вікторія Авілова.  

Читати також: «єРобота»: маємо першу переможницю на отримання гранту для молоді за програмою «Власна справа»

Можна отримати і до 250 тисяч гривень. Втім, за умови створення щонайменше двох робочих місць. Витратити можна на меблі, послуги з маркетингу, орендну плату тощо.

Що стосується програми «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», то учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати грант на бізнес до 1 мільйона гривень, а члени їх сімей (чоловіки, дружини) – до 500 тисяч.

За словами Вікторії Авілової, щоб отримати до 250 тисяч гривень – потрібно створити 1 робоче місце, від  250 до 500 тисяч – 2 робочих місця.

Якщо ж  ветеран хоче отримати від 500 тисяч гривень до 1 мільйона, то йому необхідно бути зареєстрованим як фізична особа – підприємець (не менше, ніж 3 роки),  створити 4 нових робочих місця, а також забезпечити співфінансування своєї бізнес-ідеї (70% – кошти гранту, а 30% – гроші отримувача гранту).

Жителі Чернігівщини можуть скористатися і можливістю отримати грант на створення або розвиток переробних підприємств.

Основними умовами програми є створення нових робочих місць (не менше 5) та співфінансування проєкту (для Чернігівщини як деокупованого регіону: 20% – від підприємця та 80% – від держави).

Серед інших програм підтримки бізнесу – «Доступні кредити 5-7-9%», компенсація за купівлю української сільгосптехніки та іпотечної програма «єОселя».

Низку бонусів роботодавцям у разі працевлаштування окремих категорій громадян пропонує і обласна служба зайнятості.

Як наголосила Людмила Лисобикова, начальниця управління реалізації програм зайнятості обласного центру зайнятості, за працевлаштування кожної внутрішньо переміщеної особи на умовах строкових трудових договорів роботодавець отримує разово до 16 тисяч гривень.

Що стосується працевлаштування ВПО під час дії воєнного стану, то тут сума компенсації – 8 тисяч гривень щомісячно до 3 місяців або до 6, якщо така людина має інвалідність.

Якщо роботодавець бере на роботу особу з інвалідністю І групи, то він отримає компенсацію до 106,5 тисяч гривень; до 71 тисячі гривень – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.

Читати також: Компенсації роботодавцям: які програми пропонує служба зайнятості

Серед іншого, присутніх цікавило питання механізмів впливу на нелегальних працівників б'юті-індустрії.

Вирішення цього питання вбачають в зверненні до податкової з конкретними прикладами підпільних салонів краси та майстрів.

На завершення засідання Костянтин Мегем нагадав, що в області діє 2 офіси «Зроблено в Україні» – у Чернігові та Прилуках. Сюди можна звернутися тим, хто бажає започаткувати власну справу, отримати консультацією, інформацію з приводу згаданих компенсацій, чинних програм підтримки бізнесу, можливостей для його ведення, отримати допомогу у  заповненні заявки на грант та бізнес-плану, підготуватися до співбесіди.
Регіональна платформа «Діалог влади та бізнесу» працює в межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Наступна зустріч відбудеться за тиждень.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Понад 11 тисяч родин із прикордоння Чернігівщини до кінця січня отримають гроші на придбання твердого палива 12:55

По 21 тисячі гривень виплатять ще 11 292 родинам із Новгород-Сіверської, Корюківської, Городнянської, Сновської та Семенівської громад.

Автоматизований мікропарник, пристрій для людей з інвалідністю: як молодь Чернігівщини створює інновації 12:14

Школярі з Менської, Бобровицької та Чернігівської громад взяли участь у Demo Day інкубаційної програми від молодіжних просторів Ko_Laba з фокусом на ESTEAM.

Поліція розслідує обставини ДТП у Новгород-Сіверському районі, у якій загинула людина 11:22

Ввечері 17 січня до поліції надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, яка сталася на території Коропської громади Новгород-Сіверського району. Внаслідок ДТП водій легковика загинув на місці.

Перший випадок захворювання на метапневмовірус зафіксували на Чернігівщині 10:49

9-річну дитину госпіталізували у стані середньої тяжкості.

Переваги використання єдиного рахунку для сплати податків 10:22

Для зменшення переліку рахунків для сплати податків і зборів, спрощення процесу розрахунків з бюджетом Державною податковою службою України запроваджено функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини